کدخبر: 19759

لیگ برتر فوتبال

تیم فوتبال ذوب‌آهن پس از غلبه بر گسترش در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برای کسب یک برد دوباره راهی تبریز شده است.

راستان نیوز |

  38 روز قبل بود که ذوب‌آهن برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی جام حذفی راهی شهر تبریز شد و با زدن 2 گل به گسترش فولاد جواز رسیدن به جمع 4 تیم نهایی جام حذفی را پیدا کرد اما این هفته باز هم دیدارها تازه خواهد شد و مجتبی حسینی باید تیمش را به دیدار شاگردان فراز کمالوند بفرستد.

ذوب‌آهن در این چند هفته بردهای ارزشمندی کسب کرده و همچنان به عنوان تیم سوم جدول لیگ در تعقیب پرسپولیس و تراکتورسازی است ولی گسترش فولاد هم بعد از روزهای ضعیف ابتدای فصل کمی به خود آمده و قرار گرفتن این تیم روی پله هفتم جدول نشان از روزهای خوب تیم فراز کمالوند دارد.

تاریخچه

گسترش چهار فصل است که در لیگ برتر حضور دارد و تا به امروز 7 بازی در مقابل ذوب‌آهن انجام داده ولی یک نکته عجیب در آمار بازی‌های این دو تیم به چشم می‌خورد که نشان می‌دهد گسترش تیم راحت در مقابل ذوب‌آهن نیست.

3 تساوی بدون گل و البته یک تساوی همراه با گل حاصل 4 بازی این دو تیم در اصفهان بوده و 3 مسابقه دو تیم در شهر تبریز هم با برتری گسترش فولاد به پایان رسیده است. همین آمار به‌خوبی نشان می‌دهد که گسترش فولاد حریفی خطرناک برای ذوب‌آهن است.

آخرین بازی این دو تیم در جریان مسابقات لیگ برتر هم در هفته چهارم لیگ امسال در استادیوم فولادشهر برگزار شد که ابتدا لوسیانو پریرا دروازه ذوب‌آهن را باز کرد ولی در ادامه جری بنگستون کار را به تساوی کشاند تا چهارمین مساوی دو تیم در لیگ برتر رقم بخورد.

البته این 2 تیم در جریان مسابقات جام حذفی هم 3 بار به دیدار یکدیگر رفته‌اند که در سال 89 گسترش در شهر تبریز و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 2برصفر ذوب‌آهن را شکست داد و در فصل قبلی هم تک گل مهدی رجب‌زاده سبب صعود نماینده فوتبال اصفهان به مرحله بعد شد.

در یکم دی ماه امسال هم ذوب‌آهن موفق شد در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی با گلزنی رجب‌زاده و پهلوان گسترش فولاد را شکست دهد و به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

چهره ویژه

فرناندو خسوس بهترین دروازه‌بان خارجی فوتبال ایران در این دو سال اخیر بوده و تقابل او با رشید مظاهری که به نوعی نماینده دروازه‌بان‌های ایرانی است می‌تواند جالب توجه باشد.

البته محمدرضا خلعتبری هم اگر در ترکیب گسترش فولاد به میدان برود چهره ویژه‌ای در مقابل تیم سابق خودش است. البته مهدی رجب‌زاده هم در این دو سال اخیر نشان داده که راه دروازه گسترش فولاد در شهر تبریز را می‌شناسد و همه ذوب‌آهنی‌ها در انتظار گلزنی او هستند.

غایبان

مسعود ابراهیم‌زاده مدافع گسترش فولاد چهره ویژه یک هفته اخیر فوتبال ایران بود و داستان اخراج نشدنش در بازی مقابل پرسپولیس چالشی بزرگ برای احمد صالحی و کمیته داوران ایجاد کرد ولی در نهایت حکم به محرومیت این بازیکن داده شد. در ترکیب ذوب‌آهن هم که دانیال اسماعیلی‌فر 3 اخطاره شده و همراه تیمش به تبریز نرفته است.

پیش‌بینی

ذوب‌آهن هر چقدر که در جریان مسابقات جام حذفی یک برنده مطلق در برابر گسترش بوده است در مقابل و در جریان بازی‌های لیگ هنوز موفق به حرف تبریزی خودش نشده است و به همین خاطر بعید به نظر می‌رسد که در بازی این هفته هم تیمی بتواند پیروز از زمین خارج شود و احتمال تساوی همراه با گل در این بازی بسیار زیاد است.

ترکیب احتمالی

گسترش فولاد: فرناندو خسوس، سیدمحسن حسینی، بابک حاتمی، مرتضی اسدی، محمدرضا خرسندنیا، یوسف سیدی، مصطفی اکرامی، علیرضا نقی‌زاده، داریوش شجاعیان، مگنو باتیستا و لوسیانو پریرا

ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، مهدی مهدی‌پور، سیدمحمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مرتضی تبریزی، جری بنگستون و مهدی رجب‌زاده

برنامه هفته نوزدهم لیگ برتر

جمعه 8 بهمن 95

تراکتورسازی - ماشین‌سازی، ساعت 15
استقلال - پیکان، ساعت 16:45

شنبه 9 بهمن 95

گسترش‌فولاد - ذوب‌آهن، ساعت 14:30
پدیده - سایپا، ساعت 14:30
سپاهان- صنعت‌نفت آبادان، ساعت 15
فولاد - سیاه‌جامگان، ساعت 15:30
نفت تهران - استقلال خوزستان، ساعت 16:50
صبای‌قم - پرسپولیس، ساعت 16:50

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران