کدخبر: 20603

جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به این گفته رییس‌جمهور آمریکا که هنوز گزینه جنگ علیه ایران روی میز است، گفت: گزینه‌هایتان روی میز، زیر میز فرقی به حال این امت ندارد چراکه این مردم آبدیده هستند و امروز مردم برای دفاع از دین خدا دغدغه ندارند.

راستان نیوز |

  سردار علی فضلی در همایش گفتمان انقلاب اسلامی که شامگاه سه شنبه 19 بهمن ماه در دانشکده نفت شهید تندگویان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: خدارا شاکرم که در ایام الله دهه مبارکه فجر و در روز ایمان و وفاداری همافران نیروی هوایی ارتش با امام در 19 بهمن ماه 1357 توفیقی حاصل شد تا در این گردهمایی در آبادان حضور داشته باشم. انقلاب اسلامی را مدیون و مرهون امام راحل هستیم.

وی با نقل به مضمون تعبیری از امام که پایه‌های انقلاب اسلامی بر سه اصل قرآن، عترت و مردم قرار دارد، گفت: آن گاه که مردم شریف، آگاه و شجاع در سایه مجاهدت های بیش از پنج دهه امام همراه دیگر علما، مراجع و شهدا که بستر پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند، به میدان آمدند پیروزی انقلاب رقم خورد.

جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی بی‌شک با حضور همه اقشار مردم اعم از زن، مرد، پیر، جوان، شیعه، سنی و ... بوده است که همه به ندای امام راحل لبیک گفتند و به میدان آمدند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر امری تاکید مؤکد دارند و آن حفظ روحیه و گفتمان انقلابی و انقلابیگری، تجلیل از انقلابیون و پیشکسوتان انقلاب است و این موضوع طی چند سال اخیر جایگاه ویژه‌ای در ادبیات رهبر معظم انقلاب پیدا کرده است و ایشان به مناسبت‌های مختلف به تبیین ابعاد و اثرات آن می‌پردازند.

سردارفضلی با طرح این پرسش که وظیفه انقلابیون در مقابل این گفتمان چیست و نهادینه شدن روحیه انقلابیگری چه نتایج و اثراتی را برای کشور در پی خواهد داشت، گفت: نکته اول این است که اپوزیسیون نظام سلطه جهانی امروز جمهوری اسلامی ایران است و عامل موفقیت و پیروزی جمهوری اسلامی در ایستادگی مقتدرانه است.

وی با بیان اینکه چه چیز مانع از آن شده است که مقاصد سلطه گران تحقق پیدا نکند، به دو کلیدواژه اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: قطعا انقلاب اسلامی مانع تحقق اهداف آن‌ها بوده است که امروز در نظام جمهوری اسلامی تبلور پیدا کرده است. با توجه به این چارچوب است که امروز رهبر انقلاب می‌فرمایند که زنده نگاه داشتن خط انقلابی امام خمینی (ره) به منزله بیعت با پیغمبر اسلام است.

جانشین رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور افزود: به تعبیر دیگر آن کسی که امروز با امام بیعت می‌کند با پیغمبر بیعت کرده است و وقتی شما خط انقلابی امام را زنده نگه می‌دارید و نمی‌گذارید که مندرس شود و رنگ کهنگی بگیرد در واقع با پیغمبر بیعت کرده‌اید.

سردار فضلی با اشاره به اینکه امشب ساگرد عملیات والفجر هشت است به بیان خاطراتی از این عملیات پرداخت و اظهار داشت: شهدا و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس سختی‌ها و دشواری‌های بسیاری را در مبارزه با دشمن تحمل کردند که عملیات والفجر هشت نمونه یکی از آنان است.

وی از کار انداختن ماشین جنگی دشمن و خسارت زدن به دشمن، زمین‌گیر کردن پایگاه موشکی و به بن‌بست کشیدن نیروی دریایی عراق تا آخر جنگ را ازجمله اهداف عملیات والفجر هشت در جنگ تحمیلی برشمرد.

سردار فضلی با بیان اینکه کمک‌های غیبی خداوند متعال به رزمندگان در جنگ بسیار مشهود بود، گفت: در عملیات‌ها، ثانیه‌ها و دقیقه‌ها تعیین‌کننده پیروزی بودند و کوچک‌ترین اشتباهی موجب شکست ما می‌شد که این بیانگر عمق سختی‌های رزمندگان در دفاع مقدس بوده است و باید اکنون قدر آن را به درستی بدانیم و لحظه‌ای از اهداف آنان کوتاهی نکنیم.

وی افزود : این‌ها هم برای ما یک تکلیف است و هم برای جوانان عزیزمان که باید به عظمت کاری که رزمندگان انجام دادند و در مواجهه با دشمن آن فداکاری‌ها را انجام دادند، وقوف پیدا کنند. این مجاهدت ها ما را به جایی رسانده است که وقتی سران کفر و استکبار تهدید می‌کنند دیگر دغدغه‌ای از تهدید آنان نداریم.

سردار فضلی با اشاره به این گفته رییس‌جمهور آمریکا که هنوز گزینه جنگ بر علیه ایران روی میز است، اظهار داشت: گزینه‌هایتان روی میز، زیر میز فرقی به حال این امت ندارد چراکه این مردم آبدیده هستند. امروز مردم برای دفاع از دین خدا دغدغه ندارند چراکه فرزندان عزیز رزمنده این امت شب و روز، زمین، دریا و آسمان را رصد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اوائل انقلاب و جنگ امکانات چندانی در اختیار مردم و نیروهای رزمنده در دسترس نبود، افزود: آن‌ها با اینکه تجهیزات و امکانات چندانی نداشتند در برابر دشمن سر تسلیم فرود نیاورند و با لطف و عنایت خدا مردمی با این اندیشه، با آبدیدگی نیروهای مسلح مقتدر اکنون با عزت اقیانوس ها را در می نوردند.

فضلی تصریح کرد: امروز نیز خانواده بزرگ نیروهای مسلح که بخشی از این مردم شریف هستند، برای دفاع جانانه از مردم در آمادگی بسیار خوب و بالائی به سر می‌برند. دشمنان ایران اسلامی برای خودشان رجز می‌خوانند و شعار می‌دهند، آنان کلاهشان حداقل پیش مردم ما پشمی ندارد.

همچنین در این مراسم، دکتر محمدرضا خسروی نیکو رئیس دانشکده نفت آبادان اظهار کرد: این دانشکده همان گونه که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی در جنوب کشور ایفا می‌کرد، در دوران دفاع مقدس نیز به‌عنوان یک پایگاه فرماندهی جبهه‌های جنگ بوده است.

وی افزود: این دانشکده در دوران دفاع مقدس حدود 400 دانشجو داشت و بیش از 30 شهید را تقدیم این انقلاب کرده است و همچنان با تربیت مهندسان جان بر کف و از جان گذشته به نظام مقدس جمهوری اسلامی کمک می‌کند.

ایسنا

ارسال نظر

نظرات کاربران