کدخبر: 24197

رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه با بیان این‌که حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی پشتوانه استیفای حقوق ملت در همه میادین جهانی، خواهد بود، گفت: حضور حداکثری تضمین‌کننده اقتدار نظام و سبب تثبیت حقوق ملت در جهان خواهد بود.

راستان نیوز |

   حجت الاسلام والمسلمین دکتر «احمد احمدی‌تبار» ، با بیان این‌که از ارکان مهم جمهوری اسلامی حضور مردمی در کلیه ابعاد نظام است، اظهار کرد: توفیق نظام جمهوری اسلامی این است که از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون تصمیم گیری در همه مسائل بر اساس رای مردم بوده است.

رئیس مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه با اشاره به این‌که حضور در انتخابات ریاست جمهوری یکی از ارکان حضور مردم است، ادامه داد: یک حکومت زمانی مقتدر و توانمند است که اکثریت واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات شرکت کنند، این حضور مایه اقتدار نظام است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری در انتخابات، افزود: باید حضور مردم باشد تا جمهوریت کار خود را درست انجام دهد، از این‌رو مقام معظم رهبری و سایر مسئولین نظام بر مشارکت حداکثری همواره تأکید دارند.

احمدی تبار گفت: نکته دیگر که در شرایط کنونی اهمیت حضور مردم در انتخابات را بیشتر می‌کند وضعیت منطقه است، امروز حضور آمریکا در افغانستان، مسائل و مشکلات و درگیری‌های حضور داعش در عراق و سوریه، مسائل یمن و جنگ و درگیری و ناامنی در کشورهای همسایه را شاهد هستیم، از این‌رو حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی این پیام را برای جهانیان دارد که ملت و مردم ایران روی پای خود هستند و می‌توانند روبروی همه تهدیدها بایستند.

وی یادآور شد: وجه دیگر دستاورد حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی تأثیر بر نوع رابطه ایران در مسائل جهانی نظیر مسأله هسته‌ای و برجام و ... است، لازمه استیفای حقوق ملت در همه میادین جهانی، همین حضور مردم در انتخابات می‌باشد که تضمین‌کننده اقتدار نظام و سبب تثبیت حقوق ملت در جهان خواهد بود.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران