کدخبر: 21622

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس سالیانه محافظه کاران (CPAC) با اشاره چندین باره به حملات تروریستی در خاک فرانسه، برای توجیه سیاست مهاجرتی خود بهره برد و گفت: پاریس دیگر پاریس نیست.

راستان نیوز |

  به گزارش این خبرگزاری، «دونالد ترامپ» روز جمعه در کنفرانس یاد شده، اظهار کرد: امنیت ملی با امنیت مرزها آغاز می شود. تروریست های خارجی اگر نتوانند داخل کشورمان شوند نمی توانند علیه آمریکا اقدام کنند.

وی با بیان اینکه «من یک دوست بسیار نزدیک دارم که به شهر نور عشق می ورزد و برای سال ها هر تابستان به همراه همسر و خانواده به پاریس سفر می کرد، افزود: برای مدت طولانی او را ندیدم. از او پرسیدم «جیم» کی به پارس سفر می کنی؟ پاسخ داد: «دیگر نمی روم؛ پاریس دیگر پاریس نیست.»

 

وزیر امور خارجه فرانسه به سرعت در شبکه اجتماعی توییتر نسبت به سخنان رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.
«ژان مارک ارو» نوشت: سه میلیون و 500 هزار گردشگر آمریکایی در سال 2016 از فرانسه بازدید کردند؛ آنها همیشه با استقبال روبرو می شوند.

 

وی در این پیام توییتری از هشتگ های #پاریس# ترامپ# نیس و #درخت بازمانده (SurvivorTree# تنها درختی که در حمله به برج های دوقلو در 11 سپتامبر 2011 سالم ماند) استفاده کرد.

 

شهردار پاریس نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در حساب توییتری خود با استفاده از هشتگ «دونلاد اند جیم» (#Donald&Jim) نوشت: نیمه نخست 2017 تعداد گردشگران آمریکایی که (هتل های) پارس را رزرو کرده اند 30 درصد نسبت به سال 2016 افزایش یافته است.

 

بر اساس گزارش کمیته منطقه ای گردشگری، فرانسه هرچند در سال گذشته میلادی با کاهش گردشگران خارجی مواجه شد، اما در مجموع شاهد ورود 82 میلیون و 500 تا 83 میلیون گردشگر بود و کسب و کار در حوزه گردشگری همچنان یکی از منابع مهم درآمدی این کشور قاره سبز به شمار می رود.

 

بر اساس این گزارش، حضور گردشگران خارجی در ماه نوامبر و در طول تعطیلات پایان سال 2016، بخشی از کاهش آمار گردشگران این کشور در سال گذشته میلادی را جبران کرده است.
10 فوریه (22 بهمن) نیز «ژان مارک ارو» وزیر امور خارجه فرانسه اعلام کرد که فرانسه در سال گذشته میلادی جایگاه خود را به عنوان یک مقصد مهم گردشگری جهان با وجود کاهش آمار بازدیدها، همچنان حفظ کرده است.
بر اساس این گزارش، مسئولان فرانسوی در حال برنامه ریزی برای بهبود شرایط موجود و افزایش جذب گردشگران خارجی در سال جاری میلادی هستند.

 

ارسال نظر

نظرات کاربران