کدخبر: 17837

در سینماهای جهان؛

فیلم سینمایی «ورود» به کارگردانی «دنیس ویلنو»، در سینماهای جهان از مرز 150 میلیون دلار گذشت.

راستان نیوز |

  فیلم علمی تخیلی «ورود» به کارگردانی «دنیس ویلنو» که از 11 نوامبر در سینماهای‌ آمریکا و پس از آن دیگر کشورهای جهان به نمایش درآمده است، تا روز گذشته توانست 151 میلیون و 700 هزار دلار در سینماهای سراسر جهان بفروشد.

این فیلم محصول کمپانی «پارامونت» است و «ریک هایسرر»، فیلمنامه آن را با اقتباس از داستان کوتاه «داستان زندگی تو» به قلم «تد چیانگ»، نوشته است.

از بازیگران این فیلم می‌توان به ایمی آدامز، جرمی رنر، فارست ویتاکر و مایکل استلبرگ اشاره کرد.

«ورود» داستان زبان‌ شناسی به نام «لوئیس» است که دخترش را به دلیل سرطان از دست می‌دهد. او روانه کلاس درس در دانشگاه می شود ولی یکی از دانشجویان از او می خواهد که تلویزیون را روشن کند. همه شبکه ها در حال پخش گزارش درباره دوازده سفینه فضایی در نقاط گوناگون دنیا هستند. همان شب از ارتش آمریکا با لوییس تماس می گیرند و از او می خواهد برای تماس برقرارکردن با موجودات این سفینه ها با آنها همکاری کند. لوییس در کمپ ارتش با یک فیزیکدان به نام ایان آشنا می شود. آنها در سفینه با دو موجود هفت پا مواجه می شوند که زبان و الفبای خاص خود را دارند که کسی از آن سر در نمی آورد. لوییس تلاش می کند علایم آنها را که مانند جوهر از پاهایشان افشانده می شود را رمز گشایی کند.

فیلم «ورود» تا روز گذشته، در آمریکای شمالی 92 میلیون دلار و در سطح بین‌الملل 59 میلیون و 700 هزار دلار فروخت. فروش این فیلم طی هشت هفته در انگلستان نیز 11 میلیون و 400 هزار دلار بوده است.

بنا بر این گزارش، مؤسسه فیلم آمریکا فیلم «ورود» را در رأس فهرست برترین فیلم‌های سال 2016 میلادی قرار داده و همچنین «امی آدامز» را بهترین بازیگر زن این سال نامیده است.

«آدامز» همچنین یکی از نامزدهای جوایز گلدن گلوب و اتحادیه بازیگران آمریکایی در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن سال است.

ارسال نظر

نظرات کاربران