کدخبر: 19636

سرمربی استقلال با انتقاد شدید از مدیران قبلی این باشگاه گفت که بابت محرومیت این تیم در فصل نقل و انتقالات بسیار ناراحت است.

راستان نیوز |

  علیرضا منصوریان درباره محرومیت این باشگاه از فعالیت‌های نقل و انتقالاتی گفت: دیشب متوجه شدم که یک اتفاق عجیب رخ داده و ما از گرفتن بازیکن محروم شده‌ایم. در اواخر شب با افتخاری صحبت کردم و وضعیت را پرسیدم که چرا این اتفاق افتاده است. نزدیک به 5 پرونده در فیفا داریم. ساموئل، ردی، هلمکه، شیحی و در نهایت پروپئیچ پرونده‌های ما هستند. چرا این اتفاقات پشت سر هم رخ می‌دهد و تیم‌های بزرگ ایران در مسیر کسر امتیاز یا محرومیت و جریمه قرار می گیرند؟ ما دوران سختی را می‌گذرانیم. دو، سه بازیکن خوب گرفتیم واین انرژی به تیم انتقال پیدا کرد ولی متوجه شدیم که محروم شده‌ایم. خیلی سرسری در این سال‌ها به قضایا نگاه می‌کنیم. نمی‌دانم که چرا مسئولان استقلال در این چهار سال یک بار ننشسته‌اند تا بگویند که آسیب به هوادار و استقلال می‌رسد. چرا قرارداد خوب و محکم بسته نشده است؟ چرا همیشه این پرونده‌ها باید به دایره حقوقی فیفا کشیده شود؟ چرا برخی باشگاه‌ها دچار این مشکل نمی‌شوند؟ چون آنها یک جایی شروع می‌کنند و یک جایی هم تمام می‌کنند. ساموئل، ردی، هلمکه و شیحی از استقلال طلب دارند. چرا در این چهار سال کسی به این فکر نکرده که این اتفاقات می‌تواند به استقلال و فضای آن آسیب بزند؟

او افزود: چرا همه این بازیکنان بعد از رفتن می‌توانند مدعی شوند و کارشان به کمیته انضباطی فیفا می‌کشد؟ چرا هوادار ما باید چوب یک‌سری ندانم کاری را بخورد؟ امروز اگر ما از عادل شیحی لطمه بخوریم، نمی‌توانیم بگوییم افتخاری مقصر است. مسئولین قبلی استقلال و بخش حقوقی استقلال می‌دانسته که این اتفاق می‌افتد. ساموئل، ردی، هلمکه و دیگران هم در راه هستند. ما فقط مدیرعامل‌مان عوض شده و بحث عوض نشده است. ما همین مشکلات را سال قبل هم داشته‌ایم و پشت گوش انداخته‌ایم. ما باید برای چنین روزی مبارزه می‌کردیم. تعدد آرا باعث این مشکل شده است. صرفا مسئله عادل شیحی نیست. پشت سر او چهار پرونده دیگر داریم.

سرمربی استقلال اضافه کرد: این که صرفا بار مسئولیت را به گروه بعدی بیندازیم درست نیست. یک جا باید این مسئله تمام شود. وقتی در کشور خودمان، کمیته انضباطی می‌تواند شرایطی فراهم کند که تیم‌ها به بازیکنان بدهی نداشته باشند، این دلگرمی برای مدیران ایجاد شود که ما می‌توانیم به خارجی‌ها هم بدهی نداشته باشیم. بازیکنان خارجی الان می‌روند به فیفا شکایت می‌کنند. ما باید این فرهنگ را در ایران درست کنیم. من به تاج هم گفته‌ام که پرونده‌های زیادی در کمیته انضباطی وجود دارد و مربی و بازیکن به پولشان نمی‌رسند و این باعث ایجاد یک عادت غلط شده است و می‌بینیم که پول بازیکن خارجی هم داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما مدام بار مسئولیت را به دوش مدیر بعدی انداخته‌ایم. به نظر من مدیران قبلی استقلال این را می‌دانستند. ما نمی‌توانیم با ساموئل قرارداد ببندیم و حق و حقوقش را ندهیم. امروز ما با پادووانی، مگویان، رابسون و جدیدا جپارف قرارداد داریم و اگر همین جا این مسئله رسیدگی نشود، در سال‌های بعدی نسل بعدی استقلال آسیب می‌خورند. ما فکر می‌کنیم فیفا هم مدل کمیته انضباطی ماست و هر کسی می‌تواند باشگاهداری بکند و پول هم ندهد. داشت یک قانونی تصویب می‌شد که باشگاه‌ها می‌توانند تا پایان سال 96 به بازیکنانشان پولی ندهند. این یک فرهنگی غلط در فوتبال حرفه‌ای است و وقتی به دادگاه فیفا می‌رسیم به یک صخره سخت برخورد می‌کنیم. بسیار از این موضوع ناراحتم، چون می‌شد که دو، سه سال پیش جراحی شود. این موضوع باید به گوش وزیر ورزش رسیده می‌شد که استقلال در شرف یک اتفاق خطرناک است. هر آن می‌تواند یک اتفاقی بیفتد که به شان فوتبال ما بربخورد. ناراحتی هوادارانمان را درک می‌کنم و می‌دانم چقدر نگران آینده هستند و جایگاه تیم برایشان مهم است. از آنها می‌خواهم سعه صدر داشته باشند.

منصوریان در پایان گفت: از تمام مسئولین می‌خواهم آستین بالا بزنند. ما امروز سر تمرین لطمه روحی خوردیم. نمی‌توانم بگویم که چقدر تمرکز ما به هم خورد. هر روز یک اتفاق جدید داریم. ما هم یک آستانه تحمل برای هضم مشکلات داریم. از همه می‌خواهم تا کمک کنند تا مشکل حل شود. نمی‌توانیم بار این مشکل را تنها بر دوش مدیرعامل استقلال بگذاریم.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران