کدخبر: 20819

به گزارش خبرگزاری رویترز

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه لفاظی‌های خود علیه کشورمان در اظهاراتی غیر دیپلماتیک، گفت: رئیس جمهور ایران بهتر است مراقب حرف‌هایش باشد.

راستان نیوز |

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در حالی‌که در هواپیمای خود در حال پرواز بود، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات حسن روحانی، رییس جمهور ایران درباره آمریکا، لفاظی‌هایش را علیه ایران شدت بخشید و در اظهاراتی غیردیپلماتیک گفت: بهتر است وی مراقب حرف‌هایش باشد.

روحانی روز جمعه در مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: باید با مردم ایران با احترام سخن گفته شود و مردم ایران در طول این 38 سال نشان داده‌اند که هر کس با آنها با زبان تهدید سخن بگوید پشیمان خواهد شد.

 رئیس‌جمهور کشورمان در سخنان خود خاطر نشان کرد: در منطقه ما بعضی از تازه کاران قدرت را دست گرفتند. در دنیا و آمریکا نیز بعضی از تازه کاران در راس قدرت نشسته‌اند و همه آن‌ها باید بدانند که در برابر ملت ایران با احترام و تکریم حرف بزنند، این ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع می‌دهد. کسی که دولت و نیروهای ما را تهدید می‌کند بداند ملت آگاه ما تا آخر ایستادگی خواهد کرد و هوشیاری و خردمندی خود را در بزنگاه‌های تاریخی به خوبی نشان داده است که نمونه آن تشییع آیت‌الله هاشمی بود که مردم هوشمندی، بیداری و آگاهی خود را نشان دادند و ما در برابر این ملت سر تعظیم فرود می آوریم که علی رغم برخی ناملایمات اهل وفا بودند.

روحانی همچنین گفت:‌ مردم در برابر هرگونه تهدید، نابخردی و آتش افروزی با قدرت و خرد خواهد ایستاد. ما به دنبال تنش و تشنج در دنیا نیستیم اما در برابر زور و تهدید می ایستیم و همه جناح ها و اقشار مردم در مقابل این موضوع یکی هستند.

دولت دونالد ترامپ از زمان روی کار آمدن خود دست به اقداماتی زده که با واکنش تند جامعه بین‌الملل مواجه شده است. ازجمله آنها می‌توان به ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان، شامل ایران اشاره کرد. مردم آمریکا و بسیاری از مقامات کشورهای مختلف به این اقدام واکنش نشان دادند و آن را خلاف اصول بین‌المللی دانسته‌اند.

یک دادگاه فدرال در آمریکا نیز با صدور حکمی اجرای این دستور ترامپ را به حالت تعلیق درآورده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران