کدخبر: 7220

70 درصد بودجه ورزش همگانی پس از تائید فدراسیون به استانها واگذار می شود.

راستان نیوز |

  معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، دکتر شعبانی بهار، گفت: 70 درصد بودجه ورزش همگانی پس از تائید فدراسیون به استانها واگذار می شود.

غلامرضا شعبانی بهار در مجمع سالیانه فدراسیون ورزشهای همگانی در آکادمی ملی المپیک افزود : از دکتر مجدآرا و زحمات شبانه روزی فدراسیون در راه توسعه ورزش همگانی که با هماهنگی و همدلی هیئت ها و انجمن ها هر آنچه در توان دارند را در طبق اخلاص قرار می دهند تشکر می کنم .

وی بر حضور شایسته هیئت های ورزش استانها تاکید و بیان کرد : هیئت های ورزش همگانی بازوان ورزش همگانی در استانها هستند و این برای وزارت ورزش ارزشمند است که تمامی هیئتها دغدغه ورزش همگانی را دارند . معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد : برنامه هایی که فدراسیون اجرا می کند دارای تنوع و تکثر زیاد است و همه می دانند که سازماندهی در فدراسیون ورزشهای همگانی کاری بسیار دشوار است.

وی گفت : با توجه به بودجه فدراسیونها که 70 درصد آن به استانها تعلق می گیرد ، این مبلغ طی هماهنگی با رییس فدراسیون ورزشهای همگانی به استانها واگذار خواهد شد . به طور مثال اگر 200 میلیون تومان بودجه فدراسیون باشد 140 میلیون آن سهم استانهاست .

شعبانی بهار افزود : فدراسیون ورزشهای همگانی وظیفه حاکمیت بر تمامی فدراسیونها را در بخش همگانی عهده دار است . وی به حضور دکتر مجدآرا در جلسه شورای هماهنگی ورزش همگانی اشاره و بیان کرد : تمامی فدراسیونها در این جلسات حاضر می شوند و به وزیر ورزش گزارش کار می دهند .

معاون توسعه ورزش همگانی همچنین اولویت اصلی فدراسیونها را ورزش همگانی اعلام و اظهار داشت : بحث ورزش همگانی فراتر از وزارت ورزش است و همه فدراسیونها مکلف هستندهر شش ماه گزارش فعالیتهای کمیته همگانی خودشا ن را به وزارت ورزش و جوانان ارائه دهند . وی افزود : فدراسیون ورزشهای همگانی در سطح استانها تلاشهای بسیار خوبی را انجام داده که قابل تقدیر است و شاخص های ارزیابی استانها بر اساس این فعالیتها در نظر گرفته می شود .

شعبانی بهار با اشاره به اینکه شهرداری ها خود متولی ورزش همگانی هستند گفت : هیئت های ورزشهای همگانی استانها امروز با شهرداری ها نیز تعامل خوبی دارند که این امر نشانه پیشرفت استانها در ورزش همگانی است . شعبانی بهار ادامه داد : برای توسعه ورزش همگانی باید نگاه جامع و رویکرد جشنواره ای در سرلوحه امور فدراسیون قرار گیرد . قطعا برنامه ریزی های انجام شده در فدراسیون نیز همین گونه است .

وی گفت : وزارت ورزش با صرف هزینه زیاد و با بررسی های انجام شده در سطح استانها آمار 21درصد فدراسیون ورزش همگانی را تاکید کرد . پیشنهاد ما این است که در سال 99 باید به آمار 30درصد در ورزش همگانی دست پیدا کنیم.

وزارت ورزش و جوانان همچون گذشته حمایت خود را از فدراسیون ورزشهای همگانی اعلام می کند و در صدد افزایش بودجه این فدراسیون هستیم .

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران