کدخبر: 23407

خبرگزاری رویترز گزارش داد

روسیه می تواند از پایگاههای نظامی ایران به صورت موردی در جنگ با تروریست ها در سوریه استفاده کند.

راستان نیوز |

  «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه گفت که روسیه می تواند از پایگاههای نظامی ایران به صورت موردی در جنگ با تروریست ها در سوریه استفاده کند.

 

ظریف در گفت و گو با خبرگزاری رویترز گفت که درباره مسائل منطقه ای از جمله سوریه درساعات پایانی روزسه شنبه در کرملین گفت و گو خواهد شد. 

 

هیاتی از مقام های ایرانی از جمله «حسن روحانی» رئیس جمهوری این کشور روز دوشنبه وارد مسکو شدند.

 

در دیدار شامگاه دوشنبه رئیس جمهوری اسلامی ایران و «دیمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه راههای افزایش فراگیر روابط دوجانبه و همچنین منطقه ای بررسی شد.

 

رییس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به همکاری های ایران و روسیه در خصوص مسایل منطقه ای و بین المللی، اظهار کرد: بی تردید روابط دو کشور در روند ثبات و امنیت منطقه و بین الملل تاثیرات مثبتی برجای خواهد گذاشت.

 

قرار است روحانی امروز با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در کاخ کرملین دیدار و در باره عرصه های مختلف همکاری های رو به پیشرفت دو کشور از جمله منطقه ای مذاکره کند.

 

دراین سفر که با دعوت رسمی رییس جمهوری روسیه انجام می شود، 15 سند همکاری در بخش های مختلف از جمله کنسولی، گردشگری، اقتصادی، ارتباطات، حقوقی و قضایی در کاخ کرملین امضا خواهد شد و پس از پایان دیدار رئیسان جمهوری دو کشور نیز بیانیه مشترک صادر خواهد شد.

 

یکی دیگر از برنامه های امروز اعطای دکترای افتخاری دانشگاه دولتی مسکو به رییس جمهوری ایران است و روحانی در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه در باره مهمترین مسایل بین المللی سخنرانی خواهد کرد.

 

 
منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

نظرات کاربران