کدخبر: 23239

جباری نقش خود را در سیستم کی روش دوست نداشت؛

یکی از مربیان نزدیک به شماره 8 سابق استقلال گفت: «هشت شاکی به این دلیل تصمیم به ترک اردوی تیم کی روش را گرفت که در سیستم بازی او نقش خود را پر رنگ نمی دید.»

راستان نیوز |

   مجتبی جباری دو سه سال پیش در شرایطی از تیم ملی خداحافظی کرد که به راحتی می توانست بازی در جام جهانی 2014 را تجربه کند و حتی تا امروز هم در اردوی تیم ملی باشد به خصوص که بی رقیب بود و هنوز هم بازیکنی روی دست او نیامده که به این خوبی پاس دهد.

 

بعد از خداحافظی جباری برخی از اختلاف او با کی روش صحبت کردند که اصلا این خبر درستی نبود. دو سه روز پیش بود قبل از بازی با قطر این بازیکن در اردوی تیم ملی حاضر و با ملی پوشان خوش و بش کرد.

 

مجتبی بازیکن صریحی است و اگر با کی روش مشکل داشت به نزدیکی های تیم ملی هم نمی آمد چه رسد به اینکه در اردوی تیم ملی حاضر شود.

 

طبیعتا نمی توانست مصدومیت او بهانه ای برای عدم حضور در اردوی تیم ملی شود به این خاطر که مجتبی بعد از خداحافظی از تیم ملی دو سه فصلی است در قطر بازی می کند و حتی در فصل گذشته یکی از کلیدی ترین و دونده ترین مهره ها شناخته شد و تنها ماه های اخیر را به دلیل مصدومیت از دست داد.

 

راز خداحافظی جباری از تیم ملی تا اکنون فاش نشده اما یکی از مربیان نزدیک به جباری در این باره می گفت: «هشت شاکی به این دلیل تصمیم به ترک اردوی تیم کی روش را گرفت که در سیستم بازی او نقش خود را پر رنگ نمی دید.»

 

در آن برهه از زمان تیم ملی با کمبود بازیکن مواجه بود و از سویی چون قرار بود در جام جهانی با حریفان قدر بازی کند تدافعی بازی می کرد و بعد از تجمع در منطقه یک سوم دفاعی توپ گیری می کرد و با پاس های بلند دست به ضد حمله می زند.

 

در این سیستم هافبک های ما از بازی خارج می شدند و وظیفه اشان این بود که موج دوم حمله را پشتیبانی کنند در حالی که مجتبی جباری زمای به چشم می آید که خط دفاعی توپ را به خط هافبک بیاورد و او به عنوان فرمانده خط هافبک به حملات جهت  و پاس آخر را بدهد. البته این سیستم  هنوز همراه تیم ملی است و کی روش در بازی با تیم های قوی از تیم ملی خواهد خواست که این شکل از بازی را تکرار کند.

 

البته با جوان شدن تیم ملی و بالا رفت قدرت ریسک پذیری تیم ملی به خاطر حضور جوان ها تیم ملی کمی شجاع تر و تهاجمی تر بازی می کند. به هر صورت جباری در آن برهه از زمان تصمیم می گیرد از تیم ملی خداحافظی کند بی آنکه دلیلش را بگوید و کی روش هم خیلی راحت با ین تصمیم کنار آمد و در بیشتر بازی ها از اشکان دژاگه که بازیکن جناح راست بود در این پست استفاده کرد.

خبر ورزشی

 

ارسال نظر

نظرات کاربران