کدخبر: 19682

استاندار:

دانشمندان جهانی در زنجان به دنبال ریشه‌های تاریخ بشری هستند.

راستان نیوز |

  ‌استاندار زنجان تاکید کرد: دانشمندان جهانی در زنجان به دنبال ریشه‌های تاریخ و فرهنگ بشری هستند.

اسدالله درویش‌امیری در مراسم کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری که یک شب در زنجان سکونت دارند، گفت: اساتید تورگردانی از 18 کشور در یکی از زیباترین شهرهای ایران در کنار ما هستند و با توجه به اینکه فعالیت‌های شغلی آن‌ها به گونه‌ای است که باید با ظرفیت‌های گردشگری همه کشورها آشنا باشند، قطعا ایران بزرگ و تاریخی ما را به خوبی می‌شناسند.

وی افزود: بی‌تردید هر جا سخن از تاریخ٬ تمدن٬ فرهنگ٬ موسیقی و هنرهای سنتی است، نام ایران به خوبی می‌درخشد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: ایران پایتخت کاوش و پژوهش جهانی است و به‌عنوان یک ایرانی خوشحالم که دانشمندانی از دانشگاه شیکاگو آمریکا٬ وین اتریش و بوخوم آلمان برای جستجو در ریشه‌های تاریخی بشر به زنجان آمده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این مراسم گفت: این راهنمایان گردشگری به کشوری قدم گذاشته‌اند که ادبیات یکی از افتخارات آن بوده و در جهان به این نام معرفی شده‌اند.

یحیی رحمتی اظهار کرد: فلسفه در شرق مدیون استان زنجان است و سهروردی به عنوان یکی از فرزندان این دیار فلسفه اشراق را پایه نهاده است.

وی تصریح کرد: مردمان زنجان میراث‌دار کهن عرفا بوده و همچنین حرمت مهمان را به جان دارند زیرا خود را مخلوق خالق بزرگ دانسته و با این روح زیبا آثار ارزشمندی را خلق کرده‌اند که نمونه آن در سلطانیه مشهود است.

شهردار زنجان نیز در این مراسم با بیان اینکه زنجان دیار مفاخر ایران زمین است و خاستگاه مردان بزرگی در طول تاریخ بوده است، عنوان کرد: امسال مدیریت شهری٬ زنجان را به عنوان میزبان مهربان معرفی می‌کند.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران