کدخبر: 21917

در قاره ی آسیا مکان های طبیعی زیادی برای بازدید و گشت و گذار وجود دارد؛ جاهایی که نامشان همیشه در فهرست پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری در دنیا دیده می شود.

راستان نیوز |

   هر یک از کشورهای این قاره، دیدنی هایی را در دل خود دارند که تا نروی و از نزدیک آن ها را نبینی، نمی توانی زیبایی آن ها را درک کنی. یکی از این کشورها نپال است؛ کشوری که دقیقا در ضلع شمالی هندوستان قرار دارد و توانسته به خوبی گردشگران را به سمت خود بکشاند. نپال میزبان یک دریاچه زیبا با نام فیوا ( Phewa ) است که بازدید از آن خیلی ها را راهی سفر به این سرزمین می کند.

دریاچه ی فیوا دومین دریاچه ی بزرگ در این سرزمین می باشد و آن قدر زیبا و دوست داشتنی است که هر مسافری علاقمند می شود بارها و بارها به دیدارش برود، فیوا آب شیرین دارد و در دره ای فوق العاده تماشایی قرار گرفته و منظره ای شگرف را به وجود آورده است.

انواع امکانات رفاهی و تفریحی در اطراف این دریاچه برای بازدیدکنندگان فراهم شده تا سفر به نپال را فراموش نشدنی تر کنند. نپال طبیعت بکری دارد و هر نقطه اش دیدنی است اما دریاچه ی فیوا باعث شده که سالانه افراد زیادی به نپال رهسپار شوند و نام این سرزمین را به عنوان یکی از زیباترین کشورهای آسیایی بر زبان ها بیندازند.

با کلیک روی لینک زیر می توانید تصاویر بیشتری از کشور محشر نپال را تماشا کنید:

سفر به نپال ; همراه با دوربین هوانگ جیانگ

اگر شما هم کنجاو شده اید که این دریاچه ی مشهور و پر طرفدار را از نزدیک ببینید با کارناوال همراه شوید تا به کنار فیوا برویم.

دریاچه فیوا
دریاچه فیوا

چرا دریاچه فیوا؟


– از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در قاره ی آسیاست.

– چشم اندازی باورنکردنی دارد.

– انواع امکانات برای راحتی مسافران در اطراف آن مهیا است.

دریاچه فیوا نپال
دریاچه فیوا نپال
دریاچه فیوا نپال

نگاهی به دریاچه فیوا | Phewa Lake

قدم زدن در کنار آب زلال و زمردی رنگ دریاچه هنگامی که نسیم خنک شروع به وزیدن می کند، می تواند به راحتی همه ی خستگی های زندگی روزانه را از بین ببرد و دوباره سرزنده و شادمان کند. منظره ی کوه آناپورنا ( Annapurna ) همانند آینه در دریاچه منعکس می شود و می توان ساعت ها به فیوا خیره، و در میان رویا، افسانه و واقعیت گم شد.

اگر کمی از سرزمینمان ایران دور شویم و به آسیای شرقی برویم، در همسایگی کشور پهناور هند، نپال قرار دارد، جایی که زادگاه دریاچه ی فیوا است و با نام لیک ساید ( the Lakeside ) هم از آن یاد می شود. برای دیدن این پدیده ی طبیعی چشم نواز باید به شهرستان پخارا ( Pokhara ) برویم؛ جایی که تا چشم کار می کند تپه و دره های بی شماری دیده می شود؛ بخارا در حقیقت دره ای طبیعی و از زیباترین مناطق نپال می باشد و در ۲۰۰ کیلومتری غرب شهر کاتماندو ( پایتخت نپال ) قرار گرفته است.

دریاچه ی فیوا در ارتفاع 742 متری از سطح زمین و در میان دره های پخارا به وجود آمده و به دلیل آب شیرینش بسیار مورد توجه است. فیوا وسعت زیادی دارد و حدودا در 5.23 کیلومتر مربع گسترده شده و ۸ الی ۲۴ متر هم عمق دارد و می تواند ۴۳،۰۰۰،۰۰۰ لیتر آب را در خود نگه دارد. وجود چنین پدیده ی خارق العاده ای در میان تپه های سرسبز دلیل اصلی شهرت این دریاچه است، به همین خاطر از دیدنی ترین مناطق دریاچه جنگل های اطراف آن می باشد که با درختان سرسبز و انبوه اطرافش منظره ای فوق العاده خلق نموده است.

گفتنی است که فیوا دومین دریاچه ی بزرگ در کشور نپال محسوب می شود و بزرگترین دریاچه ی موجود در این کشور رارا ( Rara ) نام دارد که حتما در آینده از آن هم دیدن خواهیم کرد.

در نزدیکی دریاچه فیوا دو معبد به نام های ( the Tal Barahi ) و ( Baidam ) هم ساخته اند که در سفرتان برای دیدن فیوا می توانید آن ها را هم از نزدیک ببینید. در ادامه به تفریحات و فعالیت هایی که می توانید در کنار این دریاچه انجام دهید خواهیم پرداخت.

دریاچه فیوا نپال
دریاچه فیوا نپال
دریاچه فیوا نپال

کارناوال

ارسال نظر

نظرات کاربران