کدخبر: 17866

آخرین اخبار جشنواره تئاتر فجر:

دو نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» و «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» با بازی «گلاب آدینه» در چند استان کشور...

راستان نیوز |

  شهاب حسین‌پور دو نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» و «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» را با بازی «گلاب آدینه» در چند استان کشور به صحنه می‌برد.

  نمایش «هدیه مرموز» به کارگردانی یاسر خاسب که در لیست گروه‌های اعزامی به جشنواره تئاتر فجر استانی جای گرفته ، قرار است در 7 شهر روی صحنه رود.
این نمایش از تاریخ 11 تا 28 دی ماه در شهرهای بهبهان، بوشهر، شیراز، یزد، آمل، تبریز و مشهد به صحنه می‌رود.
«هدیه مرموز» درباره تولد تا مرگ انسان است که به شیوه عروسکی اجرا می‌شود.
یاسر خاسب که تاکنون اجراهای متعددی از این نمایش را در داخل و خارج از کشور به صحنه برده است، گفت: در واقع این اثر یک خودشناسی برای خودم است که هر بار با اجرای آن دوباره متولد می‌شوم و مدام به من یادآوری می‌کند که چه کار می‌کنم و چه کاری خواهم کرد.

*گلاب آدینه در جشنواره تئاتر فجر استانی روی صحنه می‌رود

شهاب حسین‌پور دو نمایش «سرآشپز پیشنهاد می‌کند» و «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» را با بازی گلاب آدینه در چند استان کشور به صحنه می‌برد.
این دو نمایش در قالب آثار بخش مرور جشنواره فجر در استان‌ها به صحنه می‌روند.
نمایش «سر آشپز پیشنهاد می‌کند» طی روزهای 12،14 و 16 دی ماه در 3 استان بوشهر ، شیراز و تبریز به صحنه می‌رود و نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نیز روز 25 دی ماه در تبریز اجرا خواهد شد.
نمایش «سر آشپز پیشنهاد می‌کند» مربوط به قصه ضحاک و شاهنامه است که با استفاده از شیوه‌های نمایشی روحوضی ، سایه بازی و سیاه بازی اجرا می‌شود و عوامل اجرا کننده آن به شرح زیر هستند: کارگردان: شهاب‌الدین حسین پور ، نویسنده: رضا شفیعیان، بازیگران : علیرضا مویدی ، مرضیه سهراب، پوریا دادخواه ، امیرصدیقیان ،امین میری،احمد نگهبان، شهروز شبستری، آرش عزیزی، مهدی فریضه ، بهزاد بهنام، مهکام فرزال طبع و شهاب الدین حسین‌پور ، طراح صحنه: ارکیده هاشمی، آهنگساز: آرش عزیزی.
نمایش «بیوه‌های غمگین سالار جنگ» نیز با با بازی گلاب آدینه، شیرین بینا، مونا فرجاد، حمید رحیمی، محمد صدیقی مهر، حمیده مستعان و طراحی صحنه سعید یزدانی اجرا می‌شود.

*گردهمایی هنرمندان نابینا و ناشنوا در جشنواره تئاتر فجر

براساس محورهای اعلام شده در فراخوان این دوره از جشنواره، اعم از توجه به مفاهیم و ارزش‌های والای فراگیر، جهانی و مشترک انسانی، نگاه کاوشگرانه و مدبرانه به جامعه، مسائل اجتماعی و اخلاق مدنی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی در همه عرصه‌های زندگی و هنر .... در روزهای برگزاری جشنواره تئاتر فجر، برنامه‌هایی اعم از گردهمایی کانون نابینایان و ناشنوایان صورت می‌گیرد.
در جلسه‌ای که با حضور سعید اسدی دبیر جشنواره تئاتر فجر، میلاد نیک آبادی و دو تن از نمایندگان کانون نابینایان و ناشنوایان برگزار شد، اسدی با بیان این مطلب که به منظور برجسته‌سازی توانایی نابینایان و ناشنوایان، با این افراد که در حوزه تئاتر فعال هستند، همکاری خواهیم داشت، افزود: «نابینایان و ناشنوایان را ناتوان نمی‌دانیم و از آنجا که جشنواره تئاتر فجر یک بار در سال برگزار می‌شود، بهترین جایی است که هنرمندان این عرصه بیشتر دیده می‌شوند، به همین دلیل همه تلاش‌مان بر این است تا با برنامه‌ریزی‌های درست این ایده‌ها را به مرحله اجرا برسانیم.»

همچنین در این جلسه مطرح شد که در یکی از روزهای برگزاری جشنواره تئاتر فجر، گردهمایی در لابی تئاتر شهر با حضور مسئولان تئاتری، هنرمندان و جمعی از نابینایان و ناشنوایان برگزار ‌شده و در این گردهمایی برنامه‌ای توسط هنرمندان نابینا و ناشنوا برگزار می‌شود.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن ماه برگزار می‌شود.

فارس

ارسال نظر

نظرات کاربران