کدخبر: 20860

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از اینکه تیمش در بزرگ‌ترین بازی فوتبال ایران شرکت می‌کند، ابراز خرسندی کرد.

راستان نیوز |

  برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار استقلال - پرسپولیس ضمن بیان این مطلب گفت: خدمت همه دوستان سلام عرض می‌کنم و بابت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبریک می‌گویم. البته باید به مناسبت سالگرد شهدای چوار هم تسلیت بگویم.

او در ادامه گفت: ما بازی حساسی پیش‌رو داریم و همیشه به بازیکنان می‌گویم باید افتخار کنیم که در بازی‌هایی مانند دربی شرکت می‌کنیم. آنها باید طوری بازی کنند که در پایان شادی‌شان را نشان بدهند، شور و شوق‌شان را باید در بازی نشان بدهند و این شادی همیشه به هواداران ما منتقل شده است. خوشحالیم که دربی و بزرگ‌ترین بازی فوتبال ایران را پیش‌رو داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شرایط این دربی متفاوت با دربی قبل است، چون هم ما و هم استقلال پس از پنج شش برد متوالی به دربی می‌آییم. استقلال هم به لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده است و باید یک بار دیگر به آنها تبریک بگویم. آن چیزی که باید بگویم یک نمایش کاملاً ورزشی، یک جنگ ورزشی و هواداری پرشور ورزشی بین هواداران ما و استقلال را شاهد خواهیم بود. ما تلاش می‌کنیم در روند بردهای متوالی اخیرمان باقی بمانیم و استقلال هم این شرایط را دارد. درباره تیم خودم باید بگویم همه بازیکنان سلامت هستند، حتی ربیع‌خواه. تنها بازیکنی که همراه ما نخواهد بود، کمال کامیابی‌نیاست که او هم محروم است.

برانکو در مورد اینکه چه بازیکنی جانشین کمال کامیابی‌نیا خواهد شد و از بین شهاب کرمی یا حسین ماهینی کدامیک را باید در پست هافبک دفاعی دید، گفت: طبیعی است که جای خالی کمال حس می‌شود و باید بگویم او تا به حال بهترین بازیکن یا یکی از بهترین بازیکنان ما بوده است. البته تیم ما قائم به فرد نیست و بدون او هم می‌توانیم کار کنیم.

او درباره اینکه استقلال با شکست السد شرایط خوبی دارد و این کار پرسپولیس را سخت نمی‌کند،‌ گفت: بله،‌ آنها سرحال هستند و شرایط خوبی دارند. گفتم که با بردهای اخیر از دور رفت شرایط‌شان بهتر است. استقلالی‌ها السد را شکست دادند و انگیزه‌شان برای دربی هم بالاست. همان‌طور که گفتم استقلال انگیزه مضاعف دارد و طبیعی است آنها هم برای پیروز شدن و رسیدن به اهداف‌شان برنامه‌ریزی می‌کنند و به دنبال پیروزی هستند، اما ما کار خودمان را می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شایعه مساوی شدن بازی پس از میهمانی مشترک دو تیم، گفت: قطعاً این درست نیست. طبیعی است خیلی‌ها هر طور دوست دارند، می‌توانند فکر کنند. البته باید بگویم این دور هم جمع شدن خواست اسپانسر بود که من با آن موافق نبودم. این به من مربوط نمی‌شود و در اختیار باشگاه است، اما این گردهمایی‌ها می‌تواند تمرکز تیم را به هم بزند. من رفاقت در این شرایط و در بازی را متوجه نمی‌شوم و فقط به دنبال برد هستم. بعد از بازی رفاقت ما سر جای خودش است.

برانکو در مورد رکورد شکست‌ناپذیری علیرضا منصوریان مقابل پرسپولیس گفت: من به رکوردها فکر نمی‌کنم. آنها بیایند یا نه و رکورد داشته باشند یا نه، من فقط به بازی با استقلال فکر می‌کنم که خوب بازی کنیم و برنده شویم. فقط به همین فکر می‌کنم.

