کدخبر: 24236

شعاری که محقق نشد

آخرِ هفته شد و روحانی نه‌تنها نرفت، بلکه زیر پایش به پشتوانه آرای بیشتر مردمی سفت‌تر شد و این است قدرت رأی مردم و نتیجه حضور حداکثری آنها در عرصه تعیین سرنوشتشان.

راستان نیوز |

   «عصر ایران» می‌نویسد: یکی از شعارهای انتخاباتی حامیان ابراهیم رئیسی در واپسین روزهای تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این بود: «آخر هفته روحانی رفته».

این شعار انتخاباتی که «الحق والانصاف» قافیه‌بندی و «ضرب» خوبی دارد، در اجتماع هزاران نفری حامیان رئیسی در مصلای تهران سر داده شد و سپس در دو سه روز مانده به روز انتخابات در محافل و اجتماعات اصولگرایان حامی رئیسی به طور مداوم و با شور و شعف خاصی تکرار می‌شد.

این شعار انتخاباتی تا حدی حامیان رئیسی و محافل اصولگرای مخالف دولت حسن روحانی را به وجد آورده بود که حتی یک روزنامه مخالف دولت، این شعار را به عنوان تیتر یک با حروف درشت در صفحه نخست خود کار کرد.

همچنین هزاران نفر از حامیان رئیسی در فضای مجازی با الهام از این شعار انتخاباتی «هشتگی» تحت عنوان «# روحانی برو» درست کرده بودند و مطالب خود علیه رئیس‌جمهور یازدهم را به این هشتگ انتخاباتی الصاق می‌کردند.

انتخابات تمام شد و این شعار تنها یک آرزوی دست‌نیافتنی برای اصولگرایان مخالف دولت روحانی شد. نتایج اولیه از شمارش آرای انتخابات 29 اردیبهشت نشان‌دهنده پیروزی تقریباً قطعی روحانی با فاصله‌ای معنادار با رقیب اصولگرایش است.

حالا چه کسی مانده و چه کسی رفته را نتایج انتخابات مشخص کرده است؛ روحانی چهار سال دیگر در انتهای خیابان پاستور در جایگاه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور خواهد بود و رقیب اصولگرایش با آرزوی دست یافتن به جایگاه روحانی وداع خواهد کرد.

روحانی ماند و خواهد ماند و رقیب اصولگرای او باید به شهر و دیار خود برود؛ اصولگرایان نیز باید با واقعیت یک روحانی به مراتب محبوب‌تر و قوی‌تر از دوره چهار سال گذشته، کنار آمده و آن را بپذیرند و اخلاق حکم می‌کند دست‌کم اگر با دولت دوازدهم همکاری نمی‌کنند؛ چوب لای چرخ دولت منتخب اکثریت مردم ایران نیز نگذارند.

آخر هفته شد و روحانی، نه‌تنها نرفت بلکه زیر پایش به پشتوانه آرای بیشتر مردمی سفت‌تر شد و این است قدرت رأی مردم و نتیجه حضور حداکثری آنها در عرصه تعیین سرنوشتشان.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران