کدخبر: 23681

45 روز تا انتخابات ۹۶

اردیبهشت 1396 انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و پنجمین شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود.

راستان نیوز |

    اگرچه هنوز حجت الاسلام و السلمین سید ابراهیم رئیسی درباره قطعی شدن حضورش در انتخابات 96 سخنی به زبان نیاورده است، اما گفته شده که کاندیداتوری وی در انتخابات قطعی است.

  طبق برنامه اعلام شده توسط وزارت کشور، روز 22 فرودین ماه، دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور صادر و از همان روز نیز، هیئت اجرایی توسط فرمانداری‌ها تشکیل و ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری نیز، آغاز می‌شود.

ثبت نام‌ داوطلبان از روز 22 فروردین آغاز و تا 26 فروردین ماه به مدت 5 روز ادامه خواهد یافت؛ همچنین با پایان یافتن زمان ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، کار شورای نگهبان رسماً آغاز و از 27 تا 31 فروردین، این شورا بی‌وقفه کار بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای ریاست جمهوری را ادامه می‌دهد که این زمان 5 روزه، تا 5 روز دیگر هم طبق قانون، قابل تمدید است اما نهایتا وزارت کشور در روز 6 تا 7 اردیبهشت ماه، موظف است که اسامی نهایی نامزدهای احراز صلاحیت شده ریاست جمهوری 96 را اعلام رسمی کند.

در ادامه این روند نیز، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری طبق اعلام قبلی می‌توانند از 8 تا 27 اردیبهشت 96، به تبیلغ برنامه‌های خود بپردازند اما این تبلیغات در روز 28 اردیبهشت ماه، پایان خواهد یافت و نهایتا در روز 29 اردیبهشت ماه سال 96، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران، در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران