کدخبر: 16183

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ایران:

دانشگاه علوم پزشکی ایران در عرصه پژوهش، رتبه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است، جایگاهی که پیش از ادغام چهارم بود.

راستان نیوز |

   قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران در گذشته بیشترین رشد پژوهشی را در میان دانشگاه‌های کشور داشته است، گفت: ما با استفاده از تجربیات گذشته و همکاری اساتید، درخشان‌تر از گذشته در این عرصه وارد خواهیم شد. 

 

غلامرضا شاه حسینی با اشاره به گزارش ارائه شده در نشریه علمی اسکوپوس، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در میان صد دانشگاه برتر جهان در زمینه پژوهش قرار دارد. همچنین پس از دو سال و نیم غیبت در عرصه پژوهش، این دانشگاه رتبه هفتم را در کشور به خود اختصاص داده است، جایگاهی که پیش از ادغام چهارم بود. 
 
شاه حسینی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال حاضر وظایف روزمره خود را به خوبی انجام می‌دهد. بیمارستان‌های دانشگاه با جدیت و قوت مشغول کار هستند، شور و نشاط بسیار زیادی در اساتید و کارمندان وجود دارد و همه به دنبال آن هستند که در عرصه سازندگی کشور نقش بهتر و موثرتری را ایفا کنند.

 

وی ادامه داد: روحیه عمومی دانشگاه کاملا امیدوارانه و نشاط‌ آمیز بوده و همه به دنبال آن هستند که طرح‌های جدیدی را در دانشگاه راه بیاندازند. در حال حاضر همه گروه‌ها تصمیم گرفته‌اند که فعالیت‌های گذشته را مورد بازنگری قرار دهند و اگر ضعفی داشته‌اند، بررسی کنند.

 

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه ایران با اعلام این خبر که برنامه‌ریزی برای رشته‌های جدید، مطالعات و پروژه‌های بین رشته‌ای را در دستور کار داریم، افزود: همکاران ما به دنبال آن هستند تا برنامه‌های جدیدی که در رابطه با نیازهای کشور هست را به ما اعلام کنند تا ما بتوانیم در برنامه‌های آتی دانشگاه مدنظر قرار دهیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد توانست در عین حال باعث ارتقای جایگاه این دانشگاه در زمینه پژوهش باشد، گفت: پتانسیل‌های لازم در این دانشگاه وجود دارد و برنامه‌ریزی‌های خوبی در دانشگاه در حال انجام است. 

 

شاه حسینی عنوان کرد: به محض استقرار کامل دانشگاه، در زمینه پژوهش اتفاقات خوبی خواهد افتاد و به نوعی ما نه تنها مقامات گذشته را کسب خواهیم کرد، بلکه از آن مقام‌ها که به عنوان کف هدف ما طراحی شده است، عبور خواهیم کرد.
 
فرارو

 

ارسال نظر

نظرات کاربران