کدخبر: 19185

صادق محرمی بازیکن جوان پرسپولیس، در اولین بازی که از ابتدا در ترکیب سرخپوشان بود، خوش درخشید.

راستان نیوز |

  صادق محرمی بازیکن راست پا و 20 ساله است که در ابتدای فصل و پس از جدایی رامین رضاییان به پرسپولیس آمد. مدافع و هافبک راست سابق ملوان با این امید راهی پایتخت شد که ذخیره حسین ماهینی و دومین انتخاب برانکو برای بازی در پست دفاع راست است اما بازگشت رضاییان از ترکیه معادلات او را برهم زد و به نوعی شانسِ صادق برای بازی در پرسپولیس کاهش یافت. او خیلی خوب می دانست که انتخاب سوم سرمربی خواهد بود اما درخواست جدایی نداد و در پرسپولیس ماند و جنگید تا توانایی های خود در تیم فعلی اش را ثابت کند و همین طور هم شد! او در بازی گذشته پس از مصدومیت ربیع خواه و اخراج احمدزاده برای اولین بار فرصت تقریبا زیاد برای خودنمایی پیدا کرد و با ارائه نمایشی بی نقص، خود را در ترکیب اصلی پرسپولیس جای داد.

محرمیِ جوان دیروز فیکس بود و در جریان پیروزی پرگل سرخپوشان عملکردی کم نظیر داشت! او که سابقه بازی در تیم های ملی پایه را دارد، همانند مدافعی باتجربه بازی کرد و می توان گفت تقریبا هیچ اشتباهی در کارهای دفاعی نداشت. 5 توپگیری داشت، 3 تکل موفق زد، 5 بار بازیکنان حریف را دریبل کرد و نفوذهای خوبی هم داشت. البته برانکو در تقسیم وظایف، از محرمی تقاضای نفوذهای زیاد همانند رضاییان را نداشت اما او در کارهای هجومی هم عملکرد مناسبی داشت و حداقل می توان گفت بازیکنی مطمئن و قابل اعتماد در پشتِ سر هافبک های خلاق و تکنیکی پرسپولیس بود. مدافع راست امروز سرخ ها اگرچه پاس کلیدی و منجر به گل نداشت، اما دقت پاس بالایی داشت و با ثبت 94 درصد پاس صحیح، روز خوبی را گذراند.

اکثر فعالیت های محرمی تا دقیقه 75 در یک سوم میانی زمین خودی بود اما پس از تعویض رفیعی با نریمان جهان در این دقیقه، او فضای بیشتری برای نفوذ پیدا کرد.

چند نفوذ و همکاری با هافبک های پرسپولیس، نتیجه تحرکات مدافع راست سرخ ها در یک ربع پایانی بازی بود. البته محرمی یک شوت و یک سانتر هم انجام داد که در هر دو ناموفق بودند. بزرگترین نقص عملکرد او را می توان کم دقتی در حرکات هجومی دانست که می توان آن را ناشی از کم تجربگی دانست.

صادق در بازی مقابل فولاد مزدِ ثبات در تصمیمش را گرفت و نشان داد به جز ترک باشگاه و درخشش در بقیه تیم ها، راه های دیگری نیز برای رسیدن به موفقیت هست. او حالا در 20 سالگی صاحب تجربه بالایی است و امیدوار است روند رو به رشدش زیر نظر برانکو ادامه دار باشد تا در آینده به چهره ثابت ترکیب تیم پرسپولیس تبدیل شود. باتوجه به مصدومیت رضاییان و ربیع خواه، محرمی احتمالا مقابل گسترش فولاد هم در ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت و امیدوار است با ارائه نمایش خوب جایش در ترکیب اصلی مستحکم شود.

رفتار حرفه ای، تلاش بالا و اعتماد به نفس صادق محرمی می تواند الگو و سرمشق تمام جوانان قرار گیرد، او در شرایطی به عنوان بازیکن ثابت در پرسپولیس به میدان رفته که بهترین هاس کشور هم پستی او بودند. حالا جوانانی نظیر حمید طاهرخانی، حامد آقایی و... به خوبی می دانند با تلاش بالا می توانند نظر برانکو ایوانکوویچ را جلب کنند.

نویسنده: محمد همتی ورزش سه

ارسال نظر

نظرات کاربران