کدخبر: 24273

پرسپولیس در آسیا کمال کامیابی‌نیا را ندارد و استقلال هم امیدهایش را...

راستان نیوز |

  صادق هدایت در افتتاحیه درخشان بوف کورش نوشته بود در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره در انزوا روح را آهسته می‌خورد و می‌تراشد... مگر نه اینکه فوتبال هم مثل زندگی است؟ اتفاقاً در فوتبال هم دردهایی هست که اگر به جان تیمی بیفتد، از درون مثل خوره آن تیم را می‌خورد! درست مثل درد نداشتن هافبک دفاعی که به جان استقلال و پرسپولیس افتاده است.

امید ابراهیمی مصدوم است و بازی دادن او مقابل العین در تهران ریسک دارد چرا که اگر به هر دلیل آسیب‌دیدگی او تشدید شود، بازی برگشت و حتی شاید ابتدای فصل آتی را از دست بدهد و امید نورافکن هم با تیم ملی جوانان به جام‌جهانی رفته و منصوریان بدون امیدهایش، باید از مهره‌های جایگزین بهره بگیرد. البته برعکس برانکو، دست منصوریان خالی نیست. آن طرف برانکو فقط یک شهاب کرمی را دارد که مورد اعتمادش نیست و ترجیح می‌دهد ربیع‌خواه را از پست غیرتخصصی به مرکز زمین بکشاند اما این طرف منصوریان، فرشید باقری را دارد که ابتدای فصل کنار ابراهیمی، هافبک دفاعی اصلی تیم بود. هرچند همین باقری هم چند هفته‌ای در ماجرای پرداخت‌های نجومی باشگاه استقلال، وقتی نامش به خاطر قرارداد ۹۰۰میلیون تومانی (آن هم در شرایطی که سال قبل از صبا ۱۵۰میلیون گرفته بود) وسط آمد، تمرکزش را از دست داد و در ادامه حتی تا لیست مازاد استقلال هم پیش رفت و استقلال تنها به این دلیل که اجازه ورود به پنجره نقل و انتقالات زمستانی را نداشت، او را حفظ کرد اما به هر حال از زور اجبار و بعد از منتفی شدن خرید آندو، در استقلال ماند و با استفاده درست از اندک فرصت‌هایی که هرازگاه در غیاب یکی از دو امید (نورافکن و ابراهیمی) به دست می‌آورد، خودش را به منصوریان تحمیل کرد.

حالا منصوریان به فرشید باقری امید دارد. حتی اگر حرف اخیرش درباره باقری (فرشید خودش را در استقلال تثبیت کرده) را اغراق بدانیم و به حساب نیاز منصوریان به باقری در غیاب امید ابراهیمی و امید نورافکن بگذاریم، باز هم نمی‌توان از کنار این حقیقت گذشت که حداقل ابتدای فصل، منصوریان به باقری امید داشت که یکی از سهمیه‌های خرید بزرگسال و لیگ برتری استقلال را خرج او کرد. باقری همان بازیکنی است که منصوریان برای خرید از دایی استعلام گرفت. حالا بماند که برخی فعالان نقل و انتقالاتی می‌گویند منصوریان فریب مدیر برنامه باقری را خورد که او را برای بازارگرمی به باشگاه پرسپولیس برد و بعد از تأییدیه گرفتن از برانکو، این بازیکن را با ۲ برابر قیمت به استقلال فروخت اما حتی اگر این روایت درست باشد، منصوریان می‌گوید من این هافبک دفاعی را با استعلام از دایی خریدم؛ «به دایی که در صبا سرمربی‌اش بود، زنگ زدم و علی گفت گزینه خوبی است و به درد استقلال می‌خورد.»

باقری البته مقابل سپاهان و در چند بازی دیگر هم نشان داد به درد استقلال می‌خورد و این بار مقابل العین هم باید ثابت کند حق با دایی بوده است. صدالبته در چیدمان ۱-۳-۲-۴ منصوریان قرار نیست فرشید باقری تنها هافبک دفاعی استقلال باشد. اگرچه منصوریان از زور نداری به چیدمان ۱-۴-۱-۴ هم فکر کرد اما هر مشاور و همکار و همراهی به او رسید، گفت جلوی العین با یک هافبک دفاعی بازی نکن... همین شد که منصوریان حالا میخواهد از سیدمجید حسینی در این پست بازی بگیرد. سیدمجید مدافع میانی است اما قبلاً در راه‌آهن سابقه بازی در هافبک دفاعی را داشت و در استقلال هم البته یک بار وقتی مقابل پدیده پای نورافکن موقع گرم کردن پیچید و عضله‌اش گرفت، نقش هافبک دفاعی را ایفا کرد و جواب هم داد.

بدون تعارف این زوج جدید قابل قیاس با زوج امیدهای استقلال نیست اما منصوریان به این زوج امید بسته است. زوجی که برای تثبیت خود انگیزه دارد. العین برای ضربه زدن به استقلال روی حفره مرکز زمین حساب می‌کند؛ حفره‌ای که بدون امیدها بیشتر به چشم می‌آید اما فرشید و مجید هم قرار نیست تماشاگر باشند. آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

خبرورزشی

ارسال نظر

نظرات کاربران