کدخبر: 20970

فغانی در جو نتیجه بازی رحمتی را اخراج کرد

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: فغانی دوندگی زیادی در دربی 84 داشت و در همه صحنه‌ها حاضر بود، اما با عصبانیت قضاوت کرد.

راستان نیوز |

  حیدر سلیمانی در خصوص قضاوت دیدار پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: علیرضا فغانی در روزی که نشان می‌داد خیلی آماده است، از دقیقه 15 به بعد کمی عصبی شد و قضاوتش تحت تاثیر عصبانیت قرار گرفت و دقایقی از بازی مدیریت بازی برایش سخت شد.

وی افزود: دقیقه 7 خطای خشن امید ابراهیمی روی وحید امیری برای ترساندن رقیب صورت گرفت. داور باید در چنین مواقعی تذکر جدی به بازیکن خطاکار دهد. یک دقیقه بعد خطای خسرو حیدری روی وحید امیری مستحق اخطار بود که داور می‌خواست در همان ابتدای بازی اخطار ندهد و در واقع مدیریت کرد.

کارشناس داوری کشورمان ادامه داد: دقیقه 13 خطای مهاجم استقلال در کنار خط طولی روی مدافع پرسپولیس انجام شد که کمک داور اول به درستی اعلام خطا کرد و اعتراض منصوریان بی‌مورد بود. دقیقه 15 در کنار خط طولی نزدیک کمک داور دوم مدافع استقلال روی محرمی خطا کرد که از چشم داور و کمک داور دور ماند و در ادامه موجب درگیری دو بازیکن شد و فغانی با تذکر جدی به ماجرا پایان داد.

سلیمانی گفت: دقیقه 23 اخطار به امید ابراهیمی صحیح بود، زیرا فقط پای بازیکن پرسپولیس را زد و باید کارت زرد می‌گرفت. دقیقه 26 اعلام خطای رابسون جانواریو و اخطار به وی اشتباه بود و مدافع استقلال فقط با یک تکل بلند توپ را به بیرون زد و داور تحت جو نتیجه بازی اعلام خطا کرد. دقیقه 38 خطای بهنام برزای به اشتباه از سوی فغانی اعلام شد. در واقع این بازیکن فقط توپ را زد، نه پای بازیکن پرسپولیس را.

وی با اشاره به خطای ماهینی در دقیقه 38 گفت: اخطار به ماهینی صحیح بود، زیرا از یک موقعیت حمله استقلال جلوگیری کرد. البته در صحنه قبل از این خطا توپ به دست حسینی خورد که از چشم داور دور ماند.

این کارشناس داوری در خصوص صحنه‌های داوری در نیمه دوم خاطرنشان کرد: دقیقه 46 داخل محوطه جریمه استقلال خطایی روی طارمی انجام نشد تا اعلام پنالتی شود و اعتراض بازیکن پرسپولیس بی‌مورد بود. دقیقه 73 اخطار به فرشید اسماعیلی صحیح بود و با دو خطای پیاپی از حمله پرسپولیس جلوگیری کرد. دقیقه 1+90 اخطار به رحمتی و سیدجلال حسینی به‌خاطر ایجاد درگیری درست بود. دقیقه 2+90 پس از زدن گل دوم پرسپولیس، سیدجلال حسینی برای برداشتن توپ رفت که سید مهدی رحمتی مانع شد و در واقع فغانی در جو نتیجه بازی سید مهدی رحمتی را اخراج کرد و سیدجلال باعث اخراج دروازه‌بان استقلال شد.

سلیمانی در باره گل دوم تیم پرسپولیس که توسط سید جلال حسینی به ثمر رسید، گفت: حسینی دستش را روی مدافع استقلال گذاشت، ولی به نظرم این فشار دست به حدی نبود که داور اعلام خطا کند. معتقدم از تصاویر تلویزیونی نمی‌توان تشخصی کاملی درباره این صحنه داشت و فقط داور می‌تواند اظهار نظر درستی داشته باشد.

وی در پایان گفت: علیرضا فغانی دوندگی زیادی کرد و در تمام صحنه حاضر بود، اما با عصبانیت قضاوت کرد و خطاهای کوچک میانه زمین را نگرفت یا گاهی به اشتباه اعلام کرد.

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران
  • امير

    اين اقايان كارشناس داوري چرا با استاندارد دوگانه مسايل را بررسي ميكنند نمونه شبيه به گل دوم پرسپوليس براي تيم مدافع در همين ليگ امسال خطاي پنالتي گرفته شده در ان موقع نيز اقايان كارشناس بر صحت قضاوت داور صحه گذاشتند و امروز نيز بر عدم بروز خطا تاكيد ميكنند بالاخره كداميك درست است البته داور ممكن است در جريان بازي بوده و امكان نمايش حركت اهسته وجود ندارد زاويه ديد داور بسته است و هزاران دليل ديگر و لذا به همين دليل اشتباه داوري را نيز جزيي از بازي ميدانند اما اقاياني كه مي نشينند و از دهها زاويه مختلف بازي را مي بينند بايد با يك استاندارد واحد قضاوت كنند و نگران بازخورد نظر خويش نباشند