کدخبر: 3751
راستان نیوز | روز گذشته، خبری با عنوان «شبی یک و نیم میلیون تومان، هزینه اسکان هر نمایندگان در هتل استقلال!»در خروجی تابناک قرار گرفت که به گفته یکی از نمایندگان مجلس نهم مجلس شورای اسلامی برخی از نمایندگان را با هزینه هنگفت در هتل های چند ستاره اسکان داده است. به گزارش راستان نیوز به نقل از تابناک، این خبر با واکنش روابط عمومی مجلس روبه رو شد، به گونه ای که مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر هزینه اقامت روزانه یک و نیم میلیون تومانی نمایندگان، ضمن تکذیب آن گفت: اقامت نمایندگان عمدتا در مهمانسرای خانه معلم و فرهنگیان و هتل‌های معمولی شهر بوده که هزینه روزانه آن، حدود ۱۵۰تا ۲۰۰هزار تومان است. مهدی کیایی، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در جمع خبرنگاران پارلمانی در واکنش به بازتاب خبری که روز گذشته از برخی رسانه‌های داخلی و خارجی، مبنی بر نحوه اقامت نمایندگان مجلس در تهران منتشر شد، گفت: در این خبر آمده بود، نمایندگان مجلس در هتل استقلال و سایر هتل های مجلل اقامت دارند که هزینه آن نیز به ازای هر شب، یک میلیون و 500 هزار تومان گفته شده بود. مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تکذیب اصل خبر گفت: هیچ یک از نمایندگان مجلس تاکنون در این هتل و هیچ هتل مشابهی اقامت نداشته اند. وی همچنین یادآور شد: از مدتها قبل، ستاد استقبال از نمایندگان و برگزاری مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس به ریاست معاون محترم اجرایی تشکیل و تمهیدات لازم برای برگزاری شکوهمند مراسم افتتاحیه و اسکان نمایندگان ملت و سایر موضوعات مرتبط با منتخبین مردم و آغاز به کار مجلس جدید به دقت و با استفاده از تجارب گذشته، بررسی و اقدام شد. کیایی تصریح کرد: با هماهنگی آموزش و پرورش، اغلب نمایندگان در مهمانسرای فرهنگیان و خانه معلم اسکان داده شدند و برای برخی دیگر نیز در هتل های متوسط و معمولی ـ که عمدتا در نقاط مرکزی شهر قرار دارد ـ شرایط اقامت تمهید شد؛ بنابراین، هزینه ها تقریبا یک دهم هزینه ای است که در رسانه ها آمده و حدود 150 تا حداکثر حدود 200 هزار تومان به ازای هر شب است. در حالی این خبر از سوی روابط عمومی مجلس تکذیب می شود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی ابایی از حضور نمایندگان در برخی از هتل ها ندارند. شهاب الدین بی مقدار، نماینده مردم تبریز در گفت و گو با تابناک عنوان داشت: بنده خودم در تهران منزل مسکونی دارم، ولی برخی نمایندگان در هتل مستقر هستند؛ البته بعضی ها هم در مجتمع فرهنگیان اسکان داده شده اند. همچنین سیدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برخی هتل ها از جمله هتل هویزه، انقلاب، هتل حجاب، هتل آزادی سمیه هستند و شاید برخی نمایندگان از ما بهتر هم در هتل استقلال ساکن شده باشند. این نماینده مجلس افزود: عمده نمایندگانی که به همراه خانواده در تهران نیستند، در باشگاه فرهنگیان اسکان داده شده اند اما عموم نمایندگان که با خانواده هایشان در تهران هستند، در هتل های مختلف که نام برده شده اسکان داده شده اند. هرچند بنا به گفته نمایندگان و روابط عمومی مجلس، برخی از نمایندگان در باشگاه فرهنگیان اسکان داده شده اند، بیشتر نمایندگان به همراه خانواده هایشان در هتل های چهار ستاره ساکن شده اند.

هزینه یک شب اقامت در هتل هویزه تهران بر اساس اعلام سازمان هتل ها و از روی سایت هتل هویزه به شرح زیر است: یک شب اقامت در اتقاق یک تخته با چهار درصد تخفیف ۳۷۹۰۰۰ تومان، اتاق دو تخته برای هر نفر ۴۸۹۰۰۰ تومان با شش در صد تخفیف و اجاره سویت با شش در صد تخیف ۵۹۵۰۰۰ تومان می باشد.

همچنین هزینه یک شب اقامت در هتل انقلاب تهران بر اساس اعلام سازمان هتل ها و از روی سایت هتل انقلاب به شرح زیر است: یک شب اقامت در اتقاق یک تخته با ۳۰ درصد تخفیف ۲۷۹۰۰۰ تومان، اتاق دو تخته برای هر نفر ۲۹۹۰۰۰ تومان با ۲۵ در صد تخفیف و اجاره سویت دو نفره با ۲۵ در صد تخیف ۳۳۹۰۰۰ تومان می باشد.

هزینه هر شب اقامت در هتل حجاب تهران بر اساس اعلام سازمان هتل ها و از روی سایت هتل حجاب به شرح زیر است: یک شب اقامت در اتقاق یک تخته با ۳ درصد تخفیف ۲۹۰۰۰۰ تومان، اتاق دو تخته برای هر نفر ۲۹۰۰۰۰ تومان با ۳ در صد تخفیف و اجاره اتقاق چهار نفره با ۵ در صد تخیف ۴۴۵۰۰۰ تومان می باشد.

آنچه که در این میان قابل توجه است اینکه چرا اکنون باید نمایندگان مردم در شرایطی زندگی کنند که از بیت المال برای هزینه اقامت آنان مصرف گردد. آیا همانگونه که نماینده های محترم از ماه ها پیش در جلساتی در تهران فراکسیون های خود را تشکیل می دادند، نمی توانستند فکری برای اقامت خود در تهران بکنند؟ آیا هزینه اجاره واحد مسکونی از هزینه تبلیغات انتخاباتی آنان بیشتر است که آنان توانایی تهیه آن را نداشته اند و آن را بر پیکره نحیف و رنجور بیت المال تحمیل کرده اند؟
ارسال نظر

نظرات کاربران