کدخبر: 19890

کاپیتان سابق، آخرین تیر ترکش قلعه‌نویی 

مهم‌ترین مشکلی که تراکتورسازی در بازی حساس هفته بیستم با پرسپولیس با آن دست و پنجه نرم می‌کند، غیبت 3 مدافعش است؛ جایی که امیر قلعه‌نویی تمام امیدش به به محسن بنگر باتجربه خواهد بود.

راستان نیوز |

  تراکتورسازی در هفته‌های گذشته لیگ برتر اگرچه از 4 مسابقه 8 امتیاز گرفته اما به دلیل عملکرد فوق‌العاده پرسپولیس 6 امتیاز از رقیب اصلی خود عقب افتاده است. توقف تراکتورسازی در دربی تبریز مقابل ماشین سازی نه تنها دو امتیاز حیات‌بخش را از شاگردان قلعه‌نویی گرفت که باعث شد این تیم با انبوهی از بازیکنان غایب در هفته بیستم مقابل پرسپولیس مواجه شود. محرومیت مهدی شریفی، مهدی کیانی و خالد شفیعی و مصدومیت محمد ایرانپوریان، هادی محمدی و احتمالا شهرام گودرزی حالا تراکتورسازی را در شرایط دشواری قرار داده است. معضل اصلی قلعه‌نویی برای مسابقه حساس یکشنبه هفته آینده در خط دفاعی است، جایی که خالد شفیعی، هادی محمدی و محمد ایرانپوریان را در اختیار ندارد. شاید اگر او می‌دانست چنین مشکلی برایش پیش می‌آید، هرگز اجازه جدایی به محمد نادری جوان را نمی‌داد!


تغییرات پرتعداد در خط دفاع
تراکتورسازی در فصل جاری لیگ برتر معمولا با ترکیب خالد شفیعی، هادی محمدی، سعید آقایی و محمد ایرانپوریان به میدان رفت؛ مصدومیت آقایی اما باعث شد تا قلعه‌نویی نفراتی مانند مهدی‌زاده و شهرام گودرزی را در پست غیرتخصصی خود به میدان بفرستد. در بازگشت محسن بنگر از مصدومیت او جای هادی محمدی را در دفاع وسط گرفت اما ایرانپوریان دچار آسیب دیدگی شد و محمدی به اجبار در سمت راست دفاع بازی کرد. حالا اما برای بازی با پرسپولیس، تراکتورسازی نه شفیعی را دارد، نه ایرانپوریان و نه محمدی. البته درباره محمدی گفته می‌شود هنوز نمی‌تواند نظر قطعی ارائه کرد اما بعید است این بازیکن که رباط داخلی‌اش دچار آسیب دیدگی شده، بتواند در بازی حساس هفته آینده به میدان برود. در چنین شرایطی کار قلعه نویی برای انتخاب نفرات تدافعی بسیار سخت است. خوش‌شانسی امیر قلعه‌نویی شاید این باشد که سعید آقایی آماده بازی کردن شده و او در نیم‌فصل به قول خودش بازیکنی(هاشم بیگ‌زاده) را به خدمت گرفت که می‌تواند در چند پست به میدان برود. با توجه به کمبود نفرات، احتمالا امیر قلعه‌نویی در بازی با پرسپولیس سعید آقایی را در پست دفاع چپ به بازی بگیرد و هاشم بیگ‌زاده که چندین بار توسط خود این مربی در دفاع راست استقلال بازی کرده، در این پست مقابل پرسپولیس قرار بگیرد. محسن بنگر قطعا در مرکز خط دفاع حضور خواهد داشت و به نظر می‌رسد سرمربی تراکتورسازی چاره‌ای جز اینکه محمدرضا مهدی‌زاده جوان را به عنوان زوج بنگر مورد استفاده قرار دهد،‌ندارد. مگر اینکه باز هم بخواهد از بازیکنی در پست غیرتخصصی بازی بگیرد که احتمالش کم هم نیست.

وقت انتقام محسن بنگر از پرسپولیس!


بنگر، رهبر تراکتور در عقب زمین
محسن بنگر از محبوبیت خاصی نزد پرسپولیسی‌ها برخوردار است؛ او با بازوبند کاپیتانی از پرسپولیس خداحافظی کرد و راه تراکتورسازی را در پیش گرفت. مصدومیتی که برای این بازیکن باتجربه پیش آمد، او را از حضور در بازی رفت تراکتورسازی و پرسپولیس منع کرد اما حالا ظاهرا قرار است روز ویژه‌ای برای بنگر رقم بخورد. شماره 8 تراکتورسازی در روزی که تقابل ویژه‌ای با پرسپولیسی‌ها در ورزشگاه آزادی خواهد داشت، باید نقش یک رهبر برای تراکتورسازی در خط دفاع بازی کند. او با تجربه بالایی که دارد، در غیاب مهدی کیانی محروم بهترین گزینه برای رهبری تیم در قسمت عقب زمین است. از سوی دیگر قطعا زوج مدافعان وسط تراکتورسازی مقابل پرسپولیس اولین بار است که در این پست کنار هم قرار می‌گیرند و بنگر وظیفه دارد با استفاده از تجربه خود چنین فضایی را مدیریت کند. با توجه به فاصله دو تیم در صدر جدول رده‌بندی و اینکه شاید بازی با پرسپولیس، آخرین فرصت تراکتورسازی برای ماندن در کورس قهرمانی باشد، نقش بازیکنانی نظیر بنگر در روزی که کوله‌باری از محرومان و مصدومان روی دست قلعه‌نویی مانده، بیشتر به چشم می‌آید.

وقت انتقام محسن بنگر از پرسپولیس!


آخرین تیرترکش قلعه‌نویی
در روزهایی که محسن بنگر با دلخوری از پرسپولیس جدا شد، امیر قلعه‌نویی پشت او ایستاد و با وجود همه حرف و حدیث‌ها این بازیکن را با خود به تبریز برد. حالا شاید وقت آن رسیده تا قلعه‌نویی پاسخ اعتماد خود را بگیرد. بنگری که از مسئولان باشگاه پرسپولیس بشدت ناراحت است و این مساله را در مصاحبه‌های قبلی خود اعلام کرده بود، حالا برای عرض اندام در بازی بزرگ هفته بیستم خودش را آماده می‌کند. آیا او می‌تواند تراکتورسازی را دوباره به کورس قهرمانی برگرداند؟

ارسال نظر

نظرات کاربران