کدخبر: 20924

سناتور «اَل فرانکن» افشاء کرد

سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در خفا بیم آن دارند که رئیس جمهور جدید این کشور «به لحاظ روانی» فرد مناسبی برای این مقام نیست.

راستان نیوز |

  به گزارش اسپوتنیک، «اَل فرانکن» سناتور دموکرات آمریکا از ایالت مینه سوتا می گوید که سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در خفا بیم آن دارند که رئیس جمهور جدید این کشور عملاً «به لحاظ روانی» فرد مناسبی برای این مقام نیست. وی در ادامه افزود که «حتی برخی از این سناتورهای جمهوریخواه دیدگاهی به مراتب بدتر دارند».

سناتور فرانکن اظهار داشت که وی با سناتورهای جمهوریخواه به طور خصوصی صحبت کرده است و اینکه برخی از آنها در مورد اقدامات «دونالد ترامپ» و حتی وضعیت روانی وی بسیار نگران هستند.

فرانکن همچنین با اشاره به کنترل جمهوریخواهان بر کنگره آمریکا امکان استیضاح رئیس جمهور جدید را «روندی بسیار زمانبر» دانست. وی در اینباره گفت: «می دانم که همه خواهان اصلاح فوری این [وضعیت] هستند، اما این امر در واقع کمی شبیه یک دوی ماراتون خواهد بود».

با این حال،‌ این عضو دموکرات مجلس سنای آمریکا گفت که «هفته جاری به طور باورنکردنی دلگرم کننده بود»؛ زیرا صدها نفر با حضور در تالارهای فرمانداری صدای اعتراض خود را به گوش مقامات رساندند. این سناتور مینه سوتا همچنین اظهار داشت که «انرژی بسیار زیادی وجود داشت و من می خواهم مردم را به ادامه این روند تشویق کنم [زیرا] واقعاً سودمند است».

فرانکن همچنین گفت که رئیس جمهور باید از تکرار این ادعای خود که میلیونها نفر در انتخابات نوامبر گذشته به طور غیرقانونی رأی داده اند، «دست بردارد»؛ زیرا شواهد و مدارک واقعی برای اثبات ادعای وی وجود ندارد و «این بسیار آزاردهنده است».

سناتور دموکرات مینه سوتا در پایان اظهارات خود گفت: «این بسیار بسیار بسیار نگران کننده است که شخص رئیس جمهور عادت به خیال پردازی و مسئله سازی دارد. این واقعاً خارج از هنجار و قاعده است؛ نه تنها برای شخص رئیس جمهور بلکه برای هر انسان».

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران