کدخبر: 22689

سرخپوشان حالا فقط سه پیروزی دیگر تا کسب بهترین مقام لیگ برتر فاصله دارند.

راستان نیوز |

  به نظر می‌رسد در فروردین، همه چیز تمام می‌شود و پرسپولیسی‌ها، قهرمانی‌شان را مسجل می‌کنند هر چند تیمی که به سختی گل می‌خورد و خیلی سخت می‌بازد، احتمال اینکه قهرمانی‌‌اش را از دست بدهد، نزدیک به صفر است اما در فوتبال، باید منتظر هر اتفاقی بود.

در این شرایط، معادلات قهرمانی پیش می‌‌آید. اینکه پرسپولیس با چند پیروزی دیگر می‌تواند قهرمان لیگ شود یا اگر چند امتیاز عقب بیفتد، قهرمانی را از دست می‌دهد. نکته مهم اینجاست که تراکتورسازان از رسیدن به پرسپولیس تا حدود زیادی ناامید شده‌اند و این موضوع را می‌توان از میان حرف‌های سرمربی و کاپیتان این تیم بیرون کشید. پس پرسپولیس را باید مهم‌ترین و پررنگ‌ترین شانس برای قهرمانی دانست اما این تیم، در کدام نقطه جغرافیایی می‌تواند جشن قهرمانی بگیرد؟ تا به حال به جواب این سؤال فکر کرده بودید؟

اگر در نظر بگیریم که روند لیگ به همین شکل باشد که در هفته‌های پایانی، هر سه صدرنشین جدول یعنی پرسپولیس و تراکتورسازی و استقلال بازی‌های‌شان را ببرند، پرسپولیس در صورت کسب فقط سه برد دیگر و اندوختن 9 امتیاز جدید، قهرمانی‌‌اش را مسجل می‌کند. سرخپوشان در سه بازی آینده باید به مصاف صنعت نفت آبادان، پیکان و ماشین‌سازی تبریز بروند که اگر در هر سه بازی با پیروزی از زمین خارج شوند، جدا از شکستن رکورد کسب بالاترین امتیاز در تمام ادوار لیگ، قهرمان می‌شوند. البته این قهرمانی در تبریز که شهر تراکتوری‌‌هاست رقم می‌خورد و سرخپوشان می‌توانند همان جا، جشن اصلی را بگیرند.

اگر این معادلات حل نشد، سرخ‌ها دو هفته پشت‌سر هم فرصت دارند تا در ورزشگاه آزادی به مصاف پدیده و ذوب‌آهن بروند که کسب برد در هر دو بازی، آنها را یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک می‌کند. پس سرخپوشان دو بازی فرصت دارند تا در تهران جشن بگیرند‌‌؛ آن‌هم چه جشن باشکوهی! مقابل یک تیم اصفهانی که دو دوره پشت ‌سر هم، قهرمان جام‌حذفی شده و تنها باخت پرسپولیس در نیم‌فصل اول را رقم زده است.

و در نهایت، آخرین دیدار پرسپولیس در مشهد خواهد بود. پرسپولیس باید مقابل سیاه‌جامگان به میدان برود و ورزشگاه ثامن، همان جایی است که در صورت قهرمانی پرسپولیس، سرخپوشان از پله‌های سکو بالا می‌روند و با در دست داشتن جام، جشن نهایی را می‌گیرند. خیلی‌ها می‌گویند صبر کنید، هنوز کار تمام نشده اما منطق می‌گوید: «این پرسپولیس قهرمان شده است!»

خبرورزشی

 

ارسال نظر

نظرات کاربران