کدخبر: 20388

در تاریخ جوایز سینمایی اسکار تنها هشت سینماگر با شرایط «دیمین شزل» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین کارگردانی نشده‌اند.

راستان نیوز |

  به گزارش ورایتی، فیلم موزیکال «لالا لند» به کارگردانی «دیمین شزل» در حالی جایزه اصلی جوایز انجمن کارگردانان آمریکا را کسب کرد که در طول ۶۸ دوره برگزاری این رویداد سینمایی، تنها هشت فیلمساز برنده این جایزه موفق به کسب جایزه اسکار کارگردانی نشده‌اند.

«راب مارشال» برای فیلم «شیکاگو»، «آنگ لی» کارگردان «ببر خیزان اژدهای پنهان»، «فرانسیس فورد کاپولا» برای ساخت «پدرخوانده»، «آنتونی هروی» برای «شیر در برف» و «رابرت روسن» کارگردان «تمام مردان پادشاه» تنها سینماگرانی هستند که در نزدیک به ۷۰ سال گذشته برنده جایزه اصلی جوایز انجمن کارگردانان آمریکا (ِDGA) شده‌اند، اما در نهایت جایزه اسکار بهترین کارگردانی را دریافت نکرده‌اند.

«بن افلک» (آرگو)، «ران هاوارد» (آپولو ۱۳) و «استیون اسپیبلرگ» (رنگ ارغوانی) نیز تنها استثنائات تاریخ جوایز سینمایی هستند که برنده جایزه (DGA) شده‌اند اما در عین ناباوری حتی نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردانی نیز نشدند.

بنابراین با احتساب این اطلاعات آماری «دیمزین شزل» کارگردان فیلم «لالا لند» که پیش از این جوان‌ترین برنده جایزه انجمن کارگردان است به احتمال فراوان جوان‌ترین برنده اسکار کارگردانی نیز نام خواهد گرفت.

«بری جنکینز» (مهتاب)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «دنیس ویلنوو» (ورود)، «مل گیبسون» (ستیغ‌ اره‌ای) چهار سینماگری هستند که برای کسب جایزه بهترین کارگردانی اسکار با کارگردان جوان «لالا لند» رقابت می‌کنند.

ایسنا

 

ارسال نظر

نظرات کاربران