کدخبر: 19764

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: فعلاً نه به تراکتورسازی فکر می‌کنیم و نه به استقلال و تمرکزمان فقط روی بازی فردا مقابل صباست.

راستان نیوز |

  برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های صبای قم و پرسپولیس گفت: خوشحالم که با تعداد زیادی از رسانه‌ها در قم روبه‌رو هستم. قبل از هر چیز باید بگویم مقابل تیم پرافتخاری بازی داریم، تیمی که چند بازیکن خوب را هم برای تقویت خود جذب کرده است. این یعنی تیم صبا از هدف خود برای بقا در لیگ برتر عدول نکرده است.

او گفت: هر بازی برای صبا برای ماندن در جدول ارزش دارد. ما در بازی رفت با این تیم کار سختی داشتیم. با وجود جایگاه صبا در جدول می‌دانیم فردا چه بازی سختی داریم و امیدواریم که هوا بهتر شود تا تعداد تماشاگران بیشتری به ورزشگاه بیایند و بازی زیباتری ببینیم. با احترام به میزبان و تمام رقبا و با وجود اینکه چند بازیکن اصلی‌مان محروم هستند، اما هدف ما همیشه یکی است و آنهم بازی زیباتر و دنبال نتیجه و امتیاز بودن است تا نتایج‌مان تداوم داشته باشد.

سرمربی تیم پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که چهار بازیکن ندارد و با این شرایط آیا تغییر تاکتیک خواهد داد یا نه، گفت: این بازیکنان فیکس ما هستند که غایبند و طبیعی است کمی ضعیف‌تر شویم، اما بازیکنانی هم که جایگزین می‌شوند، بازیکن پرسپولیس هستند. من و کادر فنی به آنها اعتماد داریم و می‌خواهیم بهترین عملکرد را داشته باشند. این فرصت خوبی هم برای آنهاست و به نظرم تیم فقط 11 نفر نیست و 18 و حتی 22 نفر است. این را گفتم که ما از حالا دنبال بهانه غیبت بازیکنان‌مان نیستیم.

برانکو در خصوص برآوردی که تا به اینجا از لیگ برتر این فصل داشته است، گفت: لیگ خیلی خوب است و واقعاً لیگ خوبی داریم، چون هر تیمی می‌تواند تیم دیگر را شکست بدهد. تیم ماشین‌سازی امروز سزاوار تساوی مقابل تراکتورسازی بود و خودتان دیدید بازی قبلی ما با صبا چقدر سخت بود و بازهم کار سختی داریم. هر تیمی اگر کمی کوتاه بیاید، از نظر نتیجه فاجعه به وجود می‌آید. بازیکنان ما زیاد زحمت می‌کشند و ما مدام در حال ترمیم تیم هستیم تا روزبه‌روز بهتر شویم.

او درباره اینکه آیا بازی با صبا را فدای دیدار با تراکتورسازی و استقلال خواهد کرد یا نه، گفت: برای ما همه امتیازها مهم هستند، اما بازی فعلی ما مقابل صبا آنقدر اهمیت دارد که بازی با تراکتورسازی اهمیت ندارد. بازی با گسترش فولاد که سه امتیاز از آن گرفتیم هم فراموش شده و فقط و فقط تمرکزمان روی بازی فرداست. فعلاً نه به تراکتورسازی فکر می‌کنیم و نه به استقلال و تمرکزمان فقط روی بازی فردا مقابل صباست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا قول قهرمانی می‌دهد یا نه، گفت: شما نمی‌توانید در زندگی قول صددرصدی بدهید. حتی نمی‌توانید قول بدهید فردا بازی را از نزدیک می‌بینید یا نه. ما در فوتبال قول نمی‌دهیم و فقط هدف‌مان را تعیین کردیم که بلند پروازی و قهرمانی است. ما قول می‌دهیم بجنگیم و تلاش کنیم تا بیشترین امتیازها را جمع کنیم. بار دیگر می‌گویم که لیگ قدرتمند شده و هر تیمی قادر به شکست تیم دیگری است.

او در خصوص اینکه آرام‌طبع را ابتدای فصل از صبای قم گرفت اما هنوز به او بازی نداده است و گویا این بازیکن را نمی‌خواهد، گفت: بهترین تمجیدها را می‌توانم از او بکنم. این بازیکن یک بدشانسی داشت و در بازی اول که باید بازی می‌کرد مصدوم شد. از فرصت مصدومیت او ربیع‌خواه استفاده کرد و فیکس شد. او 32 ساله است و شرایط بازی کردن دارد، اما باتوجه به اینکه شرایط بازی کردن او در پرسپولیس فراهم نیست، ما این بازیکن را آزاد گذاشته‌ایم که اگر خواست به تیم دیگری برود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به این مسئله که گویا باشگاه مخالف جدایی آرام‌طبع است و به همین دلیل او هنوز موفق به جدایی نشده است، گفت: من نمی‌دانم این جزئیات چیست که باشگاه با رفتن او مخالفت می‌کند. او در رقابت برای تیم اول ما نیست و دیگر خودشان می‌دانند که با این بازیکن توافق کنند و او جدا شود یا نه. با این حال بهترین تعریف‌ها را از آرام‌طبع می‌کنم که بسیار با شخصیت است، اما در پرسپولیس شانسی برای بازی کردن ندارد.

برانکو درباره اینکه فکر نمی‌کند بازیکنانش در دیدار فردا صبای قم را دست‌کم بگیرند، گفت: این موضوع همیشه می‌تواند یک خطر بالقوه باشد، نه فقط در پرسپولیس، بلکه در تمام تیم‌های دنیا. با این حال بازیکنانم تا به اینجا این اطمینان را داده‌اند که تیمی را دست کم نمی‌گیرند و مقابل همه تیم‌ها جدی بازی می‌کنند. ما، بازیکنان و هواداران این را می‌دانند که نباید تیمی را دست‌کم بگیریم و صبا را هم دست‌کم نمی‌گیریم. اگر التهاب کوچکی در بازی به وجود بیاید، همه می‌دانیم که کار سختی خواهیم داشت.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران