کدخبر: 192
راستان نیوز |

راستان نیوز | میلان هرچند شهر مُد ایتالیا و در کنار پاریس و نیویورک، از مراکز مهم تعیین و تبلیغ مُد جهان است، اما بیشتر از مدرنیته، اکنون در فکر حفظ اجزای طبیعت در مبلمان و طراحی شهری است تا شهروندانش را از این طریق به آرامش برساند.

شهر میلان که از شهرهای شمالی کشور ایتالیا محسوب می‌شود و در یک دشت معروف واقع شده، به‌اندازه‌ی کافی در محاصره‌ی درخت‌زارها قرار دارد اما با این حال، مسؤولان شهری بیش از هر چیز به این دو مفهوم فکر می‌کنند: حفظ عنصرهای طبیعت سبز و توسعه‌ی آرامش در شهر و نزد شهروندان.

میلان که محل نگهداری و دیدار از تابلوی مشهور «شام آخر» لئوناردو داوینچی است، در 6 ماه از سال 2015 میزبان اکسپو جامع جهانی 2015 بود. این نمایشگاه بزرگ جهانی هم اتفاقا با شعار تغذیه برای زمین و متکی بر کشاورزی و حفظ و استفاده از منابع طبیعی همراه بود.

میلان پس از رُم که در وضعیت آب و هوایی گرم‌تری نسبت به میلان، در ناحیه‌ی جنوبی ایتالیا قرار دارد، دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می‌شود؛ با این اوصاف، در کنار خیابان‌هایی شامل ویترین‌هایی از گران‌قیمت‌ترین پوشاک و نیز حاوی خودروهای بسیار گران، از هر فرصتی برای تقویت گیاهان و درخت‌ها، تبلیغ استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی و دوچرخه‌سواری و نیز اقدام به حرکت‌هایی شادی‌افزا، استفاده می‌شود.

در این میان، دو مجموعه آپارتمان موسوم به جنگل ایستاده، از طرح‌های چشمگیر شهری بوده‌اند.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران