کدخبر: 16026

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: من از فوتبال کنار می‌روم، اما حاضر نیستم اصولم را فراموش کنم و این‌طور که دیگران هستند، باشم و از خودم دور شوم.

راستان نیوز |

  حسین فرکی در نشست خبری پایان دیدار تیمش مقابل استقلال خوزستان که با شکست سایپا همراه بود، اظهار داشت: بازی امروز بازی خوبی بود، اما متأسفانه نتیجه را به حریف واگذار کردیم. امیدوار بودیم که بازی را به سود خودمان تمام کنیم و با این تیم هم امتیاز شده و چند پله صعود کنیم، اما این اتفاق رخ نداد.

وی ادامه داد: این موضوع برمی‌گردد به عملکرد تیم‌مان و برای ما هم هیچ توجیهی نیست که بگوییم شش بازیکن‌مان نبودند، اما چیزی که به نظرم می‌رسید انجام دادم و با مجموعه‌مان برای اینکه خودمان را از این شرایط خارج کنیم، تلاش کردیم. باشگاه هم کار خودش را انجام داده است، اما متأسفانه نتوانستیم برنده شویم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: به باشگاه اعلام کردم، دوباره هم می‌گویم که از دست من دیگر کاری برای این مجموعه برنمی‌آید. امیدوارم باشگاه، درخواست مرا بپذیرد، چون اگر اشکال از من است، شاید کس دیگری بیاید و سایپا را که یکی از تیم‌های خوب لیگ ماست، به سرمنزل مقصود برساند. چیزی برای گفتن ندارم. در فوتبال تجربه زیادی دارم. از طرف خودم هیچ نگرانی و ترسی نداشتم و تنها نگرانی‌ام مجموعه سایپا بود. احساس می‌کنم شاید با یک تغییر و تحول وضعیت تیم سایپا تغییر کند.

«اگر مدیرعامل باشگاه بپذیرد، ممنون می‌شوم که مسئولیت سرمربیگری سایپا را به فرد دیگری واگذار کند»، فرکی با بیان این جمله افزود: ان‌شاءالله که مدیرعامل باشگاه خواسته مرا بپذیرد و فرد دیگری بیاید. علیرغم تلاشی که می‌کنم، نتیجه نمی‌گیرم. امیدوارم آقای درویش استعفای مرا بپذیرد، چون اعتقاد دارم باید در تیم سایپا تغییراتی به وجود بیاید.

وی همچنین تصریح کرد: همان‌طور که گفتم امروز شش بازیکن خود را نداشتم و دو بازیکن جوان که به تازگی از مصدومیت رها شده بودند را به بازی گرفتم. آنها هنوز هم از بازی‌های آسیایی در راه رسیدن به جام جهانی خسته بودند و ماساژور نداشتند. به هر حال تیم ما آن چه که باید را انجام داد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به این پرسش که آیا با بیان این موارد از سمت خود استعفا کرده است، گفت: من از الان استعفا داده‌ام و رسماً استعفای خود را اعلام می‌کنم. این موضوع کاملاً روشن است. شاید با نبودن من، مشکل سایپا حل شود. مشکل ما، تنها مصدومیت مهدی ترابی نیست. من می‌خواهم دست مدیرعامل باشگاه باز باشد. فرقی نمی‌کند که من اینجا بگویم استعفا می‌کنم. من به جایی رسیده‌ام که فکر می‌کنم «استعفا دادن» بهترین کار است. با این حال تصمیم اصلی را باشگاه می‌گیرد.  در این چند هفته مکرر به خودم می‌گفتم که باید فردی بیاید و باعث خوشحالی باشگاه و خود من شود. این را هم تاکید می‌کنم که مشکل ما یارگیری نبود چون این کار را خودمان انجام دادیم.

فرکی در پاسخ به این سوال که مدیرعامل باشگاه سایپا گفته بود تا وقتی من هستم، فرکی سرمربی این تیم است، گفت: من آدم خودخواهی نیستم که بخواهم در این شرایط هم بمانم. فکر می‌کنم ادامه حضورم به باشگاه ضربه وارد می‌کند. درویش همیشه ما را شرمنده کرده است. اگر مدیرعامل دیگری بود که از ما حمایت نمی‌کرد، شاید زودتر از اینها استعفا می‌کردم. دوست دارم تصمیمی بگیرم که سود همه در آن دیده شود. احساس می‌کنم ممکن است سایپا در آینده بیشتر از این با من ضربه ببیند.

او در پاسخ به این سوال که به خاطر شایعات اخیر و نام بردن از چند مربی دیگر به عنوان جانشین خود، استعفا داده یا نه، گفت: من به شایعات کاری ندارم. اگر کسی به دنبال سود گرفتن از فرد دیگری به خاطر من است، نمی‌توانم در موردش قضاوت کنم. امروز در جلسه قبل از بازی هم این موضوع را عنوان کردم که می‌گویند آقای فرکی چرا در زمان بازی‌ها بر سر داوران داد و بیداد نمی‌کنید چون این موضوع خیلی تاثیر‌گذار است. من حتی فکر کردم در این مدت این حرفی که بارها به من زده شده، اصلاً معنایی برایم دارد یا نه؟ چرا من باید به داور اعتراض کنم. یعنی من باید حرکت غلطی انجام دهم؟

فرکی ادامه داد:  فکر نمی‌کنم کسی باشد که بگوید اگر این کار را انجام بدهم، کار درستی است و این رفتار را تائید کند. واقعاً این کار بد است و کسی نباید به دنبال کار بد برود. اما متاسفانه در فوتبال ما طوری برخورد می‌کنند که اگر 10 مربی این کار را انجام می‌دهند شما هم مربی یازدهمی باشی که به داور اعتراض کنی و کار خلاف انجام بدهی. من صد سال دیگر هم این کار را نمی‌کنم. هرگز چنین کاری انجام نداده‌ام و باز هم نمی‌کنم. طوری باید این قانون انجام شود که 10 مربی دیگر بروند و خودشان را اصلاح کنند زیرا این مربیان، شاگرد دارند و باید در تربیت شاگردان‌شان بکوشند. 

«من در این سال‌ها که در فوتبال بوده‌ام و حتی برای یک بازی هم نشد که به داور اعتراض کنم» سرمربی سایپا پس از به زبان آوردن این جمله، تصریح کرد: هیچ مسئله‌ای باعث نشد که من 40 سال اعتبار ورزشی‌ام را کنار بگذارم و خلاف خواسته‌هایم عمل کنم. اگر این کار را کنم، می‌گویند طرف 39 سال تظاهر می‌کرد. این موضوع را برای آن مطرح کردم که اصحاب رسانه بدانند راه درست این نیست که مربی کنار زمین به داور اعتراض کند و بخواهد حقش را بگیرد. من از فوتبال کنار می‌روم اما حاضر نیستم اصولم را به خاطر این موضوعات فراموش کنم و این طور که دیگران هستند، باشم و از خودم دور شوم.

او در مورد موضوع حضور جادوگر در فوتبال ایران که خداداد عزیزی در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرده بود، گفت: من اصلاً به این موضوع ورود نمی‌کنم و به آن نمی‌پردازم.


تسنیم

ارسال نظر

نظرات کاربران