کدخبر: 15681

در ایالت مینه سوتای آمریکا؛

ده هها تن از دختران دانش آموز و معلمان دبیرستانی در دلوت، برای ابراز همبستگی با دختران مسلمان، حجاب پوشیدند.

راستان نیوز |

راستان نیوز | ده هها تن از دختران دانش آموز و معلمان دبیرستانی در دلوت، برای ابراز همبستگی با دختران مسلمان، حجاب پوشیدند.

صبح روز چهارشنبه بیش از ۳۰ تن از دختران دانش آموز و معلمان دبیرستانی در شرق دلوت در ایالت مینه سوتای آمریکا، برای نشان دادن همبستگی با دختران مسلمان، حجاب به سر کردند.

دختر زیبای آمریکایی بنام شانزه هایی، در مورد مهمترین فلسفه حجاب گفت: ارزش زن، فرای زیبایی یا بالاتر از زیبایی اوست.

شانزه هایی، با دختران مسلمان این دبیرستان، درباره فلسفه حجاب و پوشش اسلامی با همکلاسی‌هایش صحبت کرده و گفت: هیچ کس زنان مسلمان را مجبور به پوشیدن حجاب نکرده است، اما حجاب برای یک دختر مسلمان به منزله فرستادن پیامی به سایرین است که می‌گوید: ارزش یک زن، فرای زیبایی و جنسیت است.

او در ادامه افزود: در رابطه با حجاب، نگاه‌های بیرونی تنها مدنظر نیستند بلکه ما وقتی زیبایی‌هایمان را می‌پوشانیم، عملا روی ذهن و قلبمان تمرکز می‌کنیم.

رعنا امتیاز یکی از برگزار کنندگان این مراسم می‌گوید: این جنبشی برای عشق، صلح و همبستگی است. به علاوه ما احساس کردیم حمایت از زنان مسلمان در آمریکا به شدت کاهش یافته و اکنون عده زیادی از مسلمانان جامعه آمریکا از پوشیدن حجاب وحشت دارند.

دختر زیبای با حجاب آمریکایی افزود: در اینجا روسری‌های رنگی برای دانش آموزان فراهم کرده‌ایم و به سئوالات آنان پاسخ می‌دهیم.

دانش آموزان سئوالاتشان‌ را درباره اسلام می‌پرسند و ما امیدواریم با پاسخ دادن، چشمشان را به روی واقعیات جهان باز کنیم.

دانیله وستولم، معلم زبان این دبیرستان نیز که به همراه دیگر دانش آموزان، حجاب پوشیده، می‌گوید: این دختران می‌خواهند از هم‌کلاسی‌ مسلمانشان حمایت کرده و پوشیدن حجاب را در جامعه عادی سازی کنند.

دختر آمریکایی

دختر با حجاب

جام

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران