کدخبر: 19047

بازی‌های ما و فولاد همیشه غیرقابل پیش‌بینی بوده است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید تیم فولاد بیش از همه تیم‌های دیگر لیگ به توسعه فوتبال کمک کرده است.

راستان نیوز |

  برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پیش از دیدار تیمش برابر فولاد در نشست خبری حاضر شد و گفت: مایلم به فولاد و فوتبال خوزستان تبریک بگویم. آن‌ها خدمات زیادی به فوتبال ایران ارائه کرده‌اند. طی 16 سالی که فوتبال ایران را دنبال می‌کنم به نظرم باشگاه فولاد بیشتر از تمام تیم‌های دیگر به توسعه و گسترش فوتبال ایران کمک کرده است. از زمانی که من به ایران آمدم، شاهد تلاش فولاد بودم. از زمانی که این تیم برای بقا تلاش می‌کرد تا زمانی که چند بار قهرمان ایران شده است، این تیم صاحب یکی از بهترین آکادمی‌های فوتبال ایران است.

برانکو ادامه داد: فوتبال خوزستان بازیکنان زیادی را به تیم ملی ایران هدیه کرده است و جدیدترین کارشان هم ساخت استادیوم بسیار خوب در خوزستان است. همه این‌ها نتایج کار تیم‌های خوزستانی به خصوص فولاد است که باید بابت تلاش زیادی که می‌کنند تا بهره بیشتری به فوتبال ایران بدهند به آن‌ها تبریک بگویم.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: بازی‌های فولاد و پرسپولیس همیشه جذاب بوده و البته نتایجش هیچ گاه از پیش معلوم نبوده است. البته در سال‌های اخیر فولاد در بازی‌های رودررو نتایج بهتری کسب کرده است. حالا بعد از مدت‌ها یک مربی بومی روی نیمکت فولاد نشسته و علی‌رغم اینکه سعداوی بازیکن سابق پرسپولیس بوده است، اما فردا بیشترین تلاشش را انجام می‌دهد تا تیمش موفق شود.

او افزود: فولاد به تدریج به فوتبال سنتی و معروف خوزستان بازمی‌گردد. با وجود اینکه تغییرات زیادی در این تیم ایجاد شده، اما تا اکنون نتایج خوبی کسب کرده و انتظار دارم فردا بازی ما بسیار زیبا باشد.

برانکو همچنین گفت: فولاد تک مهره‌های زیادی دارد مانند عبدالله ناصری که اکنون بازیکن کلیدی این تیم است. این مسائل نشان می‌دهد که حریف فردای ما توانایی زیادی دارد. ما برای بازی با فولاد فرشاد احمدزاده را به خاطر محرومیت و رامین رضاییان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداریم. آرام طبع هم در آستانه جدایی است اما سایر بازیکنان در رقابت برای حضور در جمع 11 بازیکن اصلی هستند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازیکنان جذب شده در این فصل نیز گفت: بازیکنانی که جذب کردیم هدفمند جذب شدند و آن‌ها را برای پست‌هایی که نیاز داشتیم به خدمت گرفتیم. آن‌ها آنقدر برای ما مهم هستند که سروش رفیعی و سامان نریمان جهان با دو جلسه تمرین در دیدار اول ما در نیم فصل که خیلی مهم بود، بازی کردند. ربیع‌خواه نیز مصدوم است و نمی‌تواند در دیدار فردا حضور داشته باشد.

وی درباره فوتبال خوزستان نیز افزود: من خاطرات زیبایی از خوزستانی‌ها دارم. زمانی که اولین بار فولاد قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. همان طور که قبلا گفته بودم فوتبال خوزستان بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران عرضه کرد. این تیم همیشه در لیگ قهرمانان حضور داشته اما تعداد بازیکنان ملی‌پوش این تیم مربوط به انتخاب سرمربی تیم ملی است.

برانکو ایوانکوویچ درباره علاقه مهدی طارمی به پنالتی گرفتن برای پرسپولیس نیز این گونه اظهار کرد: باید درک کنیم که آن‌ها بازیکن هستند اما وقتی شما این را مطرح می‌کنید باید در نظر داشته باشید که تاکنون چند پنالتی برای پرسپولیس گرفته شده است و آیا داوران فریب خورده‌اند یا نه. تا اینجای کار داوران هشت پنالتی را برای ما نگرفته‌اند که آخرین آن‌ها در دیدار مقابل سایپا بود که داور پنالتی روی مهدی طارمی را تشخیص نداد. طارمی اگر دایو کند، از داور کارت زرد می‌گیرد و این فقط در ایران نیست و همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد. این حرف شما یعنی اینکه نگذارم طارمی بازی کند؟ آیا تا به حال این اتفاق نیفتاده که بازیکن فولاد خودش را زمین بزند؟

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران