کدخبر: 19881

با 37 امضای نمایندگان

عضو هیأت‌رئیس مجلس شورای اسلامی از طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 37 امضای نمایندگان خبر داد.

راستان نیوز |

  اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد و عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح استیضاح فخرالدین احمدی دانش اشتیانی وزیر آموزش و پرورش امروز یکشنبه (10 بهمن ماه 95) در صحن علنی مجلس با 37 امضا نمایندگان تقدیم هیأت‌رئیسه شد.

وی افزود: قطعا طبق روال قانونی این طرح به کمیسیون تخصصی و مربوطه ارجاع و داده خواهد شد که ضمن آن امکان افزایش امضاهای نمایندگان وجود دارد.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: از موارد طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش می‌توان به ادامه بحث فساد مالی در بانک سرمایه و شرکت‌های وابسته که به تازگی صورت گرفته است، اشاره کرد و همچنین عزل و نسب‌های سیاسی از سطوح کلان تا خرد در مدیریت مدارس و همچنین تأخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان از دیگر موارد طرح استیضاح است.

رنجبرزاده عدم توجه به بودجه سال 96 و عدم رایزینی در این میان، عدم توجه به اقتصاد مقاومتی در مدارس و فرهنگ تعلیم و تربیت، مسائل پرورشی همچنین عدم توجه به چشم‌انداز سند تحول آموزش و پرورش و نداشتن تعامل با مجلس را از دیگر موارد طرح استیضاح عنوان کرد و گفت که از دیگر موارد اشاره شده در این طرح می‌توان به استفاده از نیروهای غیرتخصصی و خارج از بدنه آموزش و پرورش در این وزارتخانه است که در مجموع با 37 امضا تقدیم هیأت‌رئیسه شد.

فارس

ارسال نظر

نظرات کاربران