کدخبر: 19090

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی:

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۲۳.۱ درصد جمعیت استان زیرپوشش ورزش‌های همگانی قرار دارند، گفت: آذربایجان شرقی رتبه نخست کشوری را در این زمینه کسب کرده است

راستان نیوز |

  رسول صادقی امشب در جلسه شورای هماهنگی ورزش آذربایجان شرقی با بیان اینکه 23.1 درصد جمعیت استان زیرپوشش ورزش‌های همگانی هستند، اظهار داشت: 20.9 درصد مردم کشور زیرپوشش ورزش‌های همگانی قرار گرفته‌اند که این استان رتبه نخست کشوری را در این زمینه کسب کرده است.

وی افزود: امیدواریم این رقم در سال 97 در استان به 28 درصد افزایش یابد چرا که در چشم‌انداز 10 ساله، این رقم باید به 50 درصد افزایش یابد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی آذربایجان شرقی به عملکرد یک ساله این هیئت ورزشی اشاره کرد و گفت: برگزاری 400 همایش ورزش همگانی، برگزاری 80 کلاس مربیگری، 150 ایستگاه ورزش صبحگاهی، 5 جاده تندرستی در تبریز و برگزاری جشنواره‌های مختلف ورزشی از اهم عملکرد این هئیت ورزشی است.

وی از استعدادیابی 2 هزار نفر در 5 رشته ورزشی در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: حدود 2 هزار و 200 نفر دیگر نیز در جشنواره‌های نیروی مسلح و جشنواره کارکنان دولت شرکت کردند.

صادقی به برگزاری المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای در استان اشاره کرد و گفت: این المپیاد در 2 هزار و 176 مدرسه با زیرپوشش قرار دادن 280 هزار دانش‌آموز برگزار شده و ‌50 درصد دانش‌آموزان استان نیز در جشنواره ورزش‌های صبحگاهی شرکت کردند.

وی ‌به برگزاری مسابقات آموزشگاهی در 12 رشته ورزشی در استان اشاره کرد و گفت: در این رقابت‌ها نیز 466 هزار دانش‌آموز ‌شرکت کردند و ‌یک هزار و 200 بسته ورزشی دیگر نیز در بین مدارس آذربایجان شرقی توزیع شده است.

تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران