کدخبر: 21624

دکتر الیس سیلور آمریکایی؛

نظر جدید دکتر الیس سیلور، بوم شناس آمریکایی. این نظر داستانها درباره اینکه بشریت در گذشته به تکامل رسید، اما به دلیل واقعه ای ناشناخته از "بهشت" بر روی زمین "هبوط" کرد و سپس یک فازِ طولانی مدتِ فراموشی را طی نمود را اثبات می کند...

راستان نیوز |

    فیزیولوژی بدن ما در سیاره‌ای با گرانشی ضعیف‌تر تکامل یافته و چندان مناسب شرایط زیست بومی زمین نیست! در برابر نور خورشید آسیب‌پذیریم و علاقه‌ای به غذاهای طبیعی سیاره خود نداریم و نرخ بالایی از بیماری‌های مزمن در انسان وجود دارد... شاید مهاجرانی از فضا در زمین باشیم (کتاب انسان از زمین نیست، سیلور)

کتاب جدیدی از بوم شناس آمریکایی، آقای دکتر اِلیس سیلور، مبحثی را منطبق بر فیزیولوژی بدن انسان پیش می کشد که انسان بعنوان یک گونه احتمالاً دوشادوش دیگر اشکال حیات روی زمین تکامل نیافته است؛ بلکه از مبدأ دیگری آمده، و در ده ها هزار سال پیش توسط بیگانگان به اینجا آورده شده است!

 

mKqdaI3kQzSs

بعلت اینکه این مطلب با ادعای مطلب علمی در حال گسترش است، به بررسی علمی و محتوایی این ادعا می پردازیم.

 

اخیرا گزارشی از مصاحبه یک محقق در مورد منشاحیات با محتوای زیر مطرح شده است.

 

ادعای تکان دهنده یک محقق: انسانها، روی زمین تکامل نیافته اند. کتاب جدیدی از بوم شناس آمریکایی، آقای دکتر اِلیس سیلور، مبحثی را منطبق بر فیزیولوژی بدن انسان پیش می کشد که انسان بعنوان یک گونه احتمالاً دوشادوش دیگر اشکال حیات روی زمین تکامل نیافته است؛ بلکه از مبدأ دیگری آمده، و در ده ها هزار سال پیش توسط بیگانگان به اینجا آورده شده است.

سیلور: امسال، دانشمندان به دلیل یافتن کانی هایی در یک شهاب سنگ مریخی که برای پیدایش حیات ضروری اند، بر سر این نظریه که حیات در سیاره مریخ شکل یافته است بحث و جدل نمودند.

 این ادعایی بزرگ است، اما، با حقایقی که سیلور ارائه می دهد بارها از خود می پرسید: "چگونه خودم زودتر متوجه این موضوع نشدم!!"

سیلور، که یک فعال محیط زیست نیز می باشد و هم اینک مشغول جمع آوری زباله های پلاستیکی و پاکسازی اقیانوس آرام است، می گوید کتابش قصد دارد تا منازعه به راه اندازد و بر اساس کار علمی روی تفاوتهای انسان و دیگر حیوانات بنا گشته است.

سیلور در مصاحبه ای با یاهو نیوز اظهار میدارد: "زمین کمابیش نیازهای ما را به عنوان یک جاندار تامین میکند، اما شاید، نه با آن قدرتی که آورندگان اولیه ی ما به زمین با خود می اندیشیدند،".

 سیلور می افزاید: "تصور بر این است که انسان تکامل یافته ترین جانداران بر روی سیاره زمین است، اما همچنان به نحو غافلگیر کننده ای نسبت به شرایط محیطی زمین ناتوان و کم تجهیزات است: آسیب دیدن از نور خورشید، عدم تمایل یا ناسازگاری شدید به غذاهایی که در طبیعت یافت میشوند، نرخ بسیار بالا و مضحک بیماری های مزمن، و بسیاری موارد دیگر،"

 او میگوید که انسان شاید از درد کمر رنج ببرد چرا که در دنیایی با جاذبه کمتر تکامل یافته است.

 او همچنین می افزاید که این موضوع عجیبی است که سر نوزادان آنقدر بزرگ اند که زایمان را برای زنان دشوار ساخته است، و می تواند به مرگ مادر و نوزاد منجر شود.

 دکتر سیلور می گوید: "هیچ یک از جاندارانی که به راستی بومی این سیاره اند این مشکلات را ندارند". او همچنین به ٢٢٣ ژن اضافه ای در انسان اشاره می کند، که در دیگر جانداران یافت نمی شوند، و به دلیل نبود فسیل کافی یک "حلقه گمشده" محسوب می شود.

 "مارمولکها می توانند به هر مدت که بخواهند حمام خورشید بگیرند و بسیاری از آنان این کار را می کنند. ما فقط می توانیم به مدت یکی دو هفته از این کار بصورت منقطع (در زمانهای کوتاه) لذت ببریم. اما هر روز زیر نور خورشید؟ فراموشش کنید! مثل این است که شما کف اتوبان دراز بکشید و منتظر اتوبوس باشید تا شما را زیر بگیرد."

سیلور اظهار می دارد چشمان ما با نور خورشید خیره می شوند که اینهم مورد غریبی است چرا که اغلبِ دیگر حیوانات اینگونه نمی شوند.

 سیلور می گوید: "همه ی ما بصورت مزمنی بیماریم،"

دکتر سیلور ادامه می دهد:"در واقع، اگر شما بتوانید شخصی را بیابید که ١٠٠٪‏ سالم و تندرست باشد و از هیچ وضعیت خاص یا بیماری (شاید نوعی بیماری مخفی یا شناخته نشده - در کتاب فهرست مفصلی از انواع بیماری ها آورده شده) رنج نبرد، من بسیار شگفت زده خواهم شد؛ چرا که خودم تاکنون چنین انسانی نیافته ام."

 ولی گوئی ما با تمام توان در تلاشیم تا این حقیقت که "ما به طور کامل به این طبیعتی که میکوشیم تا با آن سازگار شویم" تعلق نداریم را مخفی کنیم.

 ما می گوییم که انسان یقیناً سیر تکامل را طی نموده است اما، اگر به واقع ما اینجا تکامل یافته ایم، آیا نمی بایست با طبیعت ارتباط بیشتری میداشتیم به جای آنکه این ارتباط را روز به روز بیشتر از دست بدهیم، تا جائیکه حتی ما به حیات در اطراف خود نیز صدمه بزنیم؟

اینها مسائلی هستند که به نظر درست نمی آیند.

 "من باور دارم که بسیاری از مشکلات ما از حقیقتی موجز نشأت می گیرند و آن اینست که ساعت بدن انسان به گونه ای تکامل یافته است که روز را ٢٥ ساعت می داند (این امر توسط محققان خواب اثبات شده است)، اما یک روز زمینی ٢٤ ساعت است! این وضعیتی معاصر نیست بلکه همین شرایط به دورانی بس کهن بازمی گردد به قدمت تاریخ انسان روی زمین."

یک عنصر کلیدی دیگر نیز وجود دارد که اغلب نادیده انگاشته می شود.

 دکتر اِلیس سیلور می گوید: مردمان بیشماری می گویند که احساس می کنند به سیاره زمین تعلق ندارند، و یا اینکه اینجا حس در خانه بودن را نمی کنند.

و این حقیقتی نیست که به سادگی بتوان به آن به چشم یک رویداد بی ربط (قابل چشم پوشی) نگریست، بویژه وقتی که اکثریتی از جمعیت بشر اینگونه احساس کنند.

 دکتر سیلور می افزاید: " این موارد باعث خطور این فکر می شوند (حداقل برای من) که بشر احتمالاً روی سیاره ی دیگری تکامل یافته است، و شاید ما به شکل موجوداتی بسیار تکامل یافته به زمین منتقل شده ایم. "

 اگر ما از مریخ به زمین هجرت کرده باشیم چه؟ باور کنید یا نه ولی این ادعا آنطور که به نظر می رسد دور از ذهن نیست. دانشمندان به تازگی دریافتند که مریخ پیش از آنکه به این بیابان لم یزرع تبدیل شود میدان مغناطیسی قوی داشته. (مترجم-البته این دانشمندان تاریخ از بین رفتن میدان مغناطیسی مریخ را به حدود ٤ میلیارد سال پیش بر میگردانند که با آغاز حیات روی زمین متقارن است!)

مریخ تنها سیاره در منظومه شمسی است که روزهای ٢٥ ساعته دارد، نسبت به زمین از خورشید دورتر است، جاذبه آن از زمین کمتر است و آثار مقادیر زیادی آب در گذشته آن کشف شده است.

 اگر در آنجا نوعی ویرانی در مقیاس کل سیاره رخ داده باشد و ما برای حفظ گونه خود مجبور به هجرت اجباری شده باشیم چه؟

 این نظر همچنین داستانها درباره اینکه بشریت در گذشته به تکامل رسید، اما به دلیل واقعه ای ناشناخته از "بهشت" بر روی زمین "هبوط" کرد و سپس یک فازِ طولانی مدتِ فراموشی را طی نمود را اثبات می کند. 

 دکتر الیس سیلور می گوید: "تز من مطرح می کند که انسان از همان نطفه ی مشترکی که حیات زمینی از آن نشات گرفته است تکامل نیافته، بلکه در جائی دیگر تکامل یافته و به زمین منتقل شده است (بصورت یک هومو ساپینس کاملاً تکامل یافته) مابین ٦٠،٠٠٠ تا ٢٠٠،٠٠٠ سال پیش،".

اما نقد سروش سارابی بر مطالب مطرح شده :

 1. Dr Ellis Silver  هیچ مستندی در مورد وجود همچین شخصی پیدا نمی کنیم. حتی یک رزومه یا یک بلاگ که معرفی در مورد این شخص باشد وجود خارجی ندارد. تنها مطلبی که از ایشان وجود دارد همین مقاله که از مصاحبه این شخص با یاهو منتشر شده است و یک  کتاب 57 صفحه ای در آمازون.
 2. حتی یک لینک مطلب به مطالب علمی یا مستندی در نوشته ایشان وجود ندارد.
 3. کفته شده: امسال، دانشمندان به دلیل یافتن کانی هایی در یک شهاب سنگ مریخی که براى پیدایش حیات ضرورى اند، بر سر این نظریه که حیات در سیاره مریخ شکل یافته است بحث و جدل نموده اند.

3.1.  کانی ماده‌ای طبیعی، غیر آلی، متبلور و جامدی است که ترکیب شیمیایی نسبتاً ثابتی دارند و در ترکیب سنگ‌های پوسته زمین یافت می‌شود، کانی هیچ ارتباطی به انتقال حیات از فضا ندارد.

3.2.  شهاب سنگ مریخی؟؟؟ همچین جرم فضایی وجود خارجی نداره شهاب سنگ ها می توانند با برخورد با اجرام بزرگتر بخش هایی رو از آنها جدا کنند و این بخش ها اگر در دام جاذبه ستاره هایی مثل خورشید بیافتند تبدیل به سیاراتی مثل زمین و مریخ میشوند. ایشون تصور کردن که شهاب سنگ، سنگ هایی هستند که از روی سیارات پرتاب میشوند و یکی از روی مریخ سنگی به سمت زمین پرتاب کرده!!

3.3.  چیزی که دانشمندان امسال کشف کردند آثار ریبوز در یک دنباله داره بود ( نه شهاب سنگ نه ستاره دنباله دار  این اجرام همه متفاوت از یکدیگر هستند) که ریبوز به عنوان یکی از مولکولهای  تشکیل RNA مورد نیز است و تا تبدیل شده به حیات راه زیادی در پیش خواهد داشت.

4.  گفته شده بعنوان یک گونه احتمالاً دوشادوش دیگر اشکال حیات روى زمین تکامل نیافته است.

4.1.  اگر دوشادوش نبوده پس همه باید از جایی دیگه آمده باشند، به خاطر درصد بسیار بالایی تشابهات ژنتیکی نمی شود که بقیه موجودات با این درصد تشابهات اینجا تکامل پیدا کرده باشند و فقط انسان بیرون بوده باشد در حالیکه  همه خواص پایه زیستی موجودات روی زمین یکی است.

5. تصور بر این است که انسان تکامل یافته ترین جانداران بر روى سیاره زمین است.

5.1.  هیچ مستندی در مورد این ادعا وجود ندارد ادعای تکامل یافته ترین موجود برای انسان هیچ مبنای علمی ندارد و در هیچ محفل علمی تایید نشده است.

6.    گفته شده:  "به شرایط محیطی زمین ناتوان و کم تجهیزات است: آسیب دیدن از نور خورشید، عدم تمایل یا ناسازگارى شدید به غذاهایى که در طبیعت یافت میشوند، نرخ بسیار بالا و مضحک بیمارى هاى مزمن، و بسیارى موارد دیگر،"

6.1.  هرگونه جانوری نسبت به شرایط فرگشتی خودش با ساختارهای زیست محیطی خاصی مطابقت داره این گفته به مانند این است که بگوییم چون خرس قطبی در استوا نمی تواند زندگی کند پس زمین جای مناسبی برایش نیست!!

6.2.  بیمارهای انسان منشاء ویروسی و باکرتیایی داره و در تمامی جانوارن بسیار بیشتر از انسان وجود داره

7. او میگوید که انسان از درد کمر رنج ببرد چرا که در دنیایی با جاذبه کمتر تکامل یافته است

7.1.  درد کمر انسان به علت ساختار فرگشتی از حرکت 4 دست و پا به حالت ایستاده بر روی دوپا است و هیچ ارتباطی به جاذبه ندارد.

8. او همچنین می افزاید که این موضوع عجیبی است که سر نوزادان آنقدر بزرگ اند که زایمان را براى زنان دشوار ساخته است، و می تواند به مرگ مادر و نوزاد منجر شود

8.1.  بزرگی سر نوزدان به اندازی نادر است که در هیچ آماری از آمارهای جهانی در میان علل مرگ و میر نوزادن در حین تولد آورده نشده است.

9. او همچنین به ٢٢٣ ژن اضافه اى در انسان اشاره می کند، که در دیگر جانداران یافت نمی شوند، و به دلیل نبود فسیل کافی یک "حلقه گمشده" محسوب می شود

9.1.  هیچ حلقه گمشده ای در کار نیست این 223 ژن مربوط به ژنهای متداخل ویروسی و باکتریایی هستند و در گونه های دیگری هم در مقادیر متفاوتی یافت میشوند و هیچ کدام آثاری در وراثت و یا تعیین خواص ژنتیکی گونه ایجاد نکرده ایند.

10.  مارمولکها می توانند به هر مدت که بخواهند حمام خورشید بگیرند.

10.1. این به علت ساختار  فرگشتیو تطبیقی  برای مارمولک است،گونه های دیگری  از جانداران هم هستند که کمتر از انسان هم نمی توانند در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرند، این گفته به مانند این می ماند که بگوییم معده مارمولک نمی تواند نوشابه گازدار را هضم کند؟

11.در جای آورده شده  به جاى آنکه این ارتباط را با طبیعیت روز به روز بیشتر از دست بدهیم، تا جائیکه حتی ما به حیات در اطراف خود نیز صدمه بزنیم؟

11.1.این دلیلش انقلاب صنعتی می باشد و رشد تمدن حال انقلاب صنعتی چه ارتباطی به تکامل گونه جانداری دارد؟

12.گفته شده :  آن اینست که ساعت بدن انسان به گونه ئی تکامل یافته است که روز را ٢٥ ساعت مى داند (این امر توسط محققان خواب اثبات شده است.

12.1. هیچ مستندی در هیچ مقاله و یا محفل علمی در این مورد یافت نشد.

13.  مریخ تنها سیاره در منظومه شمسی است که روزهاى ٢٥ ساعته دارد،

13.1.روزها در مریخ 24 ساعت و 37 دقیقه زمینی طول دارد نه 25 ساعت.

14. آورده شده : تاریخ از بین رفتن میدان مغناطیسی مریخ را به حدود ٤ میلیارد سال پیش بر میگردانند که با آغاز حیات روى زمین متقارن است!)  

14.1. در انتها ادعا کرده اند که هموساپینس 60 تا 200 هزار سال قبل تکامل یافته و اینجا می گویند که 4 میلیارد سال قبل میدان مغناطیسی از بین رفته در این میان این سالهای متمادی، این گونه تکامل یافته در میان مسیر مریخ تا زمین بوده است و دقیقا در زمانی فرود آمده که همه درخت فرکشت تاقبل از هومو ساپینسکامل شده بودند  و از اینجا به بعد به یکباره انسان اضافه شده است؟؟؟؟!!!

15. در پایان خدمت دوستان عرض کنم که متاسفانه حتی یک جمله قابل بررسی علمی هم در میان این مطلب یافت نشد است که هیچ، بلکه تمامی مطالب خط به خط غلط و بدون منبع بوده و حتی کوچکترین آثاری از وجود همچین شخصی هم یافت نگردید.

راستان نیوز تفکر در باره این موضوع را به شما واگذار می کند و هیچ نظری در مورد تایید یا ردِ این ادعا ندارد. تنها لازم به ذکر است که بسیاری از حقایق علمیِ به اثبات رسیده در علوم پزشکی و غیره در ابتدا ادعایی بیش نبوده اند و به مرور به اثبات رسیده یا رد شدند. پس لزوما هر ادعایی را نمیتوان بلافاصله رد یا قبول کرد؛ بلکه نیازمند دستیابی به اطلاعات بیشتر هستیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نظرات کاربران
 • مهدی

  یاد اون بنده خدایی افتادم که از چتد روش ثابت کرده بود عدد پی 3/15 !!!
  اما راستان نیوز !!! که متن زیر رو پایین این مطلب نوشتی
  "تنها لازم به ذکر است که بسیاری از حقایق علمیِ به اثبات رسیده در علوم پزشکی و غیره در ابتدا ادعایی بیش نبوده اند و به مرور به اثبات رسیده یا رد شدند. پس لزوما هر ادعایی را نمیتوان بلافاصله رد یا قبول کرد؛ بلکه نیازمند دستیابی به اطلاعات بیشتر هستیم."
  این نشون میده که شما اصلا هیچ اطلاعی از " علم و غیر علم " نداری . گناه نمی کنی ( البته چون پشت تریبون داری مطلب می نویسی حتما گناه می کنی) اگه حداقل اصول علم رو یادبگیری