کدخبر: 22907
راستان نیوز |

  وقتی وزارت ورزش و جوانان در دوره محمود گودرزی به درستی از فدراسیون فوتبال خواست تا عنان کی روش را در دست گیرد و حدود مسئولیت های وی را مشخص کند، گروهی با حضور خستگی‌ناپذیر در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از سلاح هشتگ‌ها، که بعدها یک نهاد امنیتی اعلام کرد که حتی از بات هم استفاده شده، موجی برای حفظ جایگاه کی‌روش در جامعه به وجود آوردند. کامنت‌ها و درخواست‌های صفحه رسمی اینستاگرام رئیس‌جمهور، در جهت حمایت از تفکری بود که آن روزها به اشتباه فکر می کردند کی روش از آسمان به زمین آمده و او باید همه کاره فوتبال ایران باشد!

وقتی اختلاف‌نظر کی‌روش با برانکو کاملا جدی شد، بسیاری از اهالی فوتبال تصمیم گرفتند سکوت کنند و اتهام رنگی‌بودن را به جان نخرند اما حالا که صحبت از جنگ داخلی در تیم ملی است، این سکوت تا کجا مجاز خواهد بود؟‌ کارلوس کی‌روش این روزها حد و مرزی برای رفتارهایش قائل نیست و خودش را به هیچ نهادی پاسخگو نمی‌بیند. او همه اعضای ایرانی کادر فنی تیم‌ملی از مترجم تا مربی را کنار گذاشته و هواداران فوتبال ایران را سزاوار یک خط توضیح ندانسته است. کی‌روش که اعتراض برانکو درباره اردوی عجیب تیم ملی را توهین‌آمیز تلقی می‌کرد، حالا حذف دستیاران ایرانی‌اش بدون هیچ توضیحی را توهین به مردم ایران نمی‌داند. گروهی که یک روز دست به هر کاری زدند تا کارلوس را در فوتبال ایران نگه دارند، حالا باید مسئولیت‌شان را جدی بگیرند، مطالبات‌شان را از یاد نبرند و در مواجهه با مرد پرتغالی، پرسشگر باشند.

اینکه هیچکس در ایران از کی‌روش توضیح نمی‌خواهد، موجب شده است که او، تیمش را سپر دعواها و درگیری‌های شخصی‌اش کند. مرد اول تیم ملی فوتبال، باید خودش را موظف به پاسخگویی بداند و دلیل کنارگذاشتن دستیارانش را به صورت شفاف با مردم و رسانه‌ها در میان بگذارند. هشتگ‌ها اگر از خواب بیدار شوند و فوتبالی‌ها اگر دست از انفعال بردارند، این سکوت شرم‌آور نیز به پایان خواهد رسید.

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران