کدخبر: 8282

خانه وینچستر، خانه تاریخی بسیار بزرگی است که در سن خوزه‌ کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این خانه یکی از محلهای اسرار آمیز گردشگری در کالیفرنیا می باشد.

راستان نیوز |

راستان نیوز | خانه وینچستر، خانه تاریخی بسیار بزرگی است که در سن خوزه‌ کالیفرنیای آمریکا قرار دارد. این خانه یکی از محلهای اسرار آمیز گردشگری در کالیفرنیا می باشد.

بنا به گزارشات افرادی که از این خانه بازدید کرده اند، اتفاقات عجیب و غریبی در آن رخ می دهد.

این خانه دارای اتاق‌های بسیاری است که کاربرد گردشگری دارد. گفته می شود، ارواح در 160 اتاق آن منزل گزیده‌اند! بنا به داستانی که از خانه شنیده می‌شود، ارواح ساکن این محل به خاطر سارا وینچستر در این خانه مانده‌اند.

خانه اسرار آمیز وینچستر

خانه اسرار آمیز وینچستر

این عمارت ویکتوریائی که در سن خوزه آمریکا قرار دارد شهرت بی نظیر خود را مدیون رموز جالب و چیزهای عجیب وغریبی است که در معماری آن وجود دارد.

خانه عجیب وینچستر

خانه وینچستر

در این خانه اسرار آمیز که معماری آن نیز اسرار آمیز است؛ بعضی از درها و پنجره ها، به یک دیوار خالی باز می‌شوند؛ ‌وجود اتاقهای اتاقهای مخفی، تعداد بیشماری بخاری، راه پله هایی که به هیچ جا ختم نمیشوند، یا درهایی که به یک مسیر انحرافی منتهی می‌گردد؛ و تعداد زیادی از دالانهای اسرارآمیز و یا مثلاً استفاده از عدد ۱۳ برای تعداد شمع دانها، ردیف های درختان، ‌تعداد پنجره های حمام و …

داستان این عمارت در طول ۳۸ سال با نظارت سارا وینچستر که بیوه ی ثروتمند آقای وینچستر رایفل است ساخته شد.

این خانم بعد از مرگ کودک و همسرش به خود قبولاند که خانواده اش نفرین شده اند و از طریق فالگیری به این اعتقاد عجیب رسید که به جای دوری نقل مکان کند و خانه ای بسازد ولی هیچ وقت ساخت خانه به پایان نرسد چون زندگی و مرگ وی بستگی به ادامه کارهای ساختمانی دارد که در خانه اش انجام میشود!

وی تصور می‌کرد در صورت قطع شدن عملیات ساختمانی، زندگی او نیز به پایان خواهد رسید. به همین دلیل زمینی به مساحت بیش از ۴۰۰۰ مترمربع را در منطقه سن خوزه کالیفرنیا خرید و بدون نقشه کارگرانی شروع به ساخت و ساز کردند.

قسمت هایی از خانه ساخته میشد بعد اصلاح میشد و دوباره بازسازی میشد چند اتاق آنرا سارا وینچستر طراحی کرد.

این کار ۳۸ سال ادامه پیدا کرد. به جز مواردی چون سقف‌های گردان، کف پوشهای میناکاری شده، چلچراغهای نقره و طلا و پنجره‌های شیشه‌ای مشبک که هر کدام نشان دهنده خلاقیت‌های هنری فراوانی است، بعد از مدتی خرافات خود را در ساخت خانه دخالت داد و تزیینات عجیبی را اعمال کرد.

خانه وینچستر

خانه عجیب وینچستر

این عمارت 160 اطاق دارد و برخلاف سایر خانه‌های هم عصر خود دارای سیستم‌های مدرن گرمائی (کانالهای بخار و هوای گرم) چراغهای گازی که با فشار یک دگمه روشن می‌شوند، سه عدد آسانسور فعال است.

سارا به دلیل اعتقادی که به اشباح کاخ داشت، هیچگاه بیشتر از یک شب در یک اتاق نمی خوابید و هر شب بصورت تصادفی یکی از اتاق خوابها را برای استراحت انتخاب می‌کرد و از نیمه شب تا ساعت دو بامداد با ارواح گفتگو میکرد!

حاصل کارهای وی عمارتی است عجیب و باورنکردنی که امروزه یک محل توریستی به حساب می‌آید . از وقتی در این خانه به روی عموم باز شد، شکایت‌ها‌ی مداومی ‌وجود داشت که حکایت از اتفاقات عجیب و غریب داشت .

حتی اگر توریستها به ارواح اعتقاد نداشته باشند این مکان به خاطر کثرت و تنوع زیاد در اینگونه ادعاها آنها را متحیر خواهد کرد. این خانه یکی از ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری است که برای بازدید عموم گشایش یافت.

از زمانی که خانه وینچستر برای بازدید باز شد، گزارش های بسیاری از بازدیدکنندگان گزارش شده که نشان از وقایع عجیب و غریب دارد. گردشگران بسیاری سالانه برای همین داستان‌ها و حکایت‌های گوناگون و عجیب و غریب به بازدید از این خانه می‌پردازند.

ارسال نظر

نظرات کاربران