او راجع به ضعف استقلال و سیدمهدی رحمتی که از راه دور گل‌های بدی خورده و اینکه آیا روی این نقطه ضعف کار کرده‌اند یا نه، گفت: خوشحالم که ضعف‌های استقلال را به من می‌گویید و به من گوشزد می‌کنید! ما توجه خاصی روی این مسئله داریم، اما به این شکل منصوریان را ناراحت می‌کنید که اصرارش را فاش می‌کنید. ما به هر طریقی می‌توانیم به تیم تاکتیک بدهیم، اما این بازیکنان هستند که در زمین بازی می‌کنند و باید تاکتیک‌ها را اجرا کنند، آن هم مقابل 100 هزار هوادار که حضورشان کار را سخت می‌کند و باید ببینیم شرایط در بازی چه می‌شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که منصوریان گفته است اگر مقابل سه بازیکن پرسپولیس را بگیرند می‌توانند برنده دربی باشند، گفت: ما فردا بازی را با 11 نفر شروع می‌کنیم و لیست‌مان مجموعاً 20 نفره است. اگر آنها سه بازیکن را ببندند، پنج یا شش بازیکن دیگر عمل خواهند کرد.

برانکو در خصوص اینکه بازیکنان پرسپولیس در این فصل بارها مقابل 100 هزار هوادار بازی کرده‌اند و این برای اولین بار است که بازیکنان جوان استقلال مقابل این همه هوادار به میدان خواهند رفت و آیا این ضعفی برای تیم حریف نیست، گفت: قطعاً نمی‌توان گفت این ضعف است. در نهایت همین بازیکنان جوان را ما هم داریم. بازیکنان جوان استقلال مقابل السد توانایی‌های خود را نشان دادند. من به عنوان یک بازیکن قدیمی و البته مربی، معتقدم انگیزه و لذت بالاتر از این وجود ندارد و همه ما خواب این را می‌بینیم که مقابل 100 هزار هوادار بازی کنیم. این حضور به همه ما انگیزه می‌دهد و به نظرم این اتفاق هم اصلاً برای استقلال ضعف نیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه گفته می‌شود منصوریان اعلام کرده است پرسپولیس در شرایط بهتری به استقبال دربی می‌آید از این جهت که بازیکنان این تیم استراحت بیشتری داشته‌اند، گفت: برنامه مسابقات را ما تدوین نکرده‌ایم. به طور مثال خود ما هم بعد از بازی با استقلال باید خیلی زود به مصاف سپاهان برویم، در حالی که حریف‌مان بیش از یک هفته استراحت کرده است و ما فقط چهار روز فرصت استراحت داشته‌ایم. به هر حال این برنامه‌ریزی توسط ما صورت نگرفته است. من فقط نظرم را گفته‌ام و امیدوارم برداشت غلطی از صحبت‌هایم نشود.

برانکو در واکنش به اینکه گفته می‌شود استقلال فردا با تفکرات دفاعی منصوریان راهی میدان خواهد شد و این مربی اعلام کرده از تاکتیک اتلتیکومادرید استفاده خواهد کرد، گفت: آیا منصوریان به شما خبرنگاران گفته است که می‌خواهد مقابل ما دفاعی بازی کند؟! آیا اتلتیکومادرید بسته بازی می‌کند؟! نه، این حرف‌ها نیست. فلسفه هر تیمی در زمین مشخص می‌شود. این حرف‌ها را به ما غالب نکنید! من مطمئن هستم استقلال در 20 دقیقه اول بازی فردا حمله خواهد کرد.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه اگر استقلال به بازی بسته روی بیاورد چه تدبیری خواهد داشت، گفت: بازی مقابل تیم‌هایی که به دفاع فشرده روی می‌آورند سخت است، فرقی نمی‌کند استقلال باشد یا هر تیم دیگری. ما هم باید در این‌طور بازی‌ها نشان دهیم که چطور از سد دفاع عبور کنیم. برای این کار راه حل داریم و در بازی‌های قبل به خوبی این را نشان داده‌ایم. من یک مثالی بزنم. ما فصل پیش با نتیجه 4 بر 2 استقلال را بردیم. آمار آن بازی را نگاه کرده و آن را با بازی رفت ما مقایسه کنید. با این مقایسه به این نتیجه می‌رسید که در بازی رفت که نتیجه صفر- صفر شد موقعیت‌های ما بیشتر بوده است.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران