کدخبر: 19755

نخست وزیر انگلیس مدعی شد

نخست وزیر انگلیس با این ادعا که ایران به دنبال گسترش تاثیرات مخرب خود بر خاورمیانه است، گفت که تهران برای رسیدن به این هدف، اقدامات تجاوزکارانه خود را افزایش داده است.

راستان نیوز |

به گزارش ایندیپندنت، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس که برای ملاقات با «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و رهبران کنگره به این کشور سفر کرده است، در دیدار با رهبران جمهوریخواه کنگره این کشور نسبت به آنچه وی تاثیرات مخرب ایران بر خاورمیانه خواند هشدار داد.

وی همچنین مدعی شد که تلاش های تجاوزکارانه ایران برای افزایش تاثیرات خود از تهران تا مدیترانه ادامه دارد.

می همچنین در ادامه سخنان خود با حمایت از برجام، گفت: بر خلاف تمامی مجادله هایی که بر سر برجام وجود دارد، این توافق خطر ایران را بسیار کاهش داد.

وی همچنین تاکید کرد که نظارت های دقیق باید در خصوص برجام انجام شده و باید با هرگونه نقض تعهدات در این خصوص به شدت و فورا برخورد کرد.

نخست وزیر انگلیس گفت: توافق هسته ای با ایران مجادله آمیز بود اما امکان دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای را برای بیش از یک دهه ملغی کرد.

وی در توضیح برجام گفت: دیده شد که ایران بیش از 13 هزار سانتریفیوژ خود به همراه زیرساخت های آنها را جمع آوری کرد و به غنی سازی 20 درصدی اورانیوم خود پایان داد. این (توافق) برای امنیت منطقه بسیار حیاتی بود اما توافق باید اکنون به دقت تمام بررسی شود و هرگونه نقض آن را باید به سختی و فورا پاسخ داد.

مهر

ارسال نظر

نظرات کاربران