کدخبر: 23427

گلف استریم یکی از بلندپروازها و سریع‌ترین‌های آسمان محسوب می‌شود. سرعت آن بسیار نزدیک به سرعت صوت است و در ارتفاع 50 هزار پایی حرکت می‌کند

راستان نیوز |

  بیزجت‌ها یا جت‌های خصوصی، وسایل حمل و نقل پروازی‌ای هستند که برای جا‌به‌جایی گروه یا افراد خاصی طراحی می‌شوند. شاید در موارد خاص این وسایل حمل و نقل پروازی برای انتقال بیماران یا مجروحین نیز مورد استفاده قرار گیرند یا واسطه‌ای برای مبادله وسایل یا تجهیزات گردند.

 

استفاده از این پروازی‌های کوچک در مواقع بحرانی توسط مقامات امری بدیهی به شمار می‌آید. اما بیزجت‌ها این روزها بیشتر حکم وسایل حمل و نقل تجملاتی را دارند.

به گزارش "تاپ‌گیر"، HA 420 هوندا جت، یکی از بهترین بیزجت‌های جهان به شمار می‌آید. پس از 30 سال ساخت و توسعه، سرانجام گروه صنعتی هوندا این جت  پروازی کوچک را به مشتریان ارائه داد. البته برای داشتن این جت شخصی باید 4.5 میلیون پوند خرج کنید. شاید دلیل زمان بر بودن بیش از حد ساخت این وسیله پروازی، وسواس بیش از حد مهندسان هوندا برای پیشگامی در ارائه جدید ساختار موتور و کاهش صدای کابین و توسعه اقتصاد سوخت باشد.

بهترین جت‌های شخصی جهان

BBJ 787-8 VVIP

دومین بیزجت دنیا با کد و نام بالا شناخته می‌شود و 230 میلیون پوند ارزش دارد. اگر یک مولتی میلیونر باشید، BBJ با یک تماس تلفنی برایتان مهیا خواهد شد. بخش بیزینس جت بوئینگ که در سال 1996 احداث شد، مجوز ساخت هواپیماهای خصوصی در خطوط هوایی تجاری را صادر کرد.

بهترین جت‌های شخصی جهان

بهره‌وری سوخت و ساختار مسافری کربن-کامپوزیتی در بال‌ها از شاخصه‌های این بوئینگ محسوب می‌شود. فضای کابین به گونه‌ای طراحی شده که خستگی ناشی از یک پرواز طولانی را برای مسافران به حداقل برساند. این جت خصوصی می‌تواند به صورت بی‌وقفه مسافت 15771 کیلومتری را در 17 ساعت بپیماید.

 

بهترین جت‌های شخصی جهان

در طراحی داخلی این جت شاهد سقف قوس‌دار، کف چوبی از جنس چوب‌های جنگلی، سرویس بهداشتی و حمام‌های مرمری، تخت‌های بزرگ و فرش‌های دست‌بافت ابریشمی هستیم.

 

 

گلف استریم G650ER

یکی از بلندپروازها و سریع‌ترین‌های آسمان محسوب می‌شود. سرعت آن بسیار نزدیک به سرعت صوت است و در ارتفاع 50 هزار پایی حرکت می‌کند که البته این مقیاس بیشتر از هواپیماهای مسافربری محسوب می‌شود.

بهترین جت‌های شخصی جهان

با 8 مسافر این جت شخصی می‌تواند بی‌وقفه از هونک‌کنگ تا نیویورک یا ملبورن تا لس‌آنجلس را پرواز کند. این مسافت حدود 12874 کیلومتر خواهد بود.

بهترین جت‌های شخصی جهان
 

عصرایران

ارسال نظر

نظرات کاربران