کدخبر: 20842

نماینده اهواز:

نماینده اهواز با اشاره به قطعی آب و برق در برخی از شهرستان‌های استان خوزستان در پی بروز پدیده ریزگردها گفت که این اتفاق دومین بار به فاصله کمتر از دو هفته رخ داده که با توجه به انجام نشدن تمهیدات لازم برای مقابله با آن ما به دنبال تحقیق و تفحص از بخش آب وزرات نیرو هستیم.

راستان نیوز |

  علی ساری اظهار کرد: با توجه به ورود ریزگردها به استان خوزستان شاهد مختل شدن زندگی مردم هستیم، چون ریزگردها بر روی خطوط انتقال برق نشسته و در وهله اول باعث قطعی برق و بعد از آن قطعی شبکه آب شده است و بحرانی اساسی را به وجود آورده است.

وی با بحرانی توصیف کردن شرایط استان خوزستان گفت: شب گذشته وضعیت این استان مناسب بود اما صبح امروز با ورود ریزگردها وضعیت بحرانی شد. طبیعی است که اگر در ساعات آینده نیز شاهد هجوم ریزگردها باشیم این شرایط حتی تا فردا نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

نماینده اهواز راهکار مقابله با این بحران را انتقال آب از سر شاخه ها دانست و گفت: در همین رابطه در کمیسیون کشاورزی تحقیق و تقحصی از بخش آب وزارت نیرو به تصویب رسیده تا دلیل رخ ندادن انتقال آب از سرشاخه هایی که ارتباط مستقیم با ریزگردها دارند مشخص شود.

ساری در پایان با تاکید بر لزوم اقدامات بیشتر دولت برای مقابله با این پدیده گفت: این وضعیت بر زندگی مردم تاثیر مستقیم داشته است و اگر انتقال آب هر چه سریعتر رخ ندهد شرایط نامطلوبی به وجود می آید.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران