کدخبر: 12258
راستان نیوز | جنین دوقلو که دست و پا و موهایش رشد کرده بود، ریشه دردهایی بود که پسربچه ی 6 ساله هندی را مدتها رنج می داد. جراحان برای درمان درد معده، کودک را به اتاق عمل منتقل کردند اما هنگام جراحی شگفت زده شدند.
به گزارش راستان نیوز، بار دیگر هندی ها عجایب پزشکی را خلق و با خارج کردن جنین دوقلوی نسبتا رشد یافته از شکم پسربچه ی ۶ ساله، توجه دنیا را به خود جلب کردند. بعد از انتشار خبر جراحیجنینیکه داخل شکم یک کودک ۱ ساله رشد کرده بود، حالا تصاویر پسربچه ی هندی که ۷ ماه با درد دوقلوهای در حال رشد داخل شکمش زندگی کرده بود، خبرساز شد.جراحانی که گمان می کردند دلیل دردهای هفت ماهه پسربچه ای ۶ ساله، وجود توموری در ناحیه معده اوست، پس از انجام عمل جراحی، در بهت و حیرت،جنیندوقلو را از شکمش خارج کردند. پزشکانجنین دوقلورا از داخل شکم پسری ۶ ساله به نام «ریتیش» کشف و خارج کردند. ریتیش ۷ ماه پیش با معده درد مواجه شده بود و چون این دردها ادامه پیدا کرده بود در بیمارستانی خصوصی بستری شد تا پزشکان غده ای را که در معاینات تشخیص داده بودند از بدنش خارج کنند. پس از ۱۲ هفته تحمل درد، گروهی از پزشکان جراح، بلافاصله پس از بستری شدن و تشخیص مشکل او دست به کار جراحی وی شدند و در عملی ۳ ساعته، حیرت زده توده ای را در شکم این پسربچه دیدند که به گفته آنها در واقع جنینی توسعه نیافته بود. این جنین از زمان تولد در بدن وی قرار داشت و مدام بزرگ و بزرگتر شده، دست، پا و حتی مو در آن ایجاد شده بود. دکتر «الوک بهار»، متخصص کودکانی که در این زمینه با روزنامه هندوستان تایمز گفت وگو کرده بود این مورد را «اگر نگوییم نادر، یکی از کمیاب ترین» موارد توصیف کرد و ادامه داد: «مشکل این پسربچه با موفقیت برطرف و درمان شده و وضعیت او اکنون پایدار است و به سرعت بهبود می یابد. اگرچه در صورتی که جنین از بدنش خارج نمی شد با مشکلات شدیدی در آینده روبرو می شد». دکتر «آوادش کومار کوشیک»، جراح لاپاراسکوپی بیمارستانی در بنارس هند نیز در این باره گفت: «این وضعیت یک اختلال رشدی محسوب می شود که طی آن توده ای از بافت، به شکل جنینی درون بدن رشد میکند».

جنین دوقلویی که از داخل شکم پسربچه خارج شد

ماه گذشته نیز پزشکان یک «دوقلوی انگلی» ۳.۵ کیلوگرمی را از شکم نوزادی یکساله در هند خارج کرده بودند. پدر و مادر «نیشا»، دخترشان را وقتی به بیمارستان برده بودند که مشکل تغذیه داشت و به شدت وزن عادی خود را از دست داده بود ومعدهاش متورم شده بود. پس از معاینه و بررسی این دختربچه، او به یک جراح کودکان و متخصص لاپاراسکوپی به نام دکتر «دی. ویجایاگیری» ارجاع شد و وی گفت که یک نوع «دوقلوی انگلی» با زندگی درون بدن این دختربچه یکساله از جریان خون میزبانش تغذیه می کرده است. نمناک
ارسال نظر

نظرات کاربران