کدخبر: 15312

یک زن معاون رییس جمهور خواهد شد؟

رییس جمهور قرار است یک زن را بعنوان معاون خود انتخاب کند. خانم زهرا احمدی پور بعنوان رییس سازمان میراث فرهنگی گزینه روحانی خواهد بود

راستان نیوز |

راستان نیوز | با خالی شدن پست مسعود سلطانی فر، رییس جمهور قرار است یک زن را بعنوان معاون خود انتخاب کند. خانم زهرا احمدی پور بعنوان رییس سازمان میراث فرهنگی گزینه روحانی خواهد بود

خانم احمدی‌پور جایگزین مسعود سلطانی‌فر، رییس سه سال گذشته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌شود. سلطانی‌فر هفه گذشته توانست با رای اعتماد نمایندگان مجلس به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود. 

زهرا احمدی‌پور اکنون در حالی پا به ساختمان خیابان آزادی می‌گذارد که پیش از این و به مدت دو سال معاون ورزش بانوان سازمان تربیت بدنی بوده است؛ ۸۲ تا ۸۴ در دولت اصلاحات و زمان ریاست محسن مهرعلیزاده. این درحالی است که در روزهای گذشته بارها نام محسن مهرعلیزاده به عنوان گزینه‌ای برای تصدی ریاست سازمان میراث فرهنگی مطرح شده بود.

خانم احمدی‌پور دانش‌آموخته جغرافیای سیاسی در مقطع دکتری و جغرافیا و برنامه ریزی شهری در مقطع کارشناسی ارشد است. او علاوه بر عضویت در هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، از سال ۱۳۷۶، مدیرکلی دفتر تقسیمات کشور وزارت کشور در سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۲ را به عهده داشته است. پستی که از تیرماه ۹۴ در دولت یازدهم هم بر عهده دارد. 

احمدی‌پور در حالی به عنوان رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شده است که کمپین #نه_به_کابینه_مردانه_اعتدال در دو هفته گذشته خواستار دادن سمت های مدیریتی به زنان شده بود. اگرچه در حد وزرا چنین خواسته ای محقق نشد، اما روحانی در ماه های پایانی دولت یازدهم،‌ یک زن دیگر را به کابینه خود افزود. از ابتدای دولت شهیندخت مولاوردی، معصومه ابتکار و الهام امین‌زاده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، محیط زیست و حقوقی بودند. 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران