کدخبر: 16501

در جلسه هم‌اندیشی در سازمان لیگ

بلیت‌فروشی لیگ قهرمانان آسیا در اختیار ما نیست، اما طبق تصمیم اتخاذشده از نیم‌فصل دوم به بعد همه تیم‌های باشگاهی باید خودشان بلیت‌فروشی را انجام دهند

راستان نیوز |

  مهدی تاج پس از جلسه هم‌اندیشی در سازمان لیگ در خصوص بلیت‌فروشی بازی‌های لیگ برتر گفت: بلیت‌فروشی لیگ قهرمانان آسیا در اختیار ما نیست، اما طبق تصمیم اتخاذشده از نیم‌فصل دوم به بعد همه تیم‌های باشگاهی باید خودشان بلیت‌فروشی را انجام دهند و به همین دلیل باید با همه ارگان‌ها مثل یگان ویژه و... هماهنگ باشند، اما حق افزایش قیمت بلیت را ندارند.

وی درباره برخورد تیم‌های ایرانی با تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: هر 4 باشگاه لیگ برتری نظرشان این بود که فدراسیون فوتبال در این باره تصمیم‌گیری کند و بابت این اعتماد ما از آنها تشکر می‌کنیم. فدراسیون فوتبال می‌گوید که ما باید در کشور خودمان از تیم‌های عربستانی میزبانی کنیم؛ چراکه هیچ ناامنی در ایران وجود ندارد و این‌طور نیست که هر کشوری بگوید به فلان کشور نمی‌رود چراکه آن‌وقت نتیجه بازی‌ها 3 بر صفر می‌شود. کمیته مسابقات محل تدوین مقررات در باره مسابقات است نه تصمیم‌گیری درباره بازی‌ها. به همین دلیل ما نامه‌ای ارسال کردیم که البته پاسخ ندادند. به همین دلیل روز گذشته بازهم نامه دیگری زدیم و انتظار داریم به این نامه پاسخ داده شود. قصد ماجراجویی هم نداریم. اگر قرار است بازی‌ تیم‌های ایرانی در کشور ثالث برگزار شود، باید دلیل آن قانع‌کننده باشد.

تاج در خصوص لغو دیدار ایران و ساحل عاج در امارات تصریح کرد: وزارت امور خارجه نامه‌ای به ما داد که ما آن را به همه باشگاه‌ها دادیم و مطمئناً اگر مسئولان وزارت ورزش صلاح بدانند این نامه منتشر خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حمایت‌های سلطانی‌فر از فدراسیون و همچنین بحث میزبانی ایران در مسابقات جام ملت‌های 2023 اظهار داشت: باید از دکتر سلطانی‌فر که در همه زمینه‌ها به ما کمک کرده تشکر ویژه‌ای کنیم. با دستور او امکانات بهتری در اختیار ما قرار گرفت، همچنین توانستیم قراردادی با فدراسیون فوتبال ارمنستان ببندیم تا از امکانات این کشور مثل چمن، استخر و مسائل دیگر استفاده کنیم. بعد از عید هم می‌توانیم اردوهای تیم ملی را در ارمنستان برگزار کنیم و حتی کی‌روش با این مسئله موافق است.

وی افزود: ما تفاهمنامه‌ای در همین رابطه امضا کرده‌ایم و از طرف دیگر به آنها در فوتسال و فوتبال ساحلی کمک خواهیم کرد. فاصله ایران تا ارمنستان یک ساعت است و آنها 9 زمین فوتبال خوب دارند، از طرف دیگر استفاده از هتل‌های آنها از تهران برای ما ارزان‌تر تمام می‌شود! ما اینجا بیشتر به هتل استقلال نسبت به هتل‌های ارمنستان پول می‌دهیم! برگزاری تمرینات در ارمنستان برای ما به‌صرفه‌تر است تا وقتی که زمین خودمان آماده شود.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما نامه زدیم و باشگاه‌ها هم در این مورد اقدامات لازم را انجام دادند. وقتی نامه از طرف وزارت خارجه صادر می‌شود شرایط اجرایی شدن را پیدا می‌کند حالا اینکه تبعیضی وجود دارد یا نه بحث‌های ثانوی است. ما امیدواریم بازی‌مان را در ایران برگزار کنیم و اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

تاج در رابطه با اینکه مواردی را در مورد دریافت پول برای صدور ITC  مطرح کرده و خواهان رسیدگی به این مسئله شده است، گفت: من از دادستان تهران تشکر می‌کنم طبق دستوری که او داده خواسته هر کسی که مدرکی در مورد فساد در فوتبال دارد آن را در اختیار آنها قرار دهد تا بررسی‌های لازم صورت بگیرد.  فصل خوبی برای مبارزه با فساد است و آنهایی که داعیه مقابله با این مسئله را دارند می‌توانند از الان اقدامات لازم را انجام دهند. اگر کسی از این پس حرفی در این مورد بزند برای مطرح کردن خود است چرا که اکنون بستر لازم فراهم شده و می‌توانند مدارک‌شان را ارائه کنند.

وی در مورد اینکه آیا در بحث ITC قرار است کسی را برکنار کند، اظهار داشت: من دستور به برکناری کسی ندادم همانطور که گفتم هر کسی سندی دارد به مسئولان مربوطه بدهد. شاید مواردی هم در ذهن من است که آنها را بیان خواهم کرد و من این موضوعات را به کمیته اخلاق می‌گویم.

تاج در مورد برخی مسائلی که از سوی کفاشیان مطرح شده است، عنوان کرد:‌همه این موارد باید به کمیته اخلاق برود یا اینکه در دادسرای عمومی مطرح شود. اکنون فضای بسیار خوبی برای مبارزه با این مسائل به وجود آمده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مباحث مبارزه با فساد که در کمیسیون اصل 90 عنوان شد، گفت: این بحثی که ما دنبال می‌کنیم در راستای همان موضوع به صورت کمتر یا بیشتر است حتی با رئیس کمیسیون اصل 90 جلسه‌ای داشتم و اقدامات لازم صورت می‌گیرد. ما نمی‌خواهیم هر کسی در هر روز بیاید و مباحث جدیدی در مورد فساد مطرح کند. آنها اگر صحبتی دارند باید این مسائل را در کمیته اخلاق مطرح کنند و مدارکشان را بدهند الان فضای خوبی انجام شده و این همه آدم زحمتکش پیگیر امور هستند. امیدوارم این مشکلات حل شود و دیگر با حرف‌های بی‌دلیل احساسات مردم را جریحه‌دار نکنند.

تاج در پابان گفت: فدراسیون خودش پرچم را بالا برده و اعلام آمادگی کرده که مبارزه کند. حال اگر دستگاهی هست که می‌تواند کمک کند یا همین رسانه‌ها، بیایند کمک کند و اگر مدارکی در مورد فساد دارند به ما ارائه کنند تا کمیته اخلاق به‌سرعت به آن ورود کند.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران