کدخبر: 18621

شرایط سپاهان در نقل و انتقالات

تیم فوتبال سپاهان بعد از خرید دو بازیکن جدید در دفاع و حمله به فکر تقویت خط هافبک خودش خواهد بود.

راستان نیوز |

   عملکرد سپاهان در نیم‌فصل نخست لیگ آن‌چنان خوب نبود و باخت این تیم در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی هم مزید بر علت شد تا هواداران سپاهان نسبت به عملکرد تیمشان آنچنان رضایت نداشته باشند.

در این شرایط سپاهان برای حضوری قوی‌تر در نیم‌فصل دوم احتیاج به جذب چند بازیکن جدید خواهد داشت تا بتواند با ترکیبی تقویت شده به دیدار رقبای خودش برود.

در روزهای گذشته جلال عبدی به صورت قطعی جذب سپاهان شده و مذاکرات برای خرید مسعود حسن‌زاده هم ادامه دارد اما سؤال اینجاست که سپاهان برای برطرف کردن نقاط ضعف تیمش در چه پست‌هایی احتیاج به خرید بازیکن دارد که در ادامه به این مسئله اشاره شده است.

دروازه‌بان

لی اولیویورا و مهدی امینی هیچکدام دروازه‌بانان فوق‌العاده و به طور کامل مطمئن نیستند ولی با این وجود نیازهای سپاهان را به نوعی برطرف کرده‌اند. البته ویسی اگر خودش اولیویرای برزیلی را نخریده بود شاید در نیم‌فصل به فکر خرید یک دروازه‌بان بزرگ‌تر هم می‌افتاد ولی با این وجود در نیم‌فصل دوم هم سپاهان با همین دو بازیکن حراست از دروازه تیمش را به امینی و اولیویرا خواهد سپرد و در این پست خریدی نخواهد داشت.

خط دفاعی

ویسی در نیم‌فصل نخست مشکلات بسیار زیادی در پست دفاع راست داشت و مهم‌ترین پاشنه آشیل سپاهان در سمت راست بود که ویسی را وادار کرد تا در روزهایی که علی هلیچی نتوانست انتظارات را برآورده کند شجاع خلیل‌زاده را به سمت راست زمین تیمش ببرد.

ولی جذب جلال عبدی مدافع راست استقلال خوزستان اولین واکنش ویسی به ضعف خط دفاعی تیمش بود و از طرف دیگر بزرگترین چالش سپاهان در نیم‌فصل دوم محرومیت 4 جلسه‌ای شجاع خلیل‌زاده برای نیم‌فصل دوم است که سپاهان را برای خرید یک مدافع میانی ترغیب می‌کند.

ویسی در ابتدای فصل هادی عقیلی و علی احمدی را نخواست و شاید هم فکر این روزها نبود ولی با این وجود پروژه جذب محمد طیبی کاپیتان استقلال خوزستان هم به سرانجامی نرسید تا واجب‌ترین خرید سپاهان برای نیم‌فصل جذب یک مدافع میانی باشد تا در نیمه دوم فصل در صورت محرومیت بازیکنانش دست سپاهان در این پست خالی نباشد.

خط هافبک

سپاهان در خط هافبک بازیکن طراح و بازی‌ساز به آن صورت در اختیار نداشت و رسول نویدکیا هم در نیم‌فصل اول آنطور که باید و شاید نتوانست انتظارات را برآورده کند ولی در این حال بازیکن آنچنان بزرگی هم در بازار وجود ندارد که سپاهان بتواند بر روی او حساب باز کند.

این روزها صحبت از بازگشت علی کریمی به سپاهان مطرح شده و حضور او می‌تواند بار فنی خط هافبک سپاهان را بالاتر ببرد ولی پاشنه آشیل سپاهان در سمت چپ زمین است که احسان حاج‌صفی باید به تنهایی جور بازی در این ناحیه را بکشد.

مشکلاتی که برای دنیل نوروزی پیش آمد و قرار گرفتن سعید قائدی‌فر در لیست مازاد سبب شده تا سپاهان در سمت چپ زمین احتیاج به یک هافبک تخصصی چپ پا داشته باشد تا احسان حاج‌صفی بتواند به مانند دوران کرانچار پشت سر مهاجمان تیمش هم بازی کند.

خط حمله

عبدالله ویسی در این پست پدرو هنریکه و عماد میرجوان را در لیست مازاد قرار داد و به صورت طبیعی باید حداقل یک بازیکن برای حضور در نوک پیکان خط حمله تیمش جذب کند. این روزها صحبت از حضور مسعود حسن‌زاده در اصفهان است و گفته می‌شود که به توافق نهایی هم دست پیدا کرده و فقط باید بحث رضایتنامه خودش را حل کند تا بتواند در سپاهان بازی کند.

با جذب او سپاهان احتیاج به مهاجم دیگری نخواهد داشت ولی مسئله اصلی اینجاست که آیا ویسی از بین حسن‌زاده و مهرداد محمدی توانایی نیمکت‌نشین کردن یک بازیکن را خواهد داشت یا نه چون هر 2 بازیکن داعیه بازی به صورت فیکس را دارند و هرگز دوست ندارند تا در نیم‌فصل دوم نیمکت‌نشین سپاهان باشند.

با جذب حسن‌زاده پرونده خط حمله سپاهان هم بسته خواهد شد و مسعود حسن‌زاده، فرید کریمی‌بهزادی، مهرداد محمدی و جلال‌الدین علی‌محمدی 4 مهاجم سپاهان هستند که توانایی بازی در خط حمله را خواهند داشت.

ارسال نظر

نظرات کاربران