کدخبر: 22688

تیم کونته فقط ضدحمله است و بس!

سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ در پی شکست تیمش برابر چلسی، پاسخ جالبی به شعار هواداران حریف به وی داد.

راستان نیوز |

   ژوزه مورینیو در پی شکست یک بر صفر شب گذشته (دوشنبه) شاگردانش در خانه چلسی در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی انگلیس و حذف از گردونه رقابت‌ها اظهار داشت: باید بگویم واقعاً به بازیکنانم افتخار می‌کنم. واقعاً به هواداران منچستریونایتد افتخار می‌کنم. ما اکنون بازی خیلی مهمی را پنجشنبه در لیگ اروپا مقابل روستوف در پیش داریم و می‌خواهیم با کمی استراحت خود را به بهترین شکل ممکن برای این بازی آماده کنیم و این مهمترین کار ما در حال حاضر است.

وی در واکنش به 10 نفره شدن تیمش برابر آبی‌های لندنی در پی اخراج آندر هررا در دقیقه 35 بازی گفت: هرکس می‌تواند از دیدگاه متفاوتی اخراج هررا را آنالیز کند و هرکس مختار است به روش متفاوت آن را آنالیز کند، اما به نظر من همه ما تا لحظه اخراج هررا بازی را تماشا کردیم. پس از کارت قرمزی که داور به بازیکن ما داد، می‌توانیم تصمیم داور برای دادن دو کارت زرد به هررا را با هم مقایسه کنیم که به نظرم یکی از این کارت‌ها نباید به آندر داده می‌شد. با این وجود نمی‌خواهم به این مسائل ورود کنم. این فصل مایکل الیور نشان داده که داوری با پتانسیل بالایی است، اما در مورد منچستریونایتد ما کمی بدشانس بوده‌ایم و در چهار بازی سه پنالتی علیه ما گرفته شده و یک بازیکن‌مان هم در دقایق ابتدایی بازی اخراج شده است. به هر حال نمی‌توانم اوضاع را تغییر دهم، اما می‌توانم از همین حالا به بازی پنجشنبه خودمان برابر روستوف فکر ‌کنم. حالا هم باید کمی استراحت کنیم.

آقای خاص تصریح کرد: تا پیش از اینکه ما 10 نفره بشویم، بازی تحت کنترل ما بود و چلسی نتوانست برنامه‌های تاکتیکی خود را پیاده کند. هنوز هم می‌گویم که بازی چلسی، ترتیب ضدحمله است و بس و وقتی فضای بین خطوط را پرکنید، آنها کیفیتی برای ایجاد خطر روی دروازه حریف ندارند. در نیمه دوم در حالی که یک بازیکن کمتر داشتیم، با دو مهاجم به کار خود ادامه دادیم که نقش بسزایی در ارائه فوتبال هجومی ما داشت. در کنارش هم سعی کردیم با سه مدافع از همان خط دفاعی کار بازیسازی را انجام دهیم. در ادامه آزپیلیکوئتا جلو کشید و موقعیت‌هایی برای چلسی خلق کرد که همین سبب شد ما کمی عقب بنشینیم، اما حتی کار ما در دفاع هم فوق‌العاده بود. ما دو موقعیت خیلی خوب گلزنی هم داشتیم که مارکوس رشفورد صاحب بهترین موقعیت ما شد.

مورینیو در مورد شعاری که هواداران چلسی علیه سرمربی پیشین خود در این بازی سر دادند و  آقای خاص را به نوعی «وطن فروش» خطاب کردند، پاسخ جالبی داد. او در این باره گفت: آنها می‌توانند هر چه می‌خواهند بگویند. من مربی حرفه‌ای هستم و از باشگاه خودم یعنی منچستریونایتد دفاع می‌کنم. تا به این لحظه آنها در تاریخ باشگاه خود، مربی‌ای (اشاره به خودش) دارند که چهار عنوان قهرمانی لیگ برتر را برای‌شان به ارمغان آورده است، پس من نفر اول در تاریخ باشگاه چلسی هستم و هر گاه آنها مربی‌ای داشتند که توانست چهار عنوان قهرمانی‌ برای‌شان بیاورد، من نفر دوم می‌شوم، اما تا به این لحظه وطن‌فروش نفر اول تاریخ باشگاه چلسی است.

وی درباره دلیل دست ندادنش با سرمربی ایتالیایی آبی‌های لندنی در پایان بازی هم اظهار داشت: اگر کونته را در اینجا (اتاق کنفرانس خبری) می‌دیدم با او دست می‌دادم. به این دلیل نتوانستم با کونته دست بدهم چون فکر کردم که باید بلافاصله بعد از سوت پایان بازی به سمت بازیکنان و هواداران‌مان بروم و از آنها قدردانی کنم چون آنها شایسته این قدردانی بودند. به شما می‌توانم قول بدهم که اگر او را ببینم، حتماً با او دست خواهم داد. کلاً حرفی ندارم که با کونته بزنم، اما با او قطعاً دست خواهم داد.

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران