کدخبر: 19906

در نجات دروازه پرسپولیس پوکر شدم

رضاییان که با عملکردی موفق در بازی برابر صبای قم موفق شد با ضربه‌ای چیپ دروازه فروزان را باز کند، در این زمینه خود را شاگرد علی کریمی می‌داند.

راستان نیوز |

  مدافع راست پرسپولیس موفق شد در بازی برابر صبای قم یکی از عوامل اصلی کسب سه امتیاز این تیم لقب گیرد. او که در نیمه اول یک بار دروازه این تیم را از دریافت گل نجات داده بود، در ادامه توانست نقش اصلی در هر دو گل به ثمر رسیده سرخپوشان ایفا کند تا این تیم اکنون با 6 امتیاز اختلاف شرایط ویژه‌ و مناسبی در صدر جدول به خود اختصاص دهد. او در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص اتفاقات دیدار برابر صبای قم، نجات دروازه پرسپولیس، گل چیپ و کری با محسن فروزان و همچنین شانس قهرمانی سرخپوشان صحبت کرد که در ادامه خواهید خواند.


در خصوص بازی با صبا و کسب سه امتیاز حیاتی از این دیدار خارج از خانه صحبت کن.
قبل از بازی انتظار دیدار سختی داشتیم و در جریان بازی نیز آنها نشان دادند برای کسب امتیاز برای ما قرار گرفته‌اند. با این حال در روزی که دیگر مدعیان امتیاز از دست داده بودند ما محکوم به کسب امتیاز بودیم. باید فاصله امتیازی خوبی نسبت به حریفان به دست می‌آوردیم و خوشحالم که در نیمه دوم با یک نمایش مناسب به هدف‌مان رسیدیم.


دو فصل قبل و در زمان حضورت در راه‌آهن برخورد عجیبی با نیمکت صبای قم داشتی که جنجال بزرگی نیز به وجود آورد. برای دلجویی از صمد مرفاوی به سمت او رفتی؟
بله، وظیفه‌ام بود که به سمت ایشان بروم و برای بازی رخصت بگیرم. آقاصمد هم برخورد گرم و پدرانه‌ای با من داشت و در کل جریان بازی هم هر زمان لب خط می‌آمدم برایم کری می‌خواند. ایشان زمانی که در صبا بودم لطف بزرگی به من داشتند و برایم زحمت کشیدند و در مورد ماجرا زمان بازی راه آهن - صبای قم صحبتی نشد و من هیچ وقت به بزرگترم بی‌احترامی نمی‌کنم.

رضاییان: در چیپ زدن من شاگرد علی کریمی هستم


صبایی‌ها اعتقاد دارند که ضربه حنیف عمران‌زاده از خط گذشته بود و گل این تیم نادیده گرفته شد. به عنوان کسی که عامل این قضیه بوده درباره آن توضیح می‌دهی؟
به هیچ عنوان گل نبود و من کاملا روی خط بودم و توپ را برگرداندم. آقای برانکو ایوانکوویچ از من در زمان کرنر حریف می‌خواهد روی تیر یک باشم و این بار چهارم بود که موفق شدم از روی خط مانع از گل خوردن پرسپولیس شوم. یک بار بازی با استقلال تهران، یک بار تراکتورسازی، یک بازی فولاد و اینبار هم برابر صبای قم و با این حساب هت تریک را رد کردم و پوکر شدم. وقتی علیرضا بیرانوند خروج کرد به وسط دروازه رفتم و توانستم ضربه بازیکن حریف را بدون اینکه وارد دروازه شود دفع کنم و هزار دوربین و زاویه هم این صحنه را نشان دهند مطمئن باشید گل نبوده است. خوشحالم که در این صحنه برای تیمم موثر بودم. اگر در آن زمان گل می‌خوردیم اوضاع خیلی بد می‌شد و کار سختی با بازی صد در صد دفاعی صبای قم داشتیم.


دوری از ترکیب اصلی به دلیل مصدومیت و در نهایت بازگشت رویایی به ترکیب اصلی. این روزها چطور بود؟
کسانی که مرا می‌شناسند می‌دانند که من عاشق تمرین کردن هستم. روزهای مصدومیت و دوری از تمرین واقعا سخت بود. بعد از اینکه مشکلم برطرف شد بلافاصله تمرینات اختصاصی‌ام را با مارکو به عنوان بدنساز تیم شروع کردم و توانستم به شرایط تمرین برسم. در بازی قبل دقایقی بازی کردم و این بازی هم فرصت به من رسید و خوشحالم که دل هواداران را شاد کنم و این بهترین حس دنیاست.


راستی ماجرای کری‌خوانی‌ات با محسن فروزان و صحبت‌های قبل و در جریان بازی‌تان چه بود؟
من با محسن دوست قدیمی هستم. در جام‌ملت‌های آسیا در استرالیا هم با او هم‌اتاق بودم و پیش از بازی کری داشتیم. به او گفته بودم ماجرای فصل گذشته را جبران می‌کنم. فصل گذشته و در بازی آخر خیلی ما را اذیت کرد و روی اعصاب هواداران ما بود. قبل از بازی گفت اگر پنالتی شود و به خودت زحمت نده و مطمئن باش آن را می‌گیرم که گفتم اینقدر محکم می‌زنم که فرصت تکان خوردن هم نداشته باشی. در زمان پنالتی هم اینقدر با حرکات چشم و دست قصد داشت تمرکزم را برهم بزند که تصمیم گرفتم چیپ بزنم و کار را تمام کنم. با او کری دارم اما بازنده همه‌ی آنها بوده و تا الان چهار گل به او زده‌ام. وقتی کرنر شد، محسن مسلمان گفت تو بزن و وقتی تبدیل به گل شد به فروزان گفتم منتظر باش خودم هم باید به تو گل بزنم و این تمام ماجرای کری ما در این بازی بود و البته او بچه خوبی است و در دلش چیزی نیست و امیدوارم در بازی‌های آینده موفق شود و لیاقت آن را دارد.

رضاییان: در چیپ زدن من شاگرد علی کریمی هستم


این شیوه پنالتی زدن را پیش از این با این اعتماد بنفس علی کریمی به عنوان بازیکن محبوبت انجام می‌داد. فکر می‎کنی تو بهتر از او ضربه زدی؟

اصلا نمی‌توان مقایسه کرد و علی آقا اسطوره است و من شخصا از او خیلی چیزها یاد گرفتم و دوستش دارم. همه پیشکسوتان برایم قابل احترام هستند و امیدوارم سایه آنها همیشه بالای سر ما و باشگاه باشد. چیپ زدن خیلی لذتبخش است و یک بار در استادیوم آزادی به سوشا مکانی هم زدم. البته به شرایط بازی بستگی دارد و من در آن شرایط حس خوبی نسبت به این اتفاق داشتم و مطمئن بودم اگر ضربه ام در چارچوب باشد حتما گل می‌شود ولی این را حتما باید بگویم که علی کریمی اسطوره تکرار نشدنی فوتبال ماست و بهتر چیپ می‌زند و من شاگردی‌اش را می‌کنم.


مساله دیگر در مورد پنالتی‌زن این بازی بود. در بازی‌های قبلی حسین ماهینی پنالتی پرسپولیس را می‌زد اما...
در این بازی پنالتی زن از قبل مشخص نشده بود. البته در آخرین بازی آقای برانکو ایوانکوویچ من و مهدی طارمی را مامور زدن پنالتی معرفی کرده بود. حرف این چیزها نیست و مهم نیست چه کسی بزند و چطور بزند. ما بهترین تیم را داریم و حسین همان زمان به سمت من آمد و به عنوان کاپیتان به من روحیه داد. همه با هم خوب هستیم و بهترین اتفاق تیم ما همین مساله است. ما نشان داده‌ایم که هیچ چیز بیشتر از تیم برای هیچ کدام ما اهمیت ندارد و امیدواریم در پایان همه چیز به سمت هدفی که دنبال می‌کنیم برود و موفق شویم.


در خصوص بیانیه تراکتورسازی که گفته‌اند باید بازی پرسپولیس زودتر برگزار شود و ... صحبتی نداری؟
من فقط می‌توانم خواهش کنم بازی تراکتور را جلوتر از ما بیندازند و مطمئن باشید اینطور ما راحت تر هستند. باید این نکته را بگویم که ما اصلا به تیم‌های دیگر فکر نمی‌کنیم و هر هفته به سه امتیاز و بازی خودمان تمرکز می‌کنیم. امیدوارم در این بازی بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و در ادامه در لیگ قهرمانان آسیا نیز عملکرد خوبی داشته باشیم.

رضاییان: در چیپ زدن من شاگرد علی کریمی هستم


بازی با تراکتورسازی و اینبار کری با محسن بنگر به عنوان بهترین دوستت در پرسپولیس. فکر می‌کنی بتوانی برابر او هم موفق باشی؟
اول باید ببینیم کادرفنی چه تصمیمی دارد و در نهایت کدام بازیکن در این بازی به میدان می‌رود. اگر بازی کنم از جان و دل برای موفقیت تیم تلاش می‌کنم. آقا محسن از دوستان خوبم است و برای او بهترین آرزوها را دارم البته بعد از این بازی!


در رویایت پرسپولیس را در پایان فصل در کجای جدول می‌بینی و حسرت قهرمان نشدن پرسپولیس پایان خواهد یافت؟
مسلما همینطور است. من به رویا فکر نمی‌کنم و همه چیز را با واقعیت می‌سنجم. در هر بازی تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا به هدف پایانی برسیم و هفته به هفته به آن نزدیک‌تر خواهیم شد. این یک خواست جمعی است و خوشحالم که هیچ کدام از ما دچار غرور نشده‌ایم و هیچ چیز را تمام شده فرض نکرده‌ام و بر این اساس هر هفته برای دستیابی به هدف تلاش بیشتری می‌کنیم تا یک لذت و شادی بزرگ را با هواداران سهیم شویم.

گفتگو: حمید ابراهیمی ورزش سه

ارسال نظر

نظرات کاربران