کدخبر: 16046

ژوزه مورینیو، میگل مونیوس و یوهان کرویف بیشترین ال کلاسیکو را در میان سرمربیان رئال مادرید و بارسلونا تجربه کردند.

راستان نیوز |

به گزارش موندودپورتیوو، فردا شب (شنبه) نخستین ال کلاسیکو فصل بین دو تیم رئال مادرید و بارسلونا در هفته چهاردهم لالیگا برگزار می‌شود. این دیدار یکی از مهمترین بازی‌های باشگاهی در جهان به حساب می‌آید و دو تیم از رقیبان قدیمی هم محسوب می‌شوند. گاهی اوقات این رقابت به سرمربی‌ها نیز کشیده می‌شود. یکی از آشناترین آنها تقابل ژوزه مورینیو (سرمربی مادرید) و پپ گواردیولا ( بارسلونا) در ال کلاسیکو بود. برخی از این سرمربیان بیشترین ال کلاسیکو را در تاریخ مربیگری‌شان تجربه کردند که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

میگل مونیوس

مونیوس در میان سرمربیان مادرید و بارسلونا بیشترین حضور را در ال کلاسیکو داشته است. سرمربی رئال مادرید در دهه ۶۰ و ۷۰، ۳۱ ال کلاسیکو را تجربه کرد و توانست در ۱۴ بازی بارسا را شکست دهد. همچنین هشت تساوی کسب کرد و ۹ بار مغلوب حریف کاتالانی‌اش شد.

یوهان کرویف

کرویف بازیکن پیشین بارسلونا بر نیمکت این تیم نیز نشست و ۲۲ ال کلاسیکو را به عنوان سرمربی تجربه کرد. آمار سرمربی هلندی هشت پیروزی، پنج مساوی و ۹ شکست بود.

ژوزه مورینیو

مورینیو، سرمربی جنجالی پرتغالی نتوانست در ال کلاسیکوها آمار خوبی برجای بگذارد. در ۱۷ بازی با رئال مادرید پنج پیروزی، ۶ تساوی و ۶ شکست را به ثبت رساند.

پپ گواردیولا

گواردیولا، سرمربی کنونی منچسترسیتی دوران درخشانی را در بارسلونا سپری کرد. سرمربی اسپانیایی ۱۵ ال کلاسیکو را تجربه کرد و ۹ پیروزی و چهار تساوی به دست آورد و تنها در دو بازی شکست خورد.

رینوس میشل

میشل در اواخر دهه ۷۰ بارسلونا را متحول کرد. در ۱۲ بازی‌اش در ال کلاسیکو توانست چهار بار مادرید را شکست بدهد. همچنین پنج بازی با تساوی به پایان رسید و ۳ بازی را واگذار کرد.

لئو بین هاکر

بین هاکر هلندی چهار فصل هدایت سفیدپوشان را بر عهده داشت و سه پیروزی برابر بارسلونا به دست آورد. همچنین چهار مساوی و چهار شکست را در کارنامه‌اش به ثبت رساند.

فرانک رایکارد

رایکارد دیگر هلندی این فهرست است. او پنج فصل به عنوان سرمربی بارسلونا شناخته می‌شد و ۱۰ ال کلاسیکو را تجربه کرد. آمار او برابر مادرید سه پیروزی، دو تساوی و پنج شکست است.

ویسنته دل بوسکه

دل بوسکه تجربه مربیگری در مادرید را نیز دارد. او همچون رایکارد در ۱۰ ال کلاسیکو حضور داشته است. در این مدت ۳ پیروزی کسب کرد و دو بار مغلوب بارسا شد. پنج بازی نیز با تساوی به پایان رسید.

لوییس فان خال

فان خال آخرین هلندی این فهرست است. سرمربی پیشن بارسلونا در ۹ بازی‌اش برابر رئال مادرید چهار پیروزی و ۳ تساوی کسب کرد و تنها در دو بازی مغلوب آبی اناری‌ها شد.

فردیناند دائوچیک

دائوچیک چهار فصل در بارسلونا مربیگری کرد و در این مدت توانست چهار بار مادرید را شکست دهد. او به همراه آبی اناری‌ها چهار شکست را در ال کلاسیکو تجربه کرد.

منبع ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران