کدخبر: 19594

چگونه با کمترین هزینه و تشریفات، از سفر خود لذت ببرید...

راستان نیوز |

  سفر به شیوه بک پکرها همیشه یک چالش بوده و هست. در این نوع گردشگری باید تمام آیتم‌هایی که نیاز است تا گرم شوید، خشک بمانید، همیشه در امان باشید، در حین سفر حوصله‌تان سر نرود و… را در یک فضای کوچک در کوله‌تان جا دهید و باید آنقدر سبک بوده که بتوانید ساعت‌ها وزن آن را روی دوشتان تحمل کنید.

کاری که کوله‌گردها انجام می‌دهند این است که هیچ چیز را سخت نمی‌گیرند. در اینجا با ۱۰ روش کاربردی برای سفر کوله‌گردی آشنا می‌شوید. این راهنما به شما یاد می‌دهد که چگونه با کمترین هزینه و تشریفات، از سفر خود لذت ببرید.

حوله سریع خشک‌کن: هیچ چیزی بدتر از خشک‌کردن بدن با یک حوله بودار نیست، آن هم درست وقتی که احساس می‌کنید تمیز هستید! یک حوله با کیفیت و خوب باید در کمتر از ۱۲ ساعت خشک شود ( یا حتی کمتر) و این به این معناست که لازم نیست با عذاب حوله مرطوبتان را در ساکتان بگذارید.

دفترچه یادداشت: بسیاری از مردم هنگام سفر با تور یه یک منطقه، از ژورنال گردشگری آن منطقه استفاده می‌کنند که هزینه‌بر است. اگر شما این‌طور نیستید، دم دست داشتن یک دفترچه یادداشت برای یادداشت عبارت‌های کلیدی مثل یادداشت چند کلمه زبان آن منطقه، یا مسیر هتلتان و… می‌تواند خیلی به کارتان بیاید.

 

چراغ قوه: به خصوص در سفر به کشورهای توسعه یافته این موضوع بیشتر احساس می‌شود چون قطع برق در آنها اجتناب‌ناپذیر است. حالا تصور کنید در یک جنگل هستید یا در اتاق خوابتان چیزی را روی زمین می‌اندازید و دوست ندارید کلید برق را بزنید.

کاور ضدآب کوله: مطمئنا شما هیچ وقت نمی‌دانید کی از آسمان باران می‌بارد و اگر هم ببارد دوست ندارید تا با یک کیف خیس سنگین روی کیف‌تان راه بروید. یک کاور ضدآب کیف بسیار کوچک و سبک است و هزینه خیلی کمی هم دارد. مطمئن باشید پیشمان نمی‌شوید!

کیف فشرده سازی لباس: کیف فشرده سازی لباس، دوست صمیمی کوله گردهاست! که بسیار هم ارزان است. حتی اگر کوله گرد نباشید هم، داشتن یک کیف فشرده سازی لباس به شما کمک می‌کند تا لباس‌هایتان را فشرده، مرتب کند و آنها را از احتمال ریختن هر ماده‌ای مثل شامپو در کیف‌تان دور نگه دارد.

دوربین عکاسی نه، دوربین گوشی آری!: اگر می‌خواهید به شیوه کوله‌گردها سفری ارزان و سبک داشته باشید، باید دور وسایل اضافی و بارهای اضافه را در سفرتان خط بکشید. چه احتیاجی به دوربین عکاسی هست وقتی گوشیتان دوربین دارد؟ همراه بردن گوشی و استفاده از دوربین آن برای ثبت لحظات خاص زندگی در سفرتان بسیار مهم است و باعث می‌شود تا خاطره آن همیشه ماندنی شود.

 

کوله پشتی راحت: همیشه گران بودن یک چیز به معنای راحت بودن آن نیست. آن چه شما در سفر به شیوه کوله‌گردها نیاز دارید، یک کوله راحت و سبک است که بتوانید وسایل خود را راحت در آن جای دهید و با اندازه بدنتان متناسب باشد، آن را در مواقعی روی زمین بیندازید، خیس یا گلی شدن آن برایتان خیلی مهم نباشد و… . پس بهتر است از فکر کوله‌های لوکس و گران قیمت بیرون بیایید.


ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران