کدخبر: 18044

مجهز به برنامه موبایلی؛

برای اولین بار یک برس هوشمند طراحی و عرضه شده که به شما کمک می کند موهایتان را به راحتی و دقت مرتب کنید.

راستان نیوز |

 به گزارش پی سی مگ، میلیون ها نفر در سراسر جهان با خرید انواع شامپو، مواد حالت دهنده، روغن های مختلف و ... تلاش می کنند تا موهایشان را به همان حالتی که دوست دارند مرتب کنند، اما لزوما در این زمینه موفقیتی کسب نمی کنند.

حالا دو شرکت L'Oreal و Kerastase برسی را طراحی کرده اند که مجهز به حسگرهای متعدد و الگوریتم هایی برای تحلیل وضعیت موهای افراد است تا بتواند از میزان سلامت موهای هر فرد مطلع شود و همچنین تاثیر فعالیت هایی که برای مراقبت از موها صورت می گیرد را بررسی کند.

برس یاد شده مجهز به یک میکروفون، شتاب سنج، ژیروسکوپ و تعدادی حسگر برای بررسی نحوه تماس برس با موهای افراد است. حسگرهای یاد شده وضعیت سلامت موها و سالم یا شکسته بودن آنها را مشخص می کنند و در این مورد به فرد هشدار می دهند، اگر فرد با شدتی بیش از حد لازم در حال شانه کردن موهایش باشند به وی هشدار می دهند و اگر موهای شما بیش از حد خشک یا خیس باشند نیز شما را از موضوع مطلع می کنند.

برای این برس هم یک برنامه تلفن همراه طراحی شده که از طریق وای - فای یا بلوتوث با خود این وسیله در ارتباط است و از این طریق می توانید داده هایی که برس در مورد سر شما جمع آوری کرده بررسی کنید. این برنامه شما را از میزان رطوبت موهایتان، دمای محیط، وزش یا عدم وزش باد و ... مطلع کرده و برای اصلاح وضعیت شانه زدن موها توصیه هایی را به کاربران ارائه می کند.

این برس هوشمند که Kerastase Hair Coach نام گرفته از اواسط سال 2017 برای فروش عرضه می شود و قیمت آن کمتر از 200 دلار خواهد بود.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران