کدخبر: 423

مسئولان ورزش کشور موظف هستند تا به‌لحاظ فنی، تکنیکی و تأمین امکانات، شرایط را برای حضور موفق ورزشکاران مهیا کنند.

راستان نیوز |

  وزیر ورزش و جوانان گفت: مسئولان ورزش کشور موظف هستند تا به‌لحاظ فنی، تکنیکی و تأمین امکانات، شرایط را برای حضور موفق ورزشکاران مهیا کنند.

راستان نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی پیش از ظهر امروز (پنج‌شنبه) با حضور در محل تمرین تیمهای ملی تنیس روی میز آقایان و بانوان از نزدیک تلاش‌های اردونشینان برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ریو2016 را تماشا کرد.

وی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش‌های ورزشکاران، مسئولان فدراسیون و کادر فنی، ملی‌پوشان تنیس روی میز را خطاب قرار داد و گفت: کار شما بسیار سخت است، چراکه باید تمرینات فشرده، دوری از خانواده و تحصیل را متحمل شوید. شما تلاش‌های خود را روی نتیجه مطلوب هدف‌گذاری کرده‌اید و من بسیار امیدوارم که با همین پشتکار و انگیزه به آرزوی خود که همان کسب سهمیه المپیک و حضور در این رویداد بزرگ است، برسید.

وزیر ورزش و جوانان حضور در المپیک را عالی‌ترین و آخرین هدف یک ورزشکار دانست و افزود: این مهم، جز با تلاش و پشتکار محقق نمی‌شود. البته مسئولان ورزش کشور هم موظف هستند تا به‌لحاظ فنی، تکنیکی و تأمین امکانات، شرایط را برای حضور موفق ورزشکاران مهیا کنند.

من به‌نوبه خود به‌عنوان یکی از مسئولان ورزش کشور از هیچ تلاشی برای حمایت از شما دریغ نخواهم کرد. گودرزی در ادامه توضیحاتی در خصوص اهمیت حضور یک ورزشکار در رویدادی به‌بزرگی المپیک ارائه کرد و خطاب به ملی‌پوشان حاضر در این اردو گفت: مرحله اول برای شما کسب سهمیه المپیک است و هدف بعدی این است که با این سهمیه می‌خواهیم چه‌کاری انجام دهیم و به‌دنبال چه هدفی هستیم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که کار سختی را پیش‌ِرو دارید، چرا که المپیک بزرگترین و حرفه‌ای‌ترین رویداد ورزشی جهان است و شما باید در آنجا با انگیزه بیشتری برای پیروزی و موفقیت تلاش کنید.

وزیر ورزش و جوانان با ابراز خوشحالی از نتایجی که توسط ملی‌پوشان تنیس روی میز کشورمان در رویدادهای اخیر به دست آمده است، تأکید کرد: مهم‌ترین نکته در هر رقابتی تلاش ورزشکار است که اگر به نتایج دلخواه منجر شد بسیار خوب است و به آرزوی خود رسیده و اگر هم نتوانست به خواسته خود جامه عمل بپوشاند، این عدم موفقیت باید آغازی برای تلاش دوباره باشد.

گودرزی ضمن امیدواری از به ثمر نشستن تلاش کلیه ورزشکاران کشور، اظهار داشت: امیدوارم ورزشکاران کشور بتوانند بر رفیع‌ترین سکوهای افتخار بایستند و نام خود را در تاریخ ورزش ایران حک کنند که این بزرگترین موفقیت برای ورزشکار است و در عین حال دل مردم ایران نیز شاد خواهد شد که این خود بزرگترین ارزش است.

گودرزی همچنین با حضور در اردوی تیم ملی بانوان گفت: خوشبختانه تلاش‌های بانوان ما در حوزه ورزش قهرمانی به بار نشسته که هم‌اکنون شاهد حضور موفق آنها در میادین بزرگ و مهم بین‌المللی و در مواقعی شاهد سبقت گرفتن‌شان از مردان هستیم. وی با تأکید بر اینکه باید شرایط بهتری برای حضور زنان در میادین ورزشی مهیا شود، اظهار داشت: تأمین امکانات لازم برای آماده‌سازی ملی‌پوشان به‌ویژه زنان ورزشکار مهم و ضروری است.

البته کمبودها نباید مانعی برای رشد و توسعه ورزش این حوزه باشد، بلکه باید از تمامی امکانات برای کسب موفقیت بهره‌برداری کرد. وزیر ورزش و جوانان افزود: هنگامی که تلاش یک ورزشکار در شرایط خاص به بار نشست، توجه رسانه‌ها و جامعه به آن رشته ورزشی جلب می‌شود و آن‌وقت می‌توان برای شرایط جانبی نیز برنامه‌ریزی کرد.

وی بانوان ورزشکار حاضر در سالن آکادمی تنیس روی میز را خطاب قرار داد و گفت: در مسابقات پیش‌ِرو قدرتتان را به نمایش بگذارید و نشان دهید که می‌توانید در میادین بزرگ موفق باشید، آن‌وقت شاهد خواهید بود که امکانات یکی پس از دیگری مهیا می‌شود و من نیز به‌عنوان مسئول، تمام تلاش خود را خواهم کرد تا زمینه رشد بیشتر شما مهیا شود.

گودرزی با ابراز امیدواری از کسب دو سهمیه توسط دختران ملی‌پوش کشورمان تأکید کرد: حضور در المپیک بسیار مهم است و آرزو می‌کنم در انتخابی پیش‌ِرو موفق و اثرگذار عمل کنید تا شاهد حضور شما در ریو باشیم. وی همچنین ایجاد فضای مناسب تمرینی، ارتقای دانش مربیان داخلی، بررسی نقاط ضعف، استعدادیابی و قهرمان‌پروری و توسعه همگانی ورزش را در توسعه رشته‌های ورزشی بسیار مهم دانست.

در جریان این دیدار رئیس فدراسیون تنیس روی میز نیز گزارشی از اردوی ملی‌پوشان در آکادمی تنیس روی میز انقلاب ارائه کرد. علی قارداشی ضمن تقدیر از حضور گودرزی و مسئولان وزارت ورزش و جوانان در محل تمرین تیم‌های ملی گفت: در روزهای گذشته مسئولان زیادی از این اردو بازدید کردند که نشان دهنده اهمیت ورزش برای دست‌اندرکاران ورزش کشور است و من به‌شخصه از شما تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: تیم ملی در دو بخش زنان و مردان تا حضور در مسابقات هنگ‌کنگ به‌طور پیوسته اردوی خود را پیگیری می‌کنند و من بسیار امیدوارم با کسب دو سهمیه در این رشته دل مردم را شاد کنیم. در پایان این دیدار افشین نوروزی، ملی‌پوش تنیس روی میز به‌طور ویژه با گودرزی گفت‌وگو و شرایط تمرینی خود را بیان کرد که گودرزی برای رفع موانع و مشکلات این ورزشکار ملی قول مساعد داد.

ارسال نظر

نظرات کاربران