کدخبر: 22235

گزارش واشنگتن پست

پنتاگون به اقدام قایق های ایرانی در محافظت از حریم جمهوری اسلامی ایران و وادار شدن ناو آمریکایی برای تغییر مسیر واکنش نشان داد.

راستان نیوز |

  به گزارش واشنگتن پست، پنتاگون در واکنش به دو حادثه جداگانه در تنگه هرمز ، اقدام قایق های ایرانی در تقابل با ناو آمریکایی را غیرحرفه ای خواند.

گفته می شود در هفته گذشته قایق های ایرانی در دو مورد با کشتی ها و ناوهای آمریکایی در تنگه هرمز تقابل داشته اند که در هر دو مورد شناورهای آمریکایی مجبور به تغییر مسیر خود شده اند.

بر اساس ادعای پنتاگون، یک فروند ناو محافظ ایرانی روز پنجشنبه به فاصله ۱۵۰ یاردی (حدود ۱۳۸ متر) کشتی آمریکایی که خدمه آن غیرنظامی بودند، نزدیک شد. روز شنبه نیز تعدادی قایق کوچک ایرانی به فاصله ۳۵۰ یاردی (حدود ۳۲۰ متر) این کشتی آمریکایی و چند کشتی دیگر که آن را همراهی می کردند، نزدیک شدند.

 پنتاگون مدعی شده است که اینگونه اقدامات، رفتاری غیرایمن و غیرحرفه‌ای هستند. در هر دو مورد کشتی آمریکایی مجبور شد مسیر خود را تغییر دهد تا از هرگونه برخورد جلوگیری شود. این مسئله نگران‌کننده است زیرا می تواند منجر به محاسبه اشتباه یا اقدام تحریک‌آمیز تصادفی شود که ما خواستار آن نیستیم.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران