کدخبر: 17008

هفته پانزدهم لیگ برتر

روز جمعه لیگ برتر با برگزاری سه بازی به نیمه راه خود می‌رسد و در صورت پیروزی پرسپولیس قهرمان نیم فصل نخست معرفی خواهد شد.

راستان نیوز |

   لیگ برتر فوتبال ایران روز جمعه با آغاز هفته‌ پانزدهم لیگ برتر نیم فصل نخست این مسابقات را پشت سر می‌گذارد و تیم‌های حاضر در لیگ برتر هر کدام برای یک بار مقابل همدیگر قرار می‌گیرند.  در صورتی که پرسپولیس بتواند در نخستین بازی‌های این هفته‌ سیاه‌جامگان را از پیش‌رو بردارد، تکلیف قهرمان نیم فصل هم مشخص خواهد شد. هر چند به قهرمانی نیم فصل جام نمی‌دهند، اما کسب این عنوان موجب ایجاد انگیزه در تیم قهرمانی نیم فصل می‌شود.

مسابقات این هفته‌ در روزهای جمعه، یکشنبه و دوشنبه پیش‌رو برگزار می‌شود.

جمعه سه دی:

پرسپولیس – سیاه‌جامگان، ساعت ۱۵:۱۵ ورزشگاه آزادی

مهم‌ترین دیدار این روز را شاگردان برانکو ایوانکوویچ مقابل یاران خداداد عزیزی برگزار می‌کنند. پرسپولیس هفته‌ گذشته در اصفهان از پس ذوب آهن بر نیامد و نخستین شکست خود را تجربه کرد که از قهرمانی زود هنگام در نیم فصل فاصله بگیرد. با این حال آنها هنوز هم با دو امتیاز بیشتر نسبت به تراکتورسازی در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند و پیروزی در دیدار مقابل سیاه‌جامگان، قهرمانی نیم فصل را برای آنها به ارمغان می آورد.

البته تیم برانکو با وجود صدرنشینی در لیگ برتر حاشیه‌های کمی را ندارد و جدایی چند بازیکن این تیم در پایان نیم فصل حاشیه‌هایی را برای قرمزپوشان به وجود آورده است.

در سوی مقابل نیز سیاه‌جامگان پس از مدت‌ها هفته‌ گذشته توانست ماشین سازی را با یک گل شکست بدهد و به وضعیت خود در جدول رده‌بندی سر و سامان دهد.

نکته جذاب این دیدار تقابل برانکو ایوانکوویچ و خداداد عزیزی خواهد بود.

پیکان – فولاد، ساعت ۱۵ ، ورزشگاه شهدای شهر قدس

دو تیم اوج گرفته این فصل در آخرین دیدار از نیم فصل لیگ شانزدهم مقابل هم قرار می‌گیرند. پیکان و فولاد هر دو ۲۲ امتیازی هستند و در صورت پیروزی در این دیدار می‌توانند رقیب مستقیم خود را در جدول رده‌بندی پشت سر بگذارند و همچنان در مسیر قهرمانی و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا حرکت کند.

هر دو تیم از دو گلزن خطرناک بهره می‌برند. در پیکان گادمین منشا و در فولاد ساسان انصاری توانستند در امر گلزنی بسیار موفق ظاهر شوند و انتظار بازی پر گلی از سوی هر دو تیم می‌رود.

استقلال خوزستان – صبای قم، ساعت ۱۵:۱۵ ، ورزشگاه غدیر اهواز

دو تیم بدهکار لیگ برتر که بازیکنان و مربیانش از بی پولی مشکلات زیادی را متحمل شده‌اند در هفته‌ پانزدهم رو در روی هم قرار می‌گیرند.

مدعی عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم در حالی به هفته‌ پانزدهم رسیده است که با پانزده امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارد و به هیچ وجه شرایط مساعدی برای این تیم مساعدی محسوب نمی‌شود.

صبا نیز نتوانسته عملکرد مناسبی را بر جای بگذارد و بازیکنان این تیم در پایان نیم فصل به دلیل بی پولی از صبا جدا خواهند شد.

پیروزی صبا در این دیدار می‌تواند تا حدودی آنها را از رده پانزدهم لیگ جدول رده‌بندی جدا کند.

سایر دیدارهای این هفته‌ در روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